Skocz do zawartości


Zawartość użytkownika ISZBIN

Odnotowano 892 pozycji dodanych przez ISZBIN (Rezultat wyszukiwania ograniczony do daty: 2017-01-14 )



Sort by                Order  

#4 Kawał opowiedziany przez Świadka J. (Jezus na ziemi)

Napisano przez ISZBIN on 2003-03-30, godz. 15:10 w Humor

Do papieża w Watykanie wpada rozgorączkowany portier i mówi.
- Ojcze Świety mam dobrą i złą wiadomośc, od której zacząć?
- Od dobrej oczywiście!
- Jezus powrócił na ziemię, właśnie przed chwilą do nas zadzwonił!
- No dobrze, a ta zła?
- On dzwonił z Brooklynu!
:lol:



#10 Jest nowe światło, czy nie ma???

Napisano przez ISZBIN on 2003-04-01, godz. 15:02 w Chronologia biblijna i wydarzenia historyczne

8. Jak długo grono chrześcijańskich pomazańców miało obchodzić Pamiątkę śmierci Chrystusa? ''Aż on przybędzie'' - napisał Paweł, najwidoczniej wskazując, że potrwa to do chwili, gdy Jezus podczas swej ''obecności'' przybędzie, by wskrzesić swych namaszczonych naśladowców do życia w niebie (1 Tesaloniczan 4:14-17). (...)

Wg mnie:
Spozywają - nie zmartwychwstali jeszcze.
Gdyby nie spozywali - to by juz zmartwychwstali.

Może sądę zróbmy??? Ustalmy przez głosowanie:))



#20 BROOKLYN Sp. B.O.

Napisano przez ISZBIN on 2003-04-03, godz. 12:08 w Strony polemizujące z Brooklynem

BROOKLYN SPÓŁKA BEZ ODPOWIEDZIALNOŚCI:

http://brooklyn.org.pl



#27 Poradnik apologetyczny dla Świadków Jehowy:))

Napisano przez ISZBIN on 2003-04-06, godz. 17:11 w Humor

Skopiowano z grupy dyskusyjnej psr, autor: Tomasz Dajczak

------------------------
1. Przemilczaj niewygodne tematy. Sprawy takie jak: rok 1914, rok 1975,
szatan w niebie czy Beth-Sarim omijaj jak pies jeża.

2. Jeśli nie jesteś w stanie czegoś udowodnić, to zmuś oponenta, by to on
udowodnił tezę odwrotną.

3. Jeśli zbijają Twoje argumenty cytatami biblijnymi - powołaj się na
jedynie słuszny Przekład Nowego Świata. Ignoruj fakt, że niektóre wersety sa
przetłumaczone zupełnie inaczej niż w prawie wszystkich innych przekładach,
i upieraj się, że Twój jest jedynym poprawnym.

4*. Gdy nie musisz - nigdy nie odpowiadaj konkretnie na pytania. Zwłaszcza,
gdy dotyczą one spraw powszechnie uważanych za kontrowersyjne.

5*. Gdy zażądają od Ciebie konkretnej odpowiedzi, zacytuj obszerny fragment
biblijny (conajmniej kilkanaście wersów), niekoniecznie na temat.

6*. Nie komentuj dobrze udokumentowanych materiałów krytycznych wobec ŚJ
(np. JL, iszbin, andrypio). Gdy w dyskusji z Tobą ktoś się na nie powoła,
wykręć się stwierdzeniami, że "chamów nie czytasz" lub że autorzy są "chorzy
psychicznie".

7*. Przy każdej okazji krytykuj obrzydliwą niemoralność większości katolików
i opowiadaj jakimi wspaniałymi, kulturalnymi i uczynnymi ludźmi są
Świadkowie Jehowy. I tak nikt oprócz ŚJ nie jest w stanie tego zweryfikować.

8*. Nie zaszkodzi też wspomnieć, że Kościół skrzętnie ukrywa przed wiernymi
fakt, że nie należy mordować, kraść, gwałcić, upijać się i oszukiwać. O tym,
że takie uczynki nie podobają się Jehowie dowiedziałeś się dopiero z Biblii.

9*. Tnij ostro posty na które odpowiadasz, by udowodnić, że oponent napisał
coś innego niż napisał. Z tak pociętymi postami znacznie łatwiej się
dyskutuje.

