Skocz do zawartości


Zawartość użytkownika brat_jaracz

Odnotowano 1000 pozycji dodanych przez brat_jaracz (Rezultat wyszukiwania ograniczony do daty: 2017-01-13 )



Sort by                Order  

#7414 Wrocław c.d.

Napisano przez brat_jaracz on 2005-06-21, godz. 08:43 w Szukam kontaktu

Cenna inicjatywa, gratuluję. Szkoda, że Wrocek tak daleko, przynajmiej dla mnie, bo jestem z Sopotu :( Ale popieram i jestem z Wami. Cały czas chodzi mi po głowie inicjatywa jakiejś luźnej imprezy dla ex-świadków, z piwkiem, ogniskiem i co tam kto jeszcze lubi ;) Organizacyjnie to dość trudne zgarnąć ludzi z kraju w jednym miejscu, chociaż możliwe.
Pozdr



#7498 Niebezpieczeństwo!!!

Napisano przez brat_jaracz on 2005-06-23, godz. 16:38 w Neutralność

Witam.
Jako stary odstępca stwierdzam, że wstąpienie do SJ po kwit jest sytuacją ekstremalną, ale możliwą. W tej chwili jest znacznie więcej łatwiejszych możliwości wymigania się od woja, zresztą nikt przed armią aż tak bardzo nie ucieka, jak kiedyś.

Ale jeszcze parenaście lat temu było inaczej. Kiedyś faktycznie było całkiem sporo "głosicieli", którzy pozorowali gorliwość, a w nagrodę dostawali odpowiedni kwit i mieli spokój w WKU. Nie znam jednak przypadku - jeśli mam być szczery - żeby nawet kilkanaście lat temu ktoś został tylko po to świadkiem. Zrezsztą przed 1989 rokiem nie było problemu, bo SJ nie wydawali takich zaświadczeń.



#7501 Kim jesteś, drogi gościu odwiedzający ten serwis?

Napisano przez brat_jaracz on 2005-06-23, godz. 17:46 w Oceń forum

A dlaczego nie ma rozgraniczenia na tych co sami odeszli i tych co zostali wykluczeni? Myślę, że to dość ważne



#7520 Tajna organizacja

Napisano przez brat_jaracz on 2005-06-24, godz. 09:46 w Humor

Bracie Arturze, ja chcę na sługę pomocniczego! Będę się ubiegał! I właściwie od dłuższego czasu wyrabiam pioniera na formu, na czacie, w księdze (no będzie tego z 90h/m-c)...

To jak, mogę liczyć na awansik...?



#7528 Tajna organizacja

Napisano przez brat_jaracz on 2005-06-24, godz. 11:02 w Humor

Z góry czy z dołu, ja tam będę dalej gorliwie wypełniał swą służbę ;) A może i góra mnie dostrzeże. Póki co moja krecia robota zasiała ziarno niepewności w kilku owczych :P główkach. Mam nadzieję, że coś fajnego z tego wyjdzie.
Pozdr



#7531 Tajna organizacja

Napisano przez brat_jaracz on 2005-06-24, godz. 11:19 w Humor

Mam taką małą (a może i dużą) inicjatywę: DOPUŚĆMY SIOSTRY DO PRZYWILEJÓW! Siostra starsza :) brzmi nieźle. Co Wy na to?



