Skocz do zawarto¶ci


Zdjêcie

Dzieci-g³osiciele


  • Please log in to reply
143 replies to this topic

#61 Voldemort

Voldemort

    Domownik forum (501-1000)

  • Cz³onkowie
  • PipPipPip
  • 544 Postów
  • P³eæ:Male

Napisano 2008-05-23, godz. 18:13

Bylem glosicielem od 8 roku zycia ... regularnym ... po przejsciu testu przez braci starszych ... czy umiem prawidlowo odpowiadac na pytania :)
I w sumie to w d...ce mam cala organizacje ..ale uwazam ze radosna sprawa bylo wyjscie do ludzi i gloszenie ...tzn opowiadanie o swoich racjach .. sluchanie babc i dziadkow i patrzenie jaka radosc im sprawia ze maja sie przed kim wygadac :) Do dzis jak ide w niedziele w godzinach przedpoludniowych przez miasto i czuje ten zapach roznorodnych obiadow, jakies szmery z puszczonym programow telewizyjnych.. to az mnie ciagnie pukac do drzwi :)

Jedna z ulubionych pozycji bylo gloszenie samodzielne :)
Nie lubialem ciagnac za soba kogos innego - jakis siostrzyczek czychajacych na meza, czy ludkow dla ktorych to byla ciagla walka z samym soba , rozumialem ich na swoj sposob ale ...brrrr ....
Procz paru przypadkow , mielismy siostre pionierke ..75 lat ... cud Kobita... wyjsnie z nia to bylo przezycie :)
Nawet jak mnie wywalili to se Ciotka nie dala powiedzie ze jestem zlym ludkiem i mnie odwiedzala prywatnie zeby sobie pogadac :)

Gloszenie rulez :P

U¿ytkownik Voldemort edytowa³ ten post 2008-05-23, godz. 18:18


#62 [db]

[db]

    o¶wiecony

  • Cz³onkowie
  • PipPipPipPip
  • 2827 Postów

Napisano 2008-05-23, godz. 23:33

Bylem glosicielem od 8 roku zycia ... regularnym ... po przejsciu testu przez braci starszych ... czy umiem prawidlowo odpowiadac na pytania :)
I w sumie to w d...ce mam cala organizacje ..ale uwazam ze radosna sprawa bylo wyjscie do ludzi i gloszenie ...tzn opowiadanie o swoich racjach .. sluchanie babc i dziadkow i patrzenie jaka radosc im sprawia ze maja sie przed kim wygadac :) Do dzis jak ide w niedziele w godzinach przedpoludniowych przez miasto i czuje ten zapach roznorodnych obiadow, jakies szmery z puszczonym programow telewizyjnych.. to az mnie ciagnie pukac do drzwi :)

Jedna z ulubionych pozycji bylo gloszenie samodzielne :)
Nie lubialem ciagnac za soba kogos innego - jakis siostrzyczek czychajacych na meza, czy ludkow dla ktorych to byla ciagla walka z samym soba , rozumialem ich na swoj sposob ale ...brrrr ....
Procz paru przypadkow , mielismy siostre pionierke ..75 lat ... cud Kobita... wyjsnie z nia to bylo przezycie :)
Nawet jak mnie wywalili to se Ciotka nie dala powiedzie ze jestem zlym ludkiem i mnie odwiedzala prywatnie zeby sobie pogadac :)

Gloszenie rulez :P

Ty jaki¶ dziwny jeste¶ :-PPP
[db]

#63 Ka¶ka

Ka¶ka

    Początkujący (1-50)

  • Cz³onkowie
  • Pip
  • 70 Postów

Napisano 2008-06-18, godz. 10:20

Moje dziecko by³o taka ma³pka która grzecznie siedzia³a trzy dni na kongresie, zg³asza³a sie na ka¿dym zebraniu po 100 razy, chodzi³a ze mna do g³oszenia i cytowa³a wersety biblijne z pamieci.

Na szczescie jak mia³a 7 lat ja odsunê³am siê od organizacji a ona teraz jest normaln±, weso³a nastolatk±. I jak pomysle co jej robi³am, co chcia³amzrobic to mi wstyd.
Zw³aszcza, ze sama jak g³osi³am, to by³am za¿enowana, przestraszona i unika³am g³oszenia jak mog³am.