10. Gdy wszystkie środki zawiodą - zręcznie zmień temat dyskusji na Trójcę
Świętą. Argument "Nie muszę niczego udowadniać, bo katolicy wierzą w Trójcę"
jest nie do obalenia.
----------------
:D



#32 Absurdy doktryny ŚJ

Napisano przez ISZBIN on 2003-04-09, godz. 22:17 w Tematyka ogólna

Tekst z psr. Bedzie wstawiony (nie cały) na Brooklynie, ale juz dzis zapodaje, bo inspirujący, a miejscami zabawny (milo się czyta). Autor; Sebastian Andryszczak:

)

1) książka Russella "Nadszedł Czas" ed. pol. 1919
nauczała o końcu świata w 1915 roku

2) po przyjęciu nowej nazwy w 1931 świadkowie
Jehowy dalej roznosili w roku 1931 i 1932 książkę
Rutherforda "Wyzwolenie", uczącą iż religia, która
w nazwie umieszcza imię Boga, musi być inspirowana
przez Diabła

3) wg ŚJ obecnie światem rządzi Szatan, wszystkie rządy
ludzkie są szatańskie, popieranie ich jest popieraniem
Szatana. Wniosek ŚJ? Świadek Jehowy może brać
udział w głosowaniu politycznym (Strażnica 21/1999)
Jako argument za głosowaniem podają się że są
kraje gdzie niegłosowanie naraża na niebezpieczeństwo
ale argumenty typu: "przyjmij krew aby żyć" odrzucają!

4) Uczą, że Jezus przyszedł na inspekcję i uznał ostatek
namaszczonych duchem chrześcijan w 1918 roku.
Inne publikacje uczą, że w 1918 byli oni duchowo
martwi.

5) broszura "Imię Boże" uczy, że niemiecki przekład
Biblii z roku 1805 "dowodzi", że Jezus czytając w
świątyni fragment Izajasza głośno wymawiał imię
Boże Jehowa.

6) Wolno z bronią w ręku strzec zakładu pracy, ale
nie wolno bronić "większego zakładu", Ojczyzny!

7) Na podstawie wersetu Mt 10:28 "duszy zabić
nie mogą", uczą jakoby duszę można było zabić.

8) zarejestrowani są przy ONZ, która jest wg nich
Bestią z Apokalipsy, reprezentującą Szatana

9) kiedyś chcieli wylegitymować króla Dawida ze ST

10) ogłaszali koniec świata na 1 kwietnia(!) roku 1925

11) mimo, że zaprzeczają, jakoby werset Jana 20:23
stanowił uzasadnienie spowiedzi, uczą, że Jezus
"powierzył uczniom władzę usuwania ze zboru"
i rozciągają to prawo na nadzorców ŚJ.
(Strażnica 6/1991 s.6)
Kiedy indziej pytają jak można osobom
grzesznym (księża) wyznawać grzechy a
sami wyznają grzechy starszym zboru...

12) potępiając celibat wśród katolickich dochownych,
niektórym swoim funcyjnym zabraniają małżeństw.

13) krytykując jednoosobową władzę papieża, mają
jednoosobową prezesurę Towarzystwa Strażnica

14) ucząc że imię Jahwe ma być używane przez wszystkie
pokolenia (Wyjścia 3:15), podają, wiele pokoleń tego
nie czyniło, aż zapomniano jak się to imię wymawia...
Stwórca dla którego to imię jest takie ważne dopuścił
abyśmy nie wiedzieli jak to imię należy wymawiać, co
więcej: do dziś nie objawił właściwej wymowy imienia!

Krytykując Kościół za nieużywanie tego Imienia na
ilustracjach przedstawiają świątynie katolickie z tym
imieniem (używanie jest dowodem na nieużywanie)

15) uczą, że katolik zauważając niezgodność nauk Kościoła
z Pismem Św., ma natychmiast Kościół opuścić, ale gdy
ŚJ zauważy niezgodność ma "czekać na Jehowę"

16) zapowiadali pojawienie się przeciwników krzyża,
dziś sami "czują odrazę" do wizerunku krzyża!