#7559 Tajna organizacja

Napisano przez brat_jaracz on 2005-06-24, godz. 18:33 w Humor

Oczywiście siostry też powinny się ubiegać o przywileje, bez żadnego tam dopuszczania. Mówiąc o dopuszczaniu, miałem na myśli opozycję do naszych niedoścignionych ideałów z WTS ;)

A propos subtelności językowych: mówiłem "siostry starsze", a nie "starsze siostry". Niby szczególnik, a jednak robi różnicę ;)



#7586 Tajna organizacja

Napisano przez brat_jaracz on 2005-06-25, godz. 17:06 w Humor

A pamiętacie taką książkę "Od raju utraconego..."? Konieczna jest reedycja. Proponuję tytuł: "Od raju obiecanego do umysłu wyzwolonego". :) Można by w niej zawrzeć krok po kroku - kolejne etapy w procesie odchodzenia od tyranii WTS. Tylko zastanawiam się nad ilustracjami... We wspomnianej przeze mnie książce był na przykład ogolony Adam w raju :) (było o tym na stronie). A my, co moglibyśmy umieścić? Może jakieś fajne panie w bikini? ;) Sponsorem książki koniecznie powinien być duży browar albo gorzelnia, ewentualnie koncern tytoniowy :)
Pozdr



#7587 JEDEN NA JEDNEGO

Napisano przez brat_jaracz on 2005-06-25, godz. 17:29 w Humor

Bracia i siostry, siotry i bracia (żeby nie było, że kogoś wyróżniam)!

Jakiś czas temu na starej księdze poruszyłem pewną kwestię, ale stara księga to już prawie skansen :( dlatego pewnie do Was nie dotarła moja inicjatywa.

Jak donoszą różniste dane, wszelkiej maści odstępców, wywrotowców i różnorakich 3-cich owiec jest w naszym kraju co najmniej tyle samo (jeśli nie więcej) niż prawomyślnych owieczek z WTS. ;) A zatem, wniosek nasuwa się sam - gdyby każdy z nas sprowadził na manowce co najmniej jednego braciszka/siostrzyczkę, to WTS na Wisłą... przestałby istnieć! :) Oczywiście zakładam, że jest w Organizacji Prześwietnej taki beton, którego nie skruczą nawet aniołowie :D Ale z całą pewnością, przy wzmożonej działalności wywrotowej, jesteśmy w stanie obalić jej podstawy.

Skoro i tak SJ uznają nas za realną "organizację", więc realnie zacznijmy działać ;) A co, niech mają radochę. Na początek proponuję jakimś tajnym "kanałem łączności" puścić tę informację w szerszy eter.

A zatem, drodzy bracia i siostry (kolejność przypadkowa), pamiętajcie: JEDEN NA JEDNEGO I BĘDZIE POZAMIATANE :P
Pozdr



#7592 Tajna organizacja

Napisano przez brat_jaracz on 2005-06-25, godz. 18:03 w Humor

Pikieta dobra rzecz, ale jak będzie taka frekwencja, jak we Wrocku, to nas zarzucą Strażnicami :rolleyes:



#7593 JEDEN NA JEDNEGO

Napisano przez brat_jaracz on 2005-06-25, godz. 18:05 w Humor

Wiem, jak to jest, dlatego umieściłem ten temat w HUMORZE. Oczywiście nikt na siłę nikogo nie nawróci, bo i po co. Lepiej podejść do całej sprawy z humorem. Dlatego, jeśli chcą krucjaty :) , to będą ją mieli ;)



#7606 JEDEN NA JEDNEGO

Napisano przez brat_jaracz on 2005-06-25, godz. 22:13 w Humor

Mała krucjatka jeszcze nikomu nie zaszkodziła ;) A jak! Wałęsa kiedyś jechał przewietrzyć Warszawkę, a my - przewietrzymy Nadarzyn. Przecież to niedaleko Warszawy :)

A teraz będzie po łacinie, zupełnie apropos: QUI MEDICAMENTUM NON SANAT - FERRUM SANAT, QUI FERRUM NON SANAT - IGNIS SANAT, co się tłumaczy:

CZEGO NIE LECZĄ LEKARSTWA, TO LECZY ŻELAZO,
CZEGO NIE LECZY ŻELAZO - LECZY OGIEŃ

Ummm... Już czuję ten zapaszek stosów, a wy? :D

Oddajmy przysługę swoim "mądrzejszym braciom", przecież ich największym marzeniem jest to, by mieć męczenników ;)

A zatem: JEDEN NA JEDNEGO! HURA!