#64 edd

edd

    Elita forum (> 1000)

  • Cz³onkowie
  • PipPipPipPip
  • 2081 Postów
  • P³eæ:Male
  • Lokalizacja:localhost

Napisano 2008-06-18, godz. 10:37

Dobrze ze skonczylo to sie dla niej tak szybko. Jak mysle o tej 5-cio letniiej glosicielce z ktora mialem stycznosc to zal mi jej bo jej rodzice doprowadza ja do powaznych zaburzen psychicznych... :(

U¿ytkownik edd edytowa³ ten post 2008-06-18, godz. 10:37

Fryderyk Nietzsche
"W co mot³och bez dowodów uwierzy³, jak¿e by¶my to mogli dowodami obaliæ?"

#65 Noc_spokojna

Noc_spokojna

    Elita forum (> 1000)

  • Cz³onkowie
  • PipPipPipPip
  • 3033 Postów
  • P³eæ:Female

Napisano 2008-06-18, godz. 10:46

Ty jaki¶ dziwny jeste¶ :-PPP

E...tam, zaraz dziwny....normalny inaczej;)


Pozdrawiam cieplutko

Dosia

#66 edd

edd

    Elita forum (> 1000)

  • Cz³onkowie
  • PipPipPipPip
  • 2081 Postów
  • P³eæ:Male
  • Lokalizacja:localhost

Napisano 2008-06-18, godz. 10:54

E...tam, zaraz dziwny....normalny inaczej;)


Pozdrawiam cieplutko

Dosia

Umiesz to ladnie ubrac w slowa :lol:

U¿ytkownik edd edytowa³ ten post 2008-06-18, godz. 10:55

Fryderyk Nietzsche
"W co mot³och bez dowodów uwierzy³, jak¿e by¶my to mogli dowodami obaliæ?"

#67 kantata

kantata

    Domownik forum (501-1000)

  • Cz³onkowie
  • PipPipPip
  • 787 Postów
  • P³eæ:Not Telling

Napisano 2008-06-18, godz. 17:00

Dobrze ze skonczylo to sie dla niej tak szybko. Jak mysle o tej 5-cio letniiej glosicielce z ktora mialem stycznosc to zal mi jej bo jej rodzice doprowadza ja do powaznych zaburzen psychicznych... :(


Okres wczesnodzieciêcy jest chyba jedynym, w którym g³oszenie to prawdziwa frajda. Niektóre ma³e dzieci tak bardzo chc±, ¿e trudno je zostawiæ w domu. Przechodzi mniej wiêcej w wieku szkolnym, kiedy pojawia siê wstyd przed kolegami i kie³kuje ¶wiadomo¶æ, ¿e nie wszystko jest oczywiste.

#68 edd

edd

    Elita forum (> 1000)

  • Cz³onkowie
  • PipPipPipPip
  • 2081 Postów
  • P³eæ:Male
  • Lokalizacja:localhost

Napisano 2008-06-19, godz. 07:21

Okres wczesnodzieciêcy jest chyba jedynym, w którym g³oszenie to prawdziwa frajda. Niektóre ma³e dzieci tak bardzo chc±, ¿e trudno je zostawiæ w domu. Przechodzi mniej wiêcej w wieku szkolnym, kiedy pojawia siê wstyd przed kolegami i kie³kuje ¶wiadomo¶æ, ¿e nie wszystko jest oczywiste.

Moze odbic pietno na psychice jezeli rodzice probuja dowartosciowywac sie przez dziecko - bo musi byc najlepsze we wszystkim - tak jak w powyzszym przypadku opisanym przeze mnie.

U¿ytkownik edd edytowa³ ten post 2008-06-19, godz. 07:21

Fryderyk Nietzsche
"W co mot³och bez dowodów uwierzy³, jak¿e by¶my to mogli dowodami obaliæ?"

#69 jb

jb

    ^o^

  • Moderatorzy
  • PipPipPipPip
  • 4057 Postów
  • P³eæ:Female
  • Lokalizacja:Polska

Napisano 2008-08-30, godz. 07:17

W nawi±zaniu do tematu krótki film ze zboru na Filipinach. Trzyletni brat czyta Pismo podczas TSSK (pod koniec filmu ten sam ch³opiec, ale ju¿ czteroletni): link
.jb

#70 qwerty

qwerty

    Elita forum (> 1000)

