Skocz do zawartości


Zawartość użytkownika wojtek37

Odnotowano 555 pozycji dodanych przez wojtek37 (Rezultat wyszukiwania ograniczony do daty: 2017-01-29 )



Sort by                Order  

#1090 Modlitwa SJ - kiedys i dzis

Napisano przez wojtek37 on 2003-12-13, godz. 22:41 w Obowiązki teokratyczne

Prosiłem kiedyś ŚJ na ich propozycję wspólnej ze mną modlitwy byśmy odmówili razem "Ojcze nasz" i nie zgodzili się lecz pobełkotali coś po swojemu. Na moje zdziwienie odpowiedzieli , "że to tylko taki przykład modlitwy, i nie koniecznie trzeba się tak modlić" A był z nimi starszy zboru. Ciekawe co?



#1107 Jackson

Napisano przez wojtek37 on 2003-12-17, godz. 18:20 w Nowości z kraju i zagranicy

Ja również ładnych 15 lat temu kiedy Jackson jeszcze był "normalny" nie poprawiony też od jdnego ze starszych słyszałem, że jest śJ i pokazywali mi jakieś na to teksty. Dokładnie nie pamiętam , lecz jaja zaczęły się po tym jak On jeżdził po świecie z żyrafą. Już wtedy mówili że bardzo ich wspiera finansowo, ale kiedy Michaelow zaczęło odbijać to mówili, że go wykluczono, ale to jeszcze było przed pamiętnym teledysku. Tak mi się wydaje.



#1108 słownik świadko-polski

Napisano przez wojtek37 on 2003-12-17, godz. 19:29 w Zwyczaje Świadków Jehowy

My mówimy " na tym świecie" a Oni "w tym złym systemie rzeczy" Jak by to była jakaś kara żyć na ziemi.



#1125 Czy ŚJ mają swoją demonologię?

Napisano przez wojtek37 on 2003-12-20, godz. 19:16 w Dusza nieśmiertelna

Co wiadomo na ten temat, bo mi nic, a zostałem poproszony o coś na ten temat, więc jeśli łaska to proszę o jakieś informacje na ten temat.



#1222 SJ - z życia wzięte

Napisano przez wojtek37 on 2004-01-18, godz. 18:43 w Obowiązki teokratyczne

Gdzieś na Kaszubach, nie pamiętam miasta.

...kiedy zapukano do dmu starszej, a dobrze wychowanej starszej Pani, zaprosiła ich do domu. Zaproponowała herbatę i ciastka. Oni bardzo rozochoceni usiedli wygodnie aby stoczyć walką o biedą kobietę tkwiącą w "Babilinie Wielkim" czyli w KRzK . Więc owa kobieta powiedziała im" że uczono ją jeszcze przed wojną że gości w domu się błogosławi, a że mam zawsze w mieszkaniu wodę święciną przeto błogosławię was (tu pokropiła ich)w Imię Ojca Syna i Ducha św. , no co Oni jak zmyci czmychnęli czym prędzej.

To nie żadna bajka lecz prawdziwa historia.



#2662 Gloszacy katolicy! Od domu do domu...