#7607 Z archiwum Księgi Gości Brooklynu

Napisano przez brat_jaracz on 2005-06-25, godz. 22:43 w Humor

A ja powrócę do starej, dobrej tradycji anegdotek z najlepszych czasów starej Księgi Gości. Ano była kiedyś w moim zborze obsługa, a właściwie jej koniec. Ścisły koniec, bo braciszek podróżujący odbębniał końcową modlitwę z rodzaju tych uroczystych. A zatem podziękował Stwórcy jak należy, ton miał patetyczny, a na sali panowało permanentne skupienia. Nie wiem, gdzie zawędrował myślami nasz obługujący, być może już na próg rodzinnego domu, bo zamiast oczekiwanego AMEN powiedział DO WIDZENIA :D Konsterancja trwała chwilkę, ale jednak trzódka odpowiedziała: AMEN. Ot, siła tradycji ;)



#7636 Zgromadzenia okregowe 2005

Napisano przez brat_jaracz on 2005-06-27, godz. 07:47 w Obowiązki teokratyczne

Dla braci z 3M i okolic, ewentualnie dla tych, którzy będą 15-17 na Lechii:
Proponuję alternatywne zgromadzenie klubowe, najlepiej "Pod kasztanami", czyli po drugiej stronie Alei Zwycięstwa. Dla niezorientowanych - to jakieś 300 metrów od stadionu, więc niedaleko. Może tak w sobotę około południa?
Pozdr

Ps. "Pod kasztanami" to nie żaden klub, tylko stara mordownia, gdyby ktoś pytał, z epoki wczesnego Gierka:)



#7670 pytanie o zbory

Napisano przez brat_jaracz on 2005-06-28, godz. 06:03 w Obowiązki teokratyczne

Można się z tym zgodzić, że człowiek odczuwa potrzebę przynależności do społeczności. To żadna nowina, bo tak już jest od tysiącleci. Jeśli znajduje tam wsparcie itp, to wszystko ok. Ale jeżeli ustawicznie jest poddawany manipulacji, indokrtynacji etc, to po kiego mu taka społeczność? Chyba że lubi się torturować. Albo włącza mu się mechanizm ucieczki od wolności.

Problem w tym, co kiedyś pisałem: młodzi (stażem) SJ na ogół są zauroczeni "braterstwem", a nie dostrzegają pułapek organizacji. A gdy przejrzą na oczy (jeśli przejrzą) to najczęściej jest już za późno, szkoda im palić za sobą mostów, itd. Więc po co w ogóle wchodzić w to bagienko?



#7674 Koniec

Napisano przez brat_jaracz on 2005-06-28, godz. 07:52 w Świadkowie Jehowy i prawo

Dobre, bracia, dobre! W końcu teczki są ostatnio trendy ;) Trzeba ino wyłuskać tę teczuszkę. Proponuję publiczną kwestę na łapówkę dla Judasza, który nam ją udostępni. Sam sprzedam swój rower, jeśli to pomoże. Oby tylko ciało kierownicze go nie przechlało :D
Pozrd



#7748 Tajna organizacja

Napisano przez brat_jaracz on 2005-06-29, godz. 17:47 w Humor

Oczywiście, że się zgadzam. Zaszczyt to dla mnie wielki budować/rujnować (niepotrzebne skreślić mych braci w wierze/niewierze (jw.).



#7770 JEDEN NA JEDNEGO

Napisano przez brat_jaracz on 2005-06-30, godz. 06:03 w Humor

Dziękuję za słowa poparcia. W ramach akcji społecznej proponuję kwestę na narzędzia tortur :P Pewną kwotę obiecał nam już Watykan :D Ja osobiście mogę zawsze użyczyć zapalniczki :)
Pozdr

Do boju!



