Skocz do zawarto軼i

Zdj璚ie

Dzieci-g這siciele

• Please log in to reply
143 replies to this topic

#41 edd

edd

Elita forum (> 1000)

• Cz這nkowie
  • PipPipPipPip
  • 2081 Post闚
  • P貫:Male

Napisano 2008-02-13, godz. 15:00

[...]
Cho powinno to dotyczy tylko tych wyzna z kt鏎ych p騧niejsze wyj軼ie wi捫e si z powaznymi konsekwencjami, bo nie s造sza豉m aby za opuszczenie Ko軼io豉 Rzymskokatolickiego spotka造 kogo jakie powa積e konsekwencje. [...]

Bo takowe formalnie jest niemozliwe :P Albo wszyscy albo nikt inaczej fanatyczni obroncy praw czlowieka uznaja to za dyskryminacje :P

U篡tkownik edd edytowa ten post 2008-02-13, godz. 15:00

Fryderyk Nietzsche
"W co mot這ch bez dowod闚 uwierzy, jak瞠 by鄉y to mogli dowodami obali?"

#42 jb

jb

^o^

• Moderatorzy
  • PipPipPipPip
  • 4057 Post闚
  • P貫:Female

Napisano 2008-03-29, godz. 22:03

Z forum JWD: Dlaczego odk豉da chrzest? – podobno w kwietniu w豉郾ie ta kwestia b璠zie omawiana na zebraniu s逝瘺y. Na zach皻 b璠 przytaczane przyk豉dy os鏏, kt鏎e w bardzo m這dym wieku przyj窸y chrzest i s z tej decyzji zadowolone. M這dych ochrzczonych g這sicieli pewnie zacznie przybywa...
.jb

#43 Emka

Emka

Forumowicz (51-500)

• Cz這nkowie
  • PipPip
  • 164 Post闚

Napisano 2008-03-29, godz. 22:25

Wywieranie presji na nastolatk闚, 瞠by si chrzcili, to koszmarny proces. Istny wy軼ig szczur闚 - m鎩 Kubu ju tak, a twoja Ania jeszcze nie, dlaczego? Mimo i tr帳i si, 瞠 to osobista decyzja ka盥ego, nie jest tajemnic, 瞠 wielu m這dych bierze chrzest tylko po to, 瞠by zadowoli rodzicielskie ego... <_<

Najgorsze jest, 瞠 ochrzczone dziecko ma o wiele gorsz sytuacj ni nieochrzczone, kt鏎e nie chce si ochrzci. Nieochrzczonego nie traktuje si jak bezbo積ika, rodzice mog utrzymywa z nim kontakt, wr璚z zach璚a si ich do dawania im dobrego przyk豉du (a nu si jeszcze kiedy skusi). A dziecko, kt鏎e przyj窸o chrzest, a potem o鄉ieli這 si odrzuci kierownictwo Jedynej Prawdziwej, to Belzebub i odst瘼ca, grzesznik, rozpustnik, nie jadajcie z takim nawet. By mo瞠 WTS chce upiec sobie dwie pieczenie na jednym ogniu - chrzcijcie ich na pot璕, niech podnosz statystyki, ale p騧niej, jakby szata雟ki internet i duch buntu sprawi, 瞠 odrzuci造by Boga, to b璠 mieli odci皻 drog do swoich rodzic闚.

Ja jestem przyk豉dem dziecka, kt鏎e ochrzci這 si w wieku 16 lat dla 鈍i皻ego spokoju. Gorliw siostrzyczk poby豉m sobie przez trzy lata, a potem koniec. I cz瘰to 瘸逝j tego, 瞠 da豉m si nam闚i - gdyby nie to, mia豉bym o wiele lepsze kontakty z rodzicami i mo瞠 mia豉bym jak捷 szans zasia w nich cho cie w徠pliwo軼i. Niestety, teraz wszelkie rozmowy na tematy religijne odpadaj. R闚nie dobrze mog豉bym im proponowa udzia w czarnej mszy, to dla nich nie by豉by 瘸dna r騜nica. :angry:
"When the war of the beasts brings about the world’s end
The goddess descends from the sky."