Napisano przez wojtek37 on 2004-12-09, godz. 20:24 w Tematyka ogólna

Jest mi milo, ze katolicy chodza od domu do domu. Widac z metoda sie przeprosili... A teraz statystyka. W moim bloku jest 40 mieszkan. W ilu ich przyjeto? Tylko w moim... Mysle ze ci panowie wiedza juz jak jest trudno w sluzbie SJ. Druga czesc spotkania polegala na dyskusji biblijnej...mieli biblie, ale nie chcieli wyjac, bo to dluga rozmowa, a oni maja rodziny (cytuje autenetyki). Nie beda tez rozmawiac na tematy, ktore pozostawiaja teoelogom i filozofom. W miedzy czasie opowiedzialem tym Panom o mojej siostrze, ktora majac 5 lat korzystala juz z Biblii szukajac sama ksiag i czytajac. Panowie stwierdzili, ze to nietypowie dziecko, niesamowite. U SJ nie jest to niesamowite, raczej pospolite. Jednak plynie stad wniosek, ze trudno zyc zgodnie z prawda, skoro nie korzysta sie ze Slowa Bozego 50 lat zycia. Nawet jesli to dziecko jest w religii na ktorej wieszacie psy, to trzeba przyznac, ze ma szanse popelnic mniej bledow zyciowych JESLI skorzysta z zasad Bozych. Ma wieksza szanse, bo je zna od malenka. natomiast obaj panowie byli przykladami, ze byli w ciemnosci nawet bedac  w Kosc. Katolickim. Teraz uwazaja ze zostali oswieceni. Czyli nie wystarcy byc katolikiem, nawet wewnatrz KK. Prawda jest dla wybranych, choc chyba tez nie do konca jest dostepna, poniewaz o tym, ze  KK odrzucil jedno z BOZYCH przykazan jeden z nich dowiedzial sie ode mnie, a drugi bez zmruzenia okiem przyznal ze wiedzial juz o tym. Jednak ZADEN nie podjal sie wyjasnienia dlaczego. "Szkoda czasu". Trzeba przynac ze maja racje.
Inna sprawa, ze zeby glosic, chocby jak SJ, a maja na to ochote katolicy, oj maja..trzeba miec dwie rzeczy: wiare i wiedze... no jak sie nie ma wiedzy to choc mocna, slepa wiare. A ci panowie, przyznali, ze nie maja wiary (sic!). Trzeba tez wiedziec do czego sie dazy.
Zaiteresowanym podam adres parafii, zeby mogli sprawdzic, czy ksieza wysylaja wiernych na misje (tak to nazwali).
Czekam na nasladowcow. Moze zechcecie skorzystac z zebran szkoly teokratycznej, przyda sie....

Norbi29 - powiedz jaki Ci przyświecał cel pisząc to co napisałeś we wstępie?.

Bo ja znam osobiście takich gości z KrZK, co tak robią. Jest sporo nieścisłości w tym co piszesz, lecz nie mam czasu wgłębiać się w cytaty, ale wiara, ma być żywa , a nie martwa. Skoro jesteśmy Dziećmi Boga ( wy niestety nie uważacie się za takowych) to stare żecie w ciele nabiera innego znaczenia.

Co zać tyczy się małych pięcioletnich dzieci szperających po Biblii - to wybacz, ale w tym wieku nie wiele ludków zna się na czytaniu, nie mówiąc już o perspektywie labstrakcyjnego myślenia.

Lecz by Cię bracie zaspokoić, to napomknę, iż nasze dzieci też małe do 10 lat całkiem nieżle sobie radzą z Bibią. No zapewnie nie znają tak wybiórczo jak wasze , na zawołanie, ale to te jest co. My nie uczymu dzieci Biblii na pamięć, ale skoro Słowo Boże jest żywe, pozwalamy na wzrost - przez Pana, w ich sercach.



#2669 Dlaczego Bóg toleruje zło według doktryny ŚJ

Napisano przez wojtek37 on 2004-12-09, godz. 21:12 w Tematyka ogólna

Sam już nie wiem, bo słyszałem, już różne od nich teorie. Jak to jest, Bóg dopuszcza cierpienie, bo jeszcze niedawno nic takiego nie mowili. Że wszelkie trzęsienia ziemi i inne kataklizmy, nie są w Mocy Bożej, lecz szatana.

Coś możecie nowego na ten temat powiedzieć?.



#2945 wykluczony

Napisano przez wojtek37 on 2004-12-28, godz. 20:08 w Świadectwa, wymiana doświadczeń