17) Potępiają chrześcijaństwo za "niezauważenie" że Jezus
króluje od 1914, sami "zauważyli" to po wielu latach.
Chrześcijaństwo jest złe bo brało udział w I wojnie
światowej i zanosiło modły o zwycięstwo swych wojsk
ŚJ też modlili się o zwycięstwo USA, a nauka
o pacyfizmie obowiązuje od listopada 1939, ale mimo
to udział ŚJ w I wojnie światowej nie podlega potępieniu

18) ciągłe podziały świadczą na niekorzyść chrześcijaństwa
a ciągłe podziały wśród ŚJ i odłączanie się od nich wielu
małych sekt (ok.70) dowodzą że lud Boży się oczyszcza

19) chwalą się jak to wojskową ciężarówką wozili
literaturę pacyfistyczną

20) potępiając kult świętych uczą o pośrednictwie 144.000

21) chwalą katolików którzy "po rozważeniu sprawy
z modliwą", z premedytacją łamią zasady których
naucza Kościół (antykoncepcja), ale gdy ktoś z ŚJ
"po rozważeniu sprawy z modliwą", przyjmie krew,
to wyrzucają go na zbity pysk z Organizacji ŚJ...
Antykoncepcja nie została wyraźnie zabroniona w
Biblii i to jest koronny argument przeciw Kościołowi,
podobnego argumentu co do transfuzji nie przyjmują!

22) duch św. piszą małą literą, Szatan dużą.

-------------------------------

MOŻNA DOPISYWAĆ NASTĘPNE:)))



#33 Watchtower Library 2001

Napisano przez ISZBIN on 2003-04-12, godz. 11:03 w Obowiązki teokratyczne

http://warsaw.com.pl...n/watchlibr.htm [/b] W związku z tym artem, wydaje mi sie, że dlatego nie chcą dawać WL, bo kto by wtedy chcial ich papierowe produkty (nie mysle tu o Polsce, gdzie komp to ciągle luksus, ale o USA:)) ), czyli głowny produkt wydawnictwa. Nie wydaje mi sie, żeby bali sie natomiast wyszperania przez laików jakiś niewygodnych tekstów, bo narzędzie to trzeba potrafic wykorzytsać... Tak mi sie nasunęło, ale nie chciałem sie wtrącać w art. Joanki:)) Cóz, poczeeekajmy na odpowiedź Nadarzyna. Pozdrawiam zarejestrowanych uzytkowników Forum.



#53 Znalezione

Napisano przez ISZBIN on 2003-04-22, godz. 22:07 w Strony Świadków Jehowy

... po nim sie trafia na:
http://www.elblag.ne..._ver2/index.htm
A tam własnie znajdue się cześć książki ''Prowadzenie rozmów na podstawie Pism'', z tym, że autor www nie umieszcza jej całej ze wzgledu na prawa aotorskie, ani - także z w.w. ksiązki - cytuję: ''nie umieściłem zdjęć''. Hmm konia z rzedem temu, kto mi pokaże jedną fotke w tej książce:)). Jeszcze raz dzięki za wyszperanie stronki. Pozdrawiam, iszbin.



#66 Kolejny ciekawy link

Napisano przez ISZBIN on 2003-04-26, godz. 13:04 w Strony Świadków Jehowy

Myślę, że bardzo dobrze trafiłeś z wsadzeniem tego linku, gdyż artykuł ten został napisany, jak widac, pod ''wszechwpływem'' brata Michała Hoszowskiego, do tego stopnia, że wg aytora artykułu, ŚJ np. ''nie piją alkoholu''. Ale nie wszystkim ŚJ się ten artykuł spodobał, co wyrazili w komenatrzach, widać niektórych nie da się zadowolić:))



#71 http://www.jehovahs-witness.com/default.ashx

Napisano przez ISZBIN on 2003-04-27, godz. 13:43 w Strony polemizujące z Brooklynem

http://www.jehovahs-...?img=120x60.gif

Dla tych, co znają angielski, duuuuże Forum:
http://www.jehovahs-...om/default.ashx
Pozdrawiam
iszbin



#76 http://www.jehovahs-witness.com/default.ashx

Napisano przez ISZBIN on 2003-04-29, godz. 14:22 w Strony polemizujące z Brooklynem

heh... a dziękujemy dziękujemy - ja w nim kiedyś uczestniczyłem. Masa anty-ŚJ, zero samych ŚJ. A sam nie będe tam męczył.



A to moja wina, ze ŚJ sa w odwrocie? Zatem dobrze dobrane info - strony neutralne, bo jak sam piszesz, mogleś tam uczestniczyć.
Pozdrawiam i kończe: Dołączona grafika



#80 O co chodzi???

Napisano przez ISZBIN on 2003-05-01, godz. 10:44 w Zwyczaje Świadków Jehowy

Cóz, widać, że żona idzie na kompromis z mężem w kwestiach rocznic. SJ nie obchodza żadnych z tych świąt (poza rocznicą ślubu) a zatem przyjmowanie prezentów dzień po jest dobrą wola małożonki (niezgodne z wykladnią Towarzystwa). Hmm, ale nie bardzo Towarzystwo interesuje obecnie, jak wysoko może zadzierać koszule nocną... nie dochodźmy do paranoi. Pozdrawiam.