#44 jb

jb

^o^

• Moderatorzy
  • PipPipPipPip
  • 4057 Post闚

Napisano 2008-03-29, godz. 23:13

Gorzej, je瞠li takie zach皻y zagraj na ambicji rodzicom mniejszych dzieci. W ubieg造m roku, przy okazji kongres闚, pisano r闚nie o chrztach dzieci maj帷ych 8, 9 czy 10 lat...
.jb

#45 Emka

Emka

Forumowicz (51-500)

• Cz這nkowie
  • PipPip
  • 164 Post闚

Napisano 2008-03-30, godz. 07:16

A chwal si, 瞠 nie chrzcz dzieci. Ko軼i馧 chrzci niemowl皻a, a 匡 dziesi璚iolatk闚 - w sumie wcale nie taka du瘸 r騜nica. Przecie dziecko w takim wieku nie mo瞠 by dojrza貫 umys這wo na tyle, 瞠by samemu podejmowa wa積e decyzje... U 匡 bardzo powszechne jest gloryfikowanie ma造ch dzieci i uwa瘸nie, 瞠 s "m康re ponad wiek". I to w豉郾ie prowadzi do takich tragedii jak odmowa transfuzji przed dwunastolatk, kt鏎ej cie do tej pory straszy z jednego z "Przebud嬈ie si!" i jest podawany jako przyk豉d wiary i ufno軼i w Boga. :(
"When the war of the beasts brings about the world’s end
The goddess descends from the sky."

#46 qwerty

qwerty

Elita forum (> 1000)

• Cz這nkowie
  • PipPipPipPip
  • 2138 Post闚

Napisano 2008-03-30, godz. 08:25

to te takie wyzwanie dla innych, no bo skoro nawet ma貫 dzieci WIEDZ CO JEST DOBRE I SΣSZNE, to jak wy troch starsi mo瞠cie mie w徠pliwo軼i.........
ja te niestety zrobi豉m ten b豉d przyjmuj帷 wcze郾ie chrzest....... jedyny moment w moim 篡ciu......kiedy widzia豉m jak m鎩 ojciec p豉ka.......... jedyny raz ........ gdzie tam w 鈔odku jest mi tak strasznie 瞠 go zawiod豉m, bo by這 to dla niego takie wa積e......
nie potrafi豉m uwierzy.......

#47 pawdob7

pawdob7
  • Gadu-Gadu:4734141

Napisano 2008-03-30, godz. 08:44

tzw "symbol" wzi掖em w wieku 14 lat. Czy 鈍iadomie? wtedy wydawa這 mi si, 瞠 tak.
Teraz wiem, 瞠 uleg貫m presji otoczenia 貯. Wys逝chiwa貫m komentarze w stylu: taki zdolny a wci捫 nie ochrzczony!
No i w豉軼iwie rodzina te nie pozostawi豉 wyboru, po prostu presja, presja i jeszcze raz presja!
A po trosze, to te zadzia豉 taki kr鏒kotrwa造 mechanizm "uduchowienia", kt鏎y pewnie i wielu z Was prze篡這 :)

Pozdrawiam ciep這 :)

#48 tomasson19

tomasson19

Początkujący (1-50)

• Cz這nkowie
  • Pip
  • 82 Post闚

Napisano 2008-03-30, godz. 09:02

Ja na ca貫 szcz瘰cie nie uleg貫m nagonce zwi您anej z chrztem. Rodzina te mnie naciska豉, ale mimo wszystko nie da貫m si zmanipulowa do reszty. Gdybym to zrobi, pope軟i豚ym chyba najwi瘯szy b陰d w 篡ciu. A tak mam spok鎩, aczkolwiek rodzina ca造 czas krzywo na mnie patrzy i cho nie m闚i tego g這郾o, maj do mnie 瘸l o to, gdy "nie tak zosta貫m wychowany" - jak mawia m鎩 ojciec.

#49 pawel r

pawel r

Niepoprawne stworzenie Boga

• Cz這nkowie
  • PipPipPipPip
  • 4853 Post闚

Napisano 2008-04-24, godz. 19:08

Dzisiaj by貫m 鈍iadkiem jak pewien dziadek szed g這si na dworcu PKP z wnuczkiem 9-10 letnim, kt鏎y trzyma p瘯 Stra積ic. Wybaczcie ale to niesmaczne indoktrynowanie.
Nale輳 do 144...

Islam zdominuje 鈍iat
Islam b璠zie rz康zi 鈍iatem
圭i望 g這wy tym, kt鏎zy zniewa膨 Islam
Islam jest religi pokoju...