Jeżeli kk opiera się w pełni na na Biblii, to ja jestem św Ambroży :D
A po za tym jeszcze nigdy w całym moim życiu nie widziałem, ani nie słyszałem o tym, żeby, jak to ujęłes, `kk nawracał` jakiegokolwiek ŚJ ^_^ Należę do tej religii już trochę lat, a jak dotąd nikt mnie nie próbował nawracać... Owszem katolicy nawracali, ale setki lat wczesniej, kosztem wielu istnień, lub poprostu chrzczono jakiegos władcę, przez co cały naród stawał się "cheścijański". Patrząc na historię katolicyzmu i czytając twoje słowa o tym, że kk opira się na Biblii, śmiać mi się chce do rozpuku:lol:
Natomiast ŚJ to robią, jeśli mozna to tak nazwać. Tak samo jak katolicy uważają się za religie prawdziwą, ale przynajmniej jak o czymś mówia to tak robią...
A jak twierdzisz, że katolików przybywa, to chyba opierasz się na danych z przed nie wiem ilu lat, takich rzeczy nawet nie pisz, bo jest całkiem inaczej. A jakby co, to prędzej można zaliczyc ŚJ do chrzescijan, niż katolików. ŚJ przynajmniej swoją wiare opierają na Biblii i postępuja wg. niej...
Poczytaj sobie uważnie Biblię czowieku a potem sprawdź czy kk opiera sie w pełni na Biblii ;)

Tak się składa, iż musze zadać kłam tym słowom, bo nie raz starałem się jako członek KRzK - zobrazować i uzasadnić błędność nauczania ŚJ. po czym zaczęto mnie unikać. Ale by nie być gołosłownym, mój przyjaciel odzyskał dziewczynę jeszcze na kilka dni przed "moczeniem w basenie" I jak narazie ma się ona dobrze w małżeństwie.



#11159 Czy to również zwyczaj?

Napisano przez wojtek37 on 2005-09-27, godz. 10:19 w Zwyczaje Świadków Jehowy

Po pierwsze ŚJ nie mówią "cześć" skoro tak czynią to tylko by nie wyjść na idiotów i gburów. Daję głowę , że ci co tam mówią robią to potajemnie, bo do braci na pewno tak się nie zwracają. jest jeszcze inna możliwość, mogą nie wiedzieć, że tak ŚJ nie może się zwracać do stworzenia.



#11161 Gloszenie w I wieku i dzisiaj

Napisano przez wojtek37 on 2005-09-27, godz. 10:26 w Obowiązki teokratyczne

Ciekawe jest to, że ŚJ nie głoszą Kerygmatu, czyli Dobrej Nowiny o Zmartwychwstaniu Chrystusa. Tylko o śmierci i armagedonie. Więc zanim będziemy głosić Dobrą Nowinę o tym , że Bóg nas kocha warto by było zastanowić się co i jak. :unsure:



#12749 Black Red White - sukces ŚJ

Napisano przez wojtek37 on 2005-10-24, godz. 18:52 w Nowości z kraju i zagranicy

Ciekawe,jak w oststnich Strażnicach pisali ŚJ po ataku Tsunami, jak to pomagają swoim braciom, i tylko im. Trzebe tylko napomknąć iż, ani słowa nie napisali iż wiele Kościółów i wyznań słało dary, nie patrząc kto i w co wierzy.

Taka hipokryzja śmierdzi siarką na kilometr. Jeśli to ma być pomocą bliżniemu, to Boże chroń od takich pomocników.



#12754 Chyba coś mam.............

Napisano przez wojtek37 on 2005-10-24, godz. 19:08 w Świadkowie Jehowy i prawo

Nie był SJ. Ale z pewnością jest wysłannikiem szatana :)  :P  :D . Gratuluję.

Ja nie powiedziałam,że jest wysłannikiem szatana. On jest wyslannikiem kleru rzymskiego. :(

Znam Włodka Bednarskiego, od wielu lat, tak samo jak Cezarego Podolskiego. I stwierdzenie iż są "wysłannikami kleru" :D powaliło mnie na kolana. A przecież skoro urodzili się w wierze Katolickiej, to chyba normalne że broni to co oczywiste.

A kler z Jego książką miał tyle współnego iż pierwszą Jego edycję wydała drukarnia w Wyższego seminarium Duchownego w Oliwie, jeszcze na offsecie. :rolleyes:



#14757 Papierosy i przeklinanie

Napisano przez wojtek37 on 2005-11-30, godz. 14:58 w Zwyczaje Świadków Jehowy

Z tym paleniem to różne wykrętasy ŚJ stosują. Dawno temu do mojej mamy przychodziła sąsiadka, by się "napalić na zapas" Wilk był syty i owca cała.