#81 Znalezione

Napisano przez ISZBIN on 2003-05-01, godz. 10:46 w Strony Świadków Jehowy

http://www.prawda.republika.pl


Stronka sie nadziałała : Strona chwilowo niedostępna.
Mam nadzieje, że wróci i rzeczywiscie jest to tylko chwilowe, a może kolejny efekt ''dobrych rad'' braci;))
Pozdrawiam



#96 Ratować wbrew woli?

Napisano przez ISZBIN on 2003-05-11, godz. 19:39 w Kwestia krwi

Po przewiezieniu do Kliniki Oparzeń w Siemianowicach Śląskich owiedzili go bracia z KŁS. Pomogli mu w przyjęciu EPO i namówili do zgody na przetoczenie albumin+ ale w rezultacie otrzymał też krew, co nie wzbudziło zaniepokojenia u członków KŁS.
Zwyciężył rozsądek, człowiek ten będzie żył...


Bingo! KŁS w całej Polsce powinni się uczyć realiów od braci z Siemianowic. Widać, że niektórzy z ŁKSu widzą, ze w ich rękach leży czyjeś życie lub śmierć i potrafią postawić na odpowiednią opcję. Iszbin



#100 warsaw.com.pl/brooklyn i jego wspaniały kicz

Napisano przez ISZBIN on 2003-05-13, godz. 09:37 w Przekład Nowego Świata

>> [Paweł] Zauważyłem że celem artykułu nie jest „poznanie prawdy” a raczej usilne szukanie argumentów przeciw ŚJ.  

> [vikers] ale niezauważyłeś że śJ robią dokładnie to samo, w drugim kierunku  

odp: Artykuł jest poświęcony konkretnemu celu a tytuł mówi sam za siebie. Nie jest on poświęcony uwadze ''prawidłowemu rozumieniu i odczycie słów Ego Eimi w Jana 8:58, mamy tam jedynie argumenty przeciwne Świadkom Jehowy - tylko to.  

Cel maiła prosty: Ukazanie, czego nie nagujesz, ze Jana 8:58 jest przełożony zyczeniowo, koniec kropka. tytuł art. ''Rzetelnosc...'', natomiast Twój tytuł odpowiedzi pt. ''Nakjwiększy kicz'' (rozciągniecie nie tylko polemiki z konkretnym artykułem (z którym nie polemizujesz, bo uznajesz, ze PNŚ źle przełożyło ten frahment) ale na CAŁĄ WITRYNE (na wszytskie na niej artykuly) jest wg Ciebie całkiem słusznym zabiegiem. Gratuluje.


Żadnej obiektywnej prawdy dotyczącej słów Jezusa, jedynie agresja i zamknięty artykuł.

Artykuł miał cel jeden: pokazać jak sobie Watcjtower przeklada coś tam wg swego widzi mi sie. NIC WIĘCEJ


>> [Paweł] Takiego rodzaju artykuły pisać jest najłatwiej. „Niekonsekwencja przekładu” - a w międzyczasie czytelnik nawet nie zdaje sobie sprawy z tego że masa innych przekładów robi podobnie jak PNŚ.  


Witryna Brooklyn zajmuje się twórczoscią Towarzystwa a nie ''masą innych przekladów''. Próbujesz chamowato dyskredytowac prace iluś tam osób poprzez nazwanie całej witryny KICZEM, ale nawet nie zauwazyłeż, czym sie ona zajmuje?

nadal jestem zdania że PNŚ jest teraz najbardziej obiektywnym przekładem - dostępnym dziś na świecie.

A mniej sobie takie zdanie. (Na marginesie, gratuluje, ze poznaleś wszystkie inne przeklady dostępne dziś na świecie - jesteś pierwszą osobą, którą znam (i na pewno ktora ktokolwiek zna),a która przeczytała wszelakie przekłady Pisma we wszytskich jezykach... albo, to kolejny prosty slogan reklamowy, no, nie wiem).  
Co do obiektywizmu: no włąsnie m. innymi Joanna pokazała przykład takowego ws artykule, z którym polemizujesz, nie polemizując wcale.
Pozdrawiam


Pozdrawiam, Paweł C.