#7772 Donosicielstwo

Napisano przez brat_jaracz on 2005-06-30, godz. 06:18 w Zwyczaje Świadków Jehowy

Z tą rozmową w 4 oczy też trzeba uważać. Ostatnio potaniały dyktafony ;) A po Rywin Gate to pewnie już większość ultra-dżehovych się w nie zaopatrzyła :) Jeśli wysyłacie smsy do SJ to tylko z netu, i to z kawiarenki, a broń Boże z własnego kompa. Sieć, wbrew pozorom, wcale nie jest taka anonimowa :)

Gdybym zastosował starą metodę (oko za oko...) mógłbym nabruździć kilku obrońcom wiary :D na tym forum. Ustalenie IP to żaden problem, a mam kolegów, którzy sporo w tym względzie potrafią. Następnie przekazujemy odpowiednią dokumentację elektroniczną do właściwego zboru. I już mamy gotowy KS-ik za obcowanie z odstępcami :P



#7780 JEDEN NA JEDNEGO

Napisano przez brat_jaracz on 2005-06-30, godz. 10:08 w Humor

Można tak to określić :) Heretycy zawsze byli wielką siłą, i tak musi być. W zasadzie jeśli chodzi o formę to pełna dowolność. Ale każde narzędzie się przyda :P
Pozdr



#7819 Ile lat istnienia dajecie organizacji SJ ?

Napisano przez brat_jaracz on 2005-07-01, godz. 09:41 w Nowinki doktrynalne Towarzystwa Strażnica

Hahaha!!! Laikat U SJ! A może jeszcze demokracja? :D Jeśli tak się stanie (czego prawdopodobnie nikt z tu obecnych nie dożyje), to ta ankieta też się zdeaktualizuje, bo będzie dotyczyła zupełnie innej organizacji.



#7831 Ile lat istnienia dajecie organizacji SJ ?

Napisano przez brat_jaracz on 2005-07-01, godz. 10:58 w Nowinki doktrynalne Towarzystwa Strażnica

Po prostu wystarczy popatrzeć na SJ na Zachodzie, w USA, Kanadzie czy Australii. Tam już większość drażliwych kwestii to "sprawa sumienia" (np. broda w Kanadzie). Ale to jeszcze nie znaczy, że nastąpi demokratyzacja :) Prawdopodobnie i w Polsce nastanie WTS LIGHT, jednak nie przesadzajmy z tym hurraoptymizmem. Żyje w WTSie sporo ludków, którym nie w głowie rewolucje. A zresztą istnieje tam potrzeba totalitarnej kontroli (godzinki, kablowanie, itp), a taka w demokracji jest praktycznie niemożliwa.

W każdym razie: życzę WTSowi z całego serca... jak najkrótszej kariery na tym łez padole :D

Pozdr



#7844 Donosicielstwo

Napisano przez brat_jaracz on 2005-07-01, godz. 13:48 w Zwyczaje Świadków Jehowy

Fałszywe konto? Piękne rzeczy, a gdzie chrześcijańskie sumienie? :lol: Z mojej krynicy otworzyłem już rozlewnię wód mineralnych :D , ale muszę być czujny, bo konkurencja nie śpi :P



#7845 Tajna organizacja

Napisano przez brat_jaracz on 2005-07-01, godz. 13:51 w Humor

No to i ja dorzucę dyszkę albo dwie ;) A co tam, całej życie nie dawałem na DD, to teraz muszę wspomóc braci :)



#7864 Tajna organizacja

Napisano przez brat_jaracz on 2005-07-01, godz. 19:05 w Humor

No, im prędzej, tym lepiej. No dobra, przyzwoicie bogaty nie jestem, ale te 50 się znajdzie :D . Apetyt rośnie w miarę jedzenia :) . Może i Nadarzyn rzuci jakiś grosz :P ? W końcu - w pewnym sensie - robimy im reklamę :)
Pozdr