#50 szperacz

szperacz
  • Gadu-Gadu:12358377

Napisano 2008-04-24, godz. 19:29

Mog ze smutkiem powiedzie o sobie, 瞠 jako dojrza造 facet da貫m sie urobi na mod喚 匡. Przecie zawsze my郵a貫m, 瞠 jestem cz這wiekiem my郵帷ym. Po czasie okaza這 si jak bardzo si myli貫m. Na swoje usprawiedliwienie mog powiedzie, 瞠 wtedy nie by這 og鏊nodost瘼nego internetu. I sytuacja by豉 podbramkowa, a oni j wykorzystali. Pr鏏owa貫m te przekazywa t wiedz dzieciom. Na szcz窷cie nic z tego nie wysz這.

#51 edd

edd

Elita forum (> 1000)

• Cz這nkowie
  • PipPipPipPip
  • 2081 Post闚

Napisano 2008-04-25, godz. 07:07

Dzisiaj by貫m 鈍iadkiem jak pewien dziadek szed g這si na dworcu PKP z wnuczkiem 9-10 letnim, kt鏎y trzyma p瘯 Stra積ic. Wybaczcie ale to niesmaczne indoktrynowanie.

Pawle to jeszcze nic ;) ja znam przypadek 5 letniej (slownie: piecioletniej) formalnej glosicielki (bedacej juz po pytaniach na glosiciela i zdajaca comiesieczne sprawozdanie).
Fryderyk Nietzsche

#52 Jaros豉w_P

Jaros豉w_P

Forumowicz (51-500)

• Cz這nkowie
  • PipPip
  • 219 Post闚

Napisano 2008-04-28, godz. 21:26

Panowie, ja niestety znam wi璚ej takich przypadk闚, conajmniej kilka, cho wydaje mi si, 瞠 obecnie dzieje si to coraz rzadziej.
"Mostem mi璠zy przekonaniami oddzielonymi najwi瘯sz przepa軼i jest szlachetno嗆"
Aleksander 安i皻ochowski

#53 wojtek37

wojtek37

Domownik forum (501-1000)

• Cz這nkowie
  • PipPipPip
  • 612 Post闚

Napisano 2008-04-29, godz. 14:15

Pawle to jeszcze nic ;) ja znam przypadek 5 letniej (slownie: piecioletniej) formalnej glosicielki (bedacej juz po pytaniach na glosiciela i zdajaca comiesieczne sprawozdanie).

Przecie to masakra na dziecku. :o W Korei i w Chinach te jak wiemy indoktrynuje si w ten spos鏏 maluchy, by wyros造 na dzielnych obro鎍闚 re磨mu.

#54 Henryk

Henryk

• Cz這nkowie
  • PipPipPip
  • 656 Post闚

Napisano 2008-04-29, godz. 15:53

Przecie to masakra na dziecku. :o W Korei i w Chinach te jak wiemy indoktrynuje si w ten spos鏏 maluchy, by wyros造 na dzielnych obro鎍闚 re磨mu.

Mo瞠 co bli瞠j "domu".
W jakim celu jest religia ju w przedszkolach?

#55 Noc_spokojna

Noc_spokojna

Elita forum (> 1000)

• Cz這nkowie
  • PipPipPipPip
  • 3033 Post闚

Napisano 2008-04-29, godz. 16:08

Mo瞠 co bli瞠j "domu".

Heniu, przyglada貫 si kiedykolwiek lekcji religii w przedszkolu?

Pozdrawiam cieplutko

Dosia

#56 edd

edd

Elita forum (> 1000)

• Cz這nkowie
  • PipPipPipPip
  • 2081 Post闚

Napisano 2008-04-30, godz. 07:00

Mo瞠 co bli瞠j "domu".

Z tego co ja pamietam w przedszkolu uczono mnie opowiesci biblijnych i plynacych z nich puent. Nie przypominam sobie zadnej indoktrynacji jaka uprawiaja SJ z dziecmi w tym wieku. I wcale nie bronie tutaj KK i nie jestem zwolennikiem np lekcji religii w szkolach - od tego sa koscioly.
Fryderyk Nietzsche

#57 jb

jb

^o^

• Moderatorzy
  • PipPipPipPip
  • 4057 Post闚

Napisano 2008-05-05, godz. 00:52

Pami皻am 瞠 jak mia貫m ok 10 lat(zosta貫m wychowany w religi 匡) to zabierano mnie do s逝瘺y(g這wnie mama) to zawsze by貫m podekscytowany samym dzwonieniem do drzwi. Za m這du niemog貫m doczeka sie g這szenia i m闚ieniu i religii prawdziwej, ale jak przysz這 mi to czyni w wieku 16-18 lat to zacze造 sie progi. (...) Sadze ze wiekszo軼 z rodzin 安iadk闚 w wieku 10-13 lat z checia wyrusza g這si望, ale potem przychodzi etap ze si zmienia swoje podej軼ie.