#104 Pytanie o ONZ

Napisano przez ISZBIN on 2003-05-13, godz. 10:53 w Neutralność

Czy w jakiejś publikacji ŚJ jest czarno na białym napisane, że ONZ albo bestia zaatakuje ŚJ ?

1. Dotąd ''szkarłatna bestia'' = ONZ. czytaj: Finał s. 194 - 195

Pożądliwie spoglądać to dla mnie nie to samo co zaatakować. Proszę o odpowiedź. Dzięki

Ciekawe, a co sie kryje wg Ciebie za myslą ''pożądliwe spoglądanie'' (Pożądam odpowiedzi:)) ).

Ale proszę, o ataku:


''Finał'' s. 279

Pozdrawiam[/b]



#105 warsaw.com.pl/brooklyn i jego wspaniały kicz

Napisano przez ISZBIN on 2003-05-13, godz. 11:06 w Przekład Nowego Świata

ODP Piszesz bardzo chaotycznie, ale spróbuję odpowiedzieć. Artykuł nie ma tytułu „Kicz – www.xxx, a „warsaw.com.pl/brooklyn i jego wspaniały kicz” i tu konkretnie chodziło o artykuł Joanny a nie o całą witrynę.


Że zaytuje kogoś, a Ty zgadnij kto to napisał, oki????
Uwaga cytat:

''Strona www to najgorszy kicz z jakim się spotkałem. Tak trzymać dalej ! :)''

Napisal to:
a) Duch Hopkinsa
B) Fragment Raporu Rządowego z 1 kwietnia 2003 ''Kicze w Internecie, propozycje restrykcji''
c) isaiah

Jak nie wiesz, to strzelaj


Jeśli chodzi o inne przekłady niż PNŚ – rzeczywiście przesadziłem, bo nie przeczytałem „wszystkich” przekładów Biblii (chociaż zdziwił byś się ile już przeczytałem) – jednak przejrzałem sporo przekładów ukazujących poszczególne wersety (jak Jana 1:1, czy Jana 8:58) – i na tej podstawie wydałem osąd...


Aaa, to jest ta ocena wszelkich przekladów, we wszelkich języka, pt. co nie zgadza sie z przekładem made in Brooklyn w tych dwóch wersteach, co wsoi jest do niczego.. no i kiczem jest na pewno, jak nic.


[Iszbin] „uznajesz, ze PNŚ źle przełożyło ten frahment”

ODP Że co???

Ze to, inaczej tego nie da sie przeyłumaczyć, no chyba, ze tłumaczy sie CO MÓGŁ MIEĆ NA MYŚLI Jezus (oczywiscie pewne wydawnistwo - nie podam nazwy, zeby nie reklamowac - świetnie sie orientuje, co kto sobie mysli, zatem moze prostować wypowiedzi niezgodne z myslą wypowiadajacego, ot taki lapsus sie zdarza), a nie bezpośrednio CO POWIEDZIAŁ JEZUS. A powiedział co powiedział, koniec dyskusji w tym wątku. Pozdrawiam, iszbin



#108 ŚJ, ONZ i szkarłatna bestia (Strażnica z 1 czerwca 2003)

Napisano przez ISZBIN on 2003-05-13, godz. 16:17 w Nowinki doktrynalne Towarzystwa Strażnica

"Nowe światło" w Strażnicy z 1 czerwca 2003 to chyba jakiś blef. Mam ją przed sobą i nie widzę ani słowa o ONZ  :(



I na tym polega nowe Światło... ale nie zamierzam Ci tego tlumaczyć, poszukaj artykułów o tym
Pozdrawiam, iszbin



#134 Świadkowie, dlaczego.....?

Napisano przez ISZBIN on 2003-05-18, godz. 10:55 w Tematyka ogólna

Na stronie Iszbina jest sporo fałszywych informacji, postaram się na wakacje troszkę mocniej się do tego zabrać.

Tradycyjnie... buńczczuczne pustosłowie, ponownie próbujące zdyskredytować www. Gorzej, gdy pisze o informacji ktoś, kto ''kupuje'' dwa razy w miesiącu stek 'informacji', które informacjami nawet nie są*....
Pozdrawiam

*A, że skoro przedmówca nie pofatygował się z uzasadnieniem, ja także nie zamierzam, proszę przyjąć to jako 'dogmat':))



#152 Świadkowie, dlaczego.....?