#14760 Ojcze Nasz...

Napisano przez wojtek37 on 2005-11-30, godz. 16:07 w Tematyka ogólna

Hmm a odnośnie tematu... Myślę, że ciekawym zagadnieniem jest to, że ŚJ uważają że nie należy wymawiać tej modlitwy. Dla mnie zupełnie bez sensu jest to stanowisko.


Ja też słyszałem o takim stanowisku ŚJ - od nich samych



#15765 nawracanie się świadków Jehowy na chrześcijaństwo

Napisano przez wojtek37 on 2006-01-02, godz. 18:39 w Świadectwa, wymiana doświadczeń

a jesli chodzi o kosciol katolicki ...sam osobiscie wychowalem sie na podwalinach tego wyznania...zdaję sobie sprawę z niedorzecznosci wielu pogladow i nauk.ale tak jest wszedzie .nawet w "swietej Organizacji".jesli chodzi o kosciol katolicki to faktycznie mistycyzm urzeka........
pozdrawiam


A mgłbyś uściślić swój problem, bracie?.



#15766 ŚWIETA, ŚWIĘTA, ŚWIĘTA..........

Napisano przez wojtek37 on 2006-01-02, godz. 18:48 w Boże Narodzenie & Sylwester

Ja nie znam - w swoim otoczeniu, żadnych braci Katolików, co by mieli być pijani w Wigilię świąt Bożego Narodzenia!.

Nie wiem skąd czerpiecie informacje, ale ja znam wieli dorosłych , jak i dzieci co w ten dzień, przed wieczerzą poszczą, aż do Wigilii a więc i o picu nie ma mowy.

Oczywiście stereotyp, katolika , pijaka jest tak w naszym społeczeństwie głębogo zakorzenion, że pewnie nic to co napisałem nie zmieni w waszych odczuciach. Ale to już inna bajka.



#22331 Wiarygodność informacji podawanych na tym forum.

Napisano przez wojtek37 on 2006-03-27, godz. 15:05 w Oceń forum

Moja Ocena to scylacja między 9-10 ze wskazaniem, na 9 ze względu na nie świadome potknięcia informacyjne.



#22493 Jak u SJ wygląda kwestia zmartwychwstania?.

Napisano przez wojtek37 on 2006-03-29, godz. 12:55 w Dusza nieśmiertelna

Oczywiście chodzi mi o kwestję zmartwychwstania ciała, lub "duszy" w którą Oni nie wierzą?, mianowicie - co zmartwychwstało do Nieba by rządzić wraz z Jezusem. Co wobec tego stało się z namaszczonymi (raczej z ich ciałami w grobach) - czy dalej tam leżą, czy też nie?.

Proszę o wmiarę szybką odpowiedź?. - Z góry dziękuję.



#22532 Jak obchodzić Pamiątkę

Napisano przez wojtek37 on 2006-03-29, godz. 17:05 w Tematyka ogólna

Mt 6:9-13 BT
"Wy zatem tak się módlcie:
Ojcze nasz, który jesteś w niebie, niech się święci imię Twoje!. Niech przyjdzie królestwo Twoje; niech Twoja wola spełnia się na ziemi, tak jak i w niebie. Chleba naszego powszedniego daj nam dzisiaj; i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili; i nie dopuść, abyśmy ulegli pokusie, ale nas zachowaj od złego! "


Mam zapytanie do ŚJ, - czemuż to nigdy, nie mogłem się pomodlić z Wami tą właśnie modlitwą, czyżbyście się przed nią wdrygali?. :( Lecz skoro sam Pan Jezus pokazał nam jak się możemy modlić do Tatusia - dziwne, że Wam to przez gardło przejść nie może?.



#22534 Jak u SJ wygląda kwestia zmartwychwstania?.