Z tego wszystkiego Organizacja doskonale zdaje sobie spraw. Sugerowanym przez TS lekarstwem na zniech璚enie m這dych ludzi wydaje si by zwi瘯szenie zaanga穎wania i podj璚ie s逝瘺y pionierskiej:

M這dy 安iadek, kt鏎y podczas kongresu w Montrealu (Kanada) przemawia na sesji angloj瞛ycznej, powiedzia: „S逝瘺 polow rozpocz掖em we wczesnym dzieci雟twie. Towarzyszy貫m rodzicom, gdy szli g這si. Kiedy mia貫m 5 lat, zacz掖em dawa przy drzwiach proste 鈍iadectwo.

„W tamtych pierwszych latach s逝瘺a polowa by豉 dla mnie w豉軼iwie rodzajem przygody. Z czasem jednak zda貫m sobie spraw z tego, 瞠 w szkole r騜ni si od reszty uczni闚. Kr瘼owa這 mnie potem rozmawianie o prawdzie z kolegami szkolnymi. Podczas g這szenia od domu do domu obawia貫m si 瞠by nie spotka kogo znajomego ze szko造. Wracaj帷 teraz my郵 do tamtego okresu, musz stwierdzi, 瞠 po prostu ogarnia mnie strach przed cz這wiekiem, co Pismo 安i皻e nazywa ‘sid貫m’ (Prz. 29:25).

„Po uko鎍zeniu szko造 postanowi貫m podj望 na pewien czas s逝瘺 pioniersk. Rezultat by taki, 瞠 g這szenie zacz窸o mnie poci庵a jak nigdy dot康. Nie uwa瘸貫m go ju za przygod, ale te nie by這 mi ci篹kim brzemieniem. Obserwuj帷 post瘼y ludzi, z kt鏎ymi studiowa貫m prawd biblijn, doznawa貫m g喚bokiego zadowolenia, bo widzia貫m, 瞠 Jehowa B鏬 wspiera moje wysi趾i. Min窸o ju przesz這 dwa i p馧 roku od czasu, gdy zosta貫m pionierem. Gdy teraz pomy郵 sobie, 瞠 mia貫m kiedy sposobno軼i wybrania innej kariery, czuj to samo co aposto Pawe, kt鏎y napisa: „Wszystko uznaj za strat ze wzgl璠u na najwy窺z warto嗆 poznania Chrystusa Jezusa, Pana mojego. Dla Niego wyzu貫m si ze wszystkiego i uznaj to za 鄉ieci, bylebym pozyska Chrystusa” (Filip. 3:8).
--
"Stra積ica" z 1980 roku, nr 1

.jb

#58 malinowa7

malinowa7

Forumowicz (51-500)

• Cz這nkowie
  • PipPip
  • 438 Post闚
  • P貫:Not Telling

Napisano 2008-05-23, godz. 15:36

Chcia豉bym dorzuci do tematu jedno swoje spostrze瞠nie, ot騜 zawsze przera瘸 mnie widok dzieci (nawet, kiedy by豉m w organizacji) klepi帷ych na pami耩 mn鏀two werset闚 biblijnych, bez najmniejszego ich zrozumienia oraz p瘯aj帷ych z dumy rodzic闚. Zna豉m naprawd ma貫 dzieci, kt鏎e ledwo nauczy造 si m闚i ju by造 uczone tego typu "wierszyk闚".Potem takie dziecko niczym ma逍ka powtarza這 to, co wbito mu do g這wy.Nie wa積e ,瞠 bezmy郵nie wa積e,瞠 bezb喚dnie!
Te dzieciaki stawa造 si potem atrakcj teokratycznych spotka towarzyskich, g這szenia od drzwi do drzwi itd.

#59 [db]

[db]

o鈍iecony

• Cz這nkowie
  • PipPipPipPip
  • 2827 Post闚

Napisano 2008-05-23, godz. 16:55

Te dzieciaki stawa造 si potem atrakcj teokratycznych spotka towarzyskich, g這szenia od drzwi do drzwi itd.

A teraz s tutaj ;-)
[db]

#60 kantata

kantata

• Cz這nkowie
  • PipPipPip
  • 787 Post闚
  • P貫:Not Telling

Napisano 2008-05-23, godz. 17:38

nooo. atrakcjo ergo sum

U篡tkownicy przegl康aj帷y ten temat: 0