Napisano przez ISZBIN on 2003-05-20, godz. 08:50 w Tematyka ogólna

Yogii, istnieją granice absurdu, których się nie przekracza, jednak Ty się postarałeś i je przekroczyłeś. Jesteś już łudząco podobny do pewnego Waldusia, nie tego z Kiepskich, którego małą część twórczości zaprezentowano na Brooklynie



#206 Jest nowe światło, czy nie ma???

Napisano przez ISZBIN on 2003-06-01, godz. 08:06 w Chronologia biblijna i wydarzenia historyczne

Wbrew pozorom wszystko się zgadza. Pies leży pogrzebany w tym, że stosujesz współczesną fizykę, zamiast jedynie brooklińsko słusznej średniowiecznej. (cut) Ale zanim Chrystus dojdzie do ziemi musi odbić jeszcze 7 sfer. To, niestety, trwa. Widać bowiem wyraźnie, że armia niebieska działa wręcz błyskawicznie (Blietzkrieg to małe piwo przy tym), ale strasznie długo się mobilizuje. To na kilkaset lat mamy spokój.


O, kurcze:)) Czy mógłbyś podać wzory wg których można obliczyć czas powrotu, tj. od punktu startu do mety? Rad bym ujrzeć takie wyliczonko... Pozdrawiam



#208 warsaw.com.pl/brooklyn i jego wspaniały kicz

Napisano przez ISZBIN on 2003-06-01, godz. 08:53 w Przekład Nowego Świata

[quote="staho"]Znalazłem w sieci bardzo ciekawą stronę związaną z tematem tego wątku: http://www.mucsu.net...p?TOPIC_ID=2097

Chúa Gi&-su l& Đức Chúa Trời trong h&nh h&i con người. Sự tuy&n xưng Chúa Gi&-su, l& Con Đức Chúa Trời, l& nền tảng cho đức tin của Cơ Đốc nhân. Khi Chúa Gi&-su hỏi các môn đồ: "C&n các người th& xưng ta l& ai?" (Ma-thi-ơ 16-15), Si-môn Phi-e-rơ thưa rằng: "Chúa l& Ðấng Christ, Con Ðức Chúa Trời hằng sống " (câu 16). Khi nghe những lời tuy&n xưng đó, Chúa b&n chúc phước cho Phi-e-rơ: "Hỡi Si-môn, con Giô-na, ngươi có phước đó; v& chẳng phải thịt v& huyết tỏ cho ngươi biết điều nầy đâu, b&n l& Cha ta ở tr&n trời vậy" (câu 17).


Reply: Nie wiem dlaczego autor zakłada, że można imperatyw Boga polaczyć z imperatywem stworzenia świata. Przecież nie zgadza się to z wywodem logicznym E. Fromma ''Ucieczka od wolnosci'' s. 25 (Warszawa 1987).


Sự tuy&n xưng Chúa Gi&-su l& Con Đức Chúa Trời của Phi-e-rơ (v& các môn đồ theo sau Phi-e-rơ, trong đó có chúng ta), l& nền tảng bằng đá cứng, tr&n đó Hội Thánh Chúa được thiết lập: "C&n ta, ta bảo ngươi rằng: Ngươi l& Phi-e-rơ, ta sẽ lập Hội thánh ta tr&n đá nầy, các cửa âm phủ chẳng thắng được hội đó. Ta sẽ giao ch&a khóa nước thi&n đ&ng cho ngươi; hễ điều g& m& ngươi buộc dưới đất, th& cũng sẽ buộc ở tr&n trời, v& điều g& m& ngươi mở dưới đất, th& cũng sẽ mở ở tr&n trời" (câu 18-19).


Reply: No, tu już autor wali głupotą do potęgi. Co ma wspólnego twierdzenie Chúa Gi&-su z twierdzeniem Lập Hội ? To jakby porównywać przygotowanie ekonomiczne balcerowicza do
Leppera! Z dalszym wywodem nie ma co polemizowac, bo klient caly czas powołuje sie na ''Leppera'', a zupelnie neguje Chúa Gi&-su!! Ale my nie możemy negować tak jasnych wypowiedzi jak: ''Słudzy pomocniczy wyświadczają swym barciom i siostrom wiele praktycznych usług'' (Zorg s. 54 stare wydanie), o praktyce bardzo wymownie stwierdza też sie w ,,Młodzi ludzie pytają'' s. 138, gdzie podana bezdyskusyjne naukowe wyniki bardzo poważnych badań! (Udawadniają one, ze dzięki nauce A, można w cudowny sposób nauczyć się B, co jest pośrednim dowodem na to, ze Jezus mówiąc o A, myslał o B) Oto ich wynik:

''Ostatnie badania dowodzą, że aby otrzymać prace kucharza, trzeba opanować sztuke czytania mniej więcej na poziomie siódmej klasy (...)''