Napisano przez wojtek37 on 2006-03-29, godz. 17:15 w Dusza nieśmiertelna

Oczywiście chodziło mi o "namaszczonych" Starszych ŚJ - takich jak Rassel i innych członków CK - bo kiedzś od jednego ŚJ słyszałem, że Jego ciało zmartwychwstało do prowadzenia rządów razem z Jezusem!. Czy to jest , jakieś oficjalne ich stanowisko?. No i co w takim razie zmarwychwstaje do życia w niebie, skoro nie Dusza, w którą oni nie wierzą - do czasu zmartwychwstania ciała, podczas Sądu Ostatecznego?.



#22610 Jak u SJ wygląda kwestia zmartwychwstania?.

Napisano przez wojtek37 on 2006-03-30, godz. 11:28 w Dusza nieśmiertelna

Mirku, to "co", lub "kto" - rządzi w niebe z grona namaszczonych CK. Spotkałem się z taką odpowiedzią, iż Ci co idą do nieba, rządzić z Jezusem, już zmartwychwstali "ciałem" - ale kiedy zapytałem się, że można to sprawdzić robiąc ekschumację, to stwierdzili, że tak się nie godzi.

W/g mojej wiedzy ŚJ nie mają tu sprecyzowanej nauki, i ściemniają.



#22615 Jak obchodzić Pamiątkę

Napisano przez wojtek37 on 2006-03-30, godz. 11:53 w Tematyka ogólna

Po co chodzić na pamiątkę, skoro Emblematy tylko "krążą" po niewolnikach ziemskich?!. Jezus, zaś wyraźnie mówił, by Dzieci Boże spożywali Jego Ciało i Krew . - No ale jak się nie chce być Dzieckiem Bożym!?. :(

To smutne, kiedy nie można się posilić Największym Cudem w Kosmosie, który uczynił dla nas Pan. Nawet Aniołowie w Niebie nie spożywają Ciała Pańskiego. Wielu mistyków KRzK mówiło, iż oni nam zazdroszczą takiego wywyższenia człowieczeństwa. :)



#22617 Jak u SJ wygląda kwestia zmartwychwstania?.

Napisano przez wojtek37 on 2006-03-30, godz. 11:59 w Dusza nieśmiertelna

Więc co się dzieje z ich ziemskimi szczątkami w ziemii?. Przecież oczywiste jest iż z ciała zmysłowego - przechodzi się w Ciało Chwalebne, lecz stare ciało zostaje w nie przemienione, dokładnie tak jak się to stało z Ciałem Jezusa.

Flp 3:20-21 BT
" Nasza bowiem ojczyzna jest w niebie. Stamtąd też jako Zbawcy wyczekujemy Pana naszego Jezusa Chrystusa, który przekształci nasze ciało poniżone, na podobne do swego chwalebnego ciała, tą potęgą, jaką może On także wszystko, co jest, sobie podporządkować."



#22632 Jak u SJ wygląda kwestia zmartwychwstania?.

Napisano przez wojtek37 on 2006-03-30, godz. 13:47 w Dusza nieśmiertelna

Rdz 2:7 BT
"wtedy to Pan Bóg ulepił człowieka z prochu ziemi i tchnął w jego nozdrza tchnienie życia, wskutek czego stał się człowiek istotą żywą."


Skoro Bóg "Swoje Tchnienie" dał Adamowi, ale w konkretne ciało, a więc w co tchnie Bóg, skoro ciało ziemskie leży trzy metry pod ziemią?.



#22634 Jak obchodzić Pamiątkę

Napisano przez wojtek37 on 2006-03-30, godz. 13:50 w Tematyka ogólna

Nawet Aniołowie w Niebie nie spożywają Ciała Pańskiego. Wielu mistyków KRzK mówiło, iż oni nam zazdroszczą takiego wywyższenia człowieczeństwa.  :)

Aniolowie chcieliby zjesc Jezusa i wypic jego krew?!!!

Niestety nie mogą, bo nie posiadają ziemskiego, lecz duchowe i chwalebne ciało.


Niestety nie mogą, bo nie posiadają ziemskiego, lecz duchowe i chwalebne ciało.