Nasuwają mi się tu oczywiste pytania, które może przedmówca mi wyjasni, skoro powołał sie na takiego autora:
1. Czy marksizm dialektyczny nie ma w tej kwestii nic do powiedzenia? (dlaczego autor nawet nie zauważył, ze taka opcja istnieje)?
2. Dlaczego autor nie uwzględnił w swym wywodzie jakże ważnej wypowiedzi z ''Biblia, słowo Boże, czy ludzkie?'' s. 97: ,,Biblia jest w istocie CUDEM ZWIĘZŁOSCI''? (Zatem Jezus mówiąc tak krótko w omawianym wersecie, po prostu mówił zwięźle, a Gertoux, Brooklyn i Yogii po prostu wspaniale wyjasnili te kwestię? Podobnie jak masz obcegi, masz a nie znasz ich działania, ale masz tez komentarz czyli instrukcje obsługi tego narzedzi... i wtedy wiesz jak to działa.

Ja ze swej strony proponuje przeczytać to co ponizej, mam nadzieje, ze definitywnie rozwieje Twoje wątpliwosci!:

Η ιστορική ακρίβεια της Αγίας Γραφής είχε κάποτε αμφισβητηθεί από πολλούς. Οι κριτικοί, για παράδειγμα, αμφέβαλλαν για την ύπαρξη ορισμένων προσώπων της Αγίας Γραφής όπως του Βασιλιά Σαργών της Ασσυρίας, του Βαλτάσαρ της Βαβυλώνας, και του Ρωμαίου κυβερνήτη Πόντιου Πιλάτου. Αλλά οι πρόσφατες ανακαλύψεις επαλήθευσαν τις βιβλικές αφηγήσεις, τη μια μετά την άλλη. Έτσι ο ιστορικός Μωσέ Πέρλμαν έγραψε: &Ξαφνικά, οι σκεπτικιστές που αμφέβαλλαν για την αυθεντικότητα ακόμη και των ιστορικών τμημάτων της Παλαιάς Διαθήκης άρχισαν να αναθεωρούν τις απόψεις τους&.

Εάν πρόκειται να εμπιστευθούμε την Αγία Γραφή, αυτή θα πρέπει να είναι ακριβής και στα θέματα της επιστήμης. Είναι ακριβής; Πριν από σχετικά λίγο καιρό σε αντίθεση με την Αγία Γραφή, οι επιστήμονες υποστήριζαν ότι το σύμπαν δεν είχε αρχή. Ωστόσο, ο αστρονόμος Ρόμπερτ Τζάστροου πρόσφατα αναφέρθηκε σε νεώτερες πληροφορίες που ανατρέπουν αυτόν τον ισχυρισμό, εξηγώντας: &Τώρα βλέπουμε το πώς οι αποδείξεις της αστρονομίας οδηγούν στη βιβλική άποψη για την προέλευση του κόσμου. Οι λεπτομέρειες διαφέρουν, αλλά τα ουσιώδη στοιχεία στις αστρονομικές και στις βιβλικές αφηγήσεις του βιβλίου της Γένεσης είναι τα ίδια&.—Γένεσις 1:1.
Για παράδειγμα, η Αγία Γραφή προείπε την ανατροπή της ισχυρής Βαβυλώνας περίπου 200 χρόνια προτού συμβεί αυτό. Στην πραγματικότητα, οι Μήδοι, οι οποίοι συμμάχησαν με τους Πέρσες, είχαν αναφερθεί ότι θα ήταν οι κατακτητές. Και παρ’ όλο που ο Κύρος, ο Πέρσης βασιλιάς, δεν είχε ούτε καν γεννηθεί ακόμη, η Αγία Γραφή προείπε ότι θα έπαιζε μεγάλο ρόλο σε αυτή την κατάκτηση. Είχε λεχθεί ότι τα προστατευτικά νερά της Βαβυλώνας, τα νερά του ποταμού Ευφράτη, &θέλουσι ξηρανθή&, και ότι &αι πύλαι [της Βαβυλώνας] δεν θέλουσι κλεισθή&.—Ιερεμίας 50:38& Ησαΐας 13:17-19& 44:27-45:1.

Αυτές οι συγκεκριμένες λεπτομέρειες, όπως ανέφερε ο ιστορικός Ηρόδοτος, εκπληρώθηκαν. Η Αγία Γραφή προείπε ακόμη ότι η Βαβυλώνα τελικά θα γινόταν ακατοίκητα ερείπια. Σήμερα η Βαβυλώνα είναι ένας έρημος σωρός χωμάτων. (Ησαΐας 13:20-22& Ιερεμίας 51:37, 41-43) Και η Αγία Γραφή είναι γεμάτη από άλλες προφητείες που είχαν δραματική εκπλήρωση.

Τι προλέγει όμως η Αγία Γραφή για το τωρινό σύστημα πραγμάτων του κόσμου; Λέει: &Να ξέρεις ακόμα και τούτο: Τις εσχάτες ημέρες θα έρθουν καιροί δύσκολοι. Γιατί οι άνθρωποι θα είναι φίλαυτοι, φιλάργυροι, αλαζόνες, υπερήφανοι, βλάσφημοι, απειθείς στους γονείς τους, αχάριστοι, ασεβείς, άστοργοι, . . . Θα αγαπάνε πιο πολύ την ηδονή παρά το Θεό. Θα δείχνουν ότι έχουν ευσέβεια, αλλά θα έχουν αρνηθεί τη δύναμή της με τις πράξεις τους&.—2 Τιμόθεον 3:1-5, Νεοελληνική Δημοτική Μετάφραση.

Αναμφίβολα βλέπουμε να εκπληρώνεται αυτή η προφητεία τώρα! Αλλά η Αγία Γραφή προφητεύει επίσης για τις &έσχατες ημέρες αυτού του κόσμου& τα εξής πράγματα: &Το ένα έθνος θα ξεσηκωθεί ενάντια στο άλλο και το ένα βασίλειο ενάντια στο άλλο&. Εκτός από αυτά, &θα γίνουν μεγάλοι σεισμοί, και σε διάφορα μέρη θα παρουσιαστούν επιδημίες και πείνες&.—Ματθαίος 24:7& Λουκάς 21:11, Νεοελληνική Δημοτική Μετάφραση.




POZDRAWIAM




#212 Strona Marcina Karpińskiego

Napisano przez ISZBIN on 2003-06-03, godz. 08:44 w Strony Świadków Jehowy

Jak autor tej www napisał, nie jest JESZCZE Świadkiem*, ale jeśli tak dalej bedzie szukał ''Prawdy...'', to już dziś można sobie poczytać jego twórczość:



http://www.karpisiu....ika.pl/spis.htm

* Tak stwierdzil autor:http://groups.google...2.tpi.pl#link18



#235 W obronie wiary jehowickiej?

Napisano przez ISZBIN on 2003-06-09, godz. 14:42 w Poszukuję materiałów, mam do zaoferowania...

>
Stary jakbym ja Ci powiedział jakich kłopotów narobił mi ksiądz w szkole to byś nigdy mi nie uwierzył... ja zachowam to dla Siebie i sądze że Twoje kłopoty czy też kłopoty innych powinny być prywatną sprawą.



Hmm, a może jednak napisałbyś coś na ten tamat....?
pzdr
iszbin



#246 Zapytanie do wszystkich uczestników

Napisano przez ISZBIN on 2003-06-11, godz. 09:28 w Obowiązki teokratyczne

Udało Ci się. O Grecji ja nic nie wiem. Pozdrawiam - Iszbin



#263 Pytanie do yogiego

Napisano przez ISZBIN on 2003-06-12, godz. 19:34 w Obowiązki teokratyczne

Skoro bywasz w zborze, to ok -zapytaj. Z góry dziękuję!
Ciekawi mnie jaka będzie odpowiedź.

Pozdrawiam  :wink:


Ja już kilka razy dopraszałem się na news:pl.soc.religia o tę informację. Także pisaliśmy o to do interentowaego spamera - głosiciela Stanisława Wilka. Odpowiadali tylko Ci, co kategorycznie nie podliczali ''internet-czasu'' jako głoszenie, osobniki typu Stanisław Wilk, czy 1 Obrońca ŚJ - qamil (a także inni) milczeli jak grób.
Swoja drogą, jeśli taki Stanisław Wilk pisze dany e-mail powiedzmy 1/2 godziny, a potem rozsyła swój spam do np. 300 osób, hmm, gdyby to pomnożyć (wszak glosi każdemu odzielnie, indtwidulanie) byłby... stachanowcem:))) Ale to tylko spekulacje... Pozdrawiam, iszbin