  • Cz³onkowie
  • PipPipPipPip
  • 2138 Postów
  • P³eæ:Male

Napisano 2008-08-30, godz. 13:15

Ju¿ Kto¶ tu wspomnia³, z³orzecz± na Ko¶ció³ Katolicki, ¿e chrzcz± dzieci, ale samym ¶wiadkom ju¿ bli¿ej do tego ni¿ dalej....... Jak mo¿na dopu¶ciæ do chrztu nawet 10 letnie dziecko???? Co takie dziecko mo¿e wiedziec o ¿yciu pó¼niejszym ¿yciu, kiedy czeka je wywrót hormonalny dorastanie i kszta³towanie swojej osobowo¶ci???? Zw³aszcza, ¿e patrz±c na rodziców KK oni przez chrzest wierz± ¿ezmywaj± grzech pierworodny i daj± dziecku szansê na zbawienie, ale przecie¿ ¶wiadkowie uwa¿aj± ¿e to musi byæ Swiadomy wybór i dojrza³a decyzja............. Szkoda, ¿e nie popieraj± w tym uk±dzie ma³¿eñstw zawieranych przez 12 latków, przecie¿ skoro mo¿e podj±æ ¶wiadom± decyzjê o oddaniu swojego ca³ego ¿ycia Bogu i Organizacji mog± tak¿e ¶wiadomie wst±piæ w zwi±zek ma³¿eñski, zrobiæ prawo jazdy, kupiæ nieruchomo¶æ no bo to DOJRZA£Y CZ£OWIEK PRZECIE¯......
nie potrafi³am uwierzyæ.......

#71 malinowa7

malinowa7

    Forumowicz (51-500)

  • Cz³onkowie
  • PipPip
  • 438 Postów
  • P³eæ:Not Telling

Napisano 2008-08-30, godz. 13:53

W nawi±zaniu do tematu krótki film ze zboru na Filipinach. Trzyletni brat czyta Pismo podczas TSSK (pod koniec filmu ten sam ch³opiec, ale ju¿ czteroletni): link


Ten ch³opczyk przypomina tresowan± ma³pkê, ¿a³osne.

#72 zamknietywsobie

zamknietywsobie

    Początkujący (1-50)

  • Cz³onkowie
  • Pip
  • 91 Postów
  • Lokalizacja:obywatel swiata

Napisano 2008-08-30, godz. 14:22

Ten ch³opczyk przypomina tresowan± ma³pkê, ¿a³osne.


Mozliwe,ze wyrosnie na kolejnego wspanialego brata,ktory bedzie zborowa gwiazda.
Oczywiscie dobre wyksztalcenie,ani dobra praca mu nie grozi,bo na pierwszym miejscu postawi ciagle przyblizajace sie Krolestwo Boze.
"Umrzemy, i to czyni z nas szczê¶ciarzy. Wiêkszo¶æ ludzi nigdy nie umrze, poniewa¿ nigdy siê nie narodzi. Ludzi, którzy potencjalnie mogliby teraz byæ na moim miejscu, ale w rzeczywisto¶ci nigdy nie przyjd± na ten ¶wiat, jest zapewne wiêcej ni¿ ziaren piasku na arabskiej pustyni. W¶ród owych nienarodzonych duchów s± z pewno¶ci± poeci wiêksi od Keatsa i uczeni wiêksi od Newtona. Wiemy to, poniewa¿ liczba mo¿liwych sekwencji ludzkiego DNA znacznie przewy¿sza liczbê ludzi rzeczywi¶cie ¿yj±cych.¦wiat jest niesprawiedliwy, ale có¿, to w³a¶nie my¶my siê na nim znale¼li, ty i ja, ca³kiem zwyczajnie." (R.Dawkins,"Rozplatanie têczy")

#73 pawel r

pawel r

    Niepoprawne stworzenie Boga

  • Cz³onkowie
  • PipPipPipPip
  • 4853 Postów
  • P³eæ:Male
  • Lokalizacja:Scecin City

Napisano 2008-08-30, godz. 14:22

Ten ch³opczyk przypomina tresowan± ma³pkê, ¿a³osne.

Smutne jest te¿ to, ¿e ten m³odzieniec rokuje - jak mi siê wydaje po tym filmiku - na kogo¶ kto ma niez³e mo¿liwo¶ci intelektualne, które najprawdopodobniej nie bêd± mia³y okazji siê rozwin±æ poza to co terrokratyczne.
Nale¿ê do 144...

Islam zdominuje ¶wiat
Islam bêdzie rz±dziæ ¶wiatem
¦ci±æ g³owy tym, którzy zniewa¿± Islam
Islam jest religi± pokoju...


#74 kantata

kantata

    Domownik forum (501-1000)

  • Cz³onkowie
  • PipPipPip
  • 787 Postów
  • P³eæ:Not Telling

Napisano 2008-08-30, godz. 14:24

Trzyletni brat czyta Pismo podczas TSSK (pod koniec filmu ten sam ch³opiec, ale ju¿ czteroletni):


To dziecko jest po chrzcie?

#75 jb

jb

    ^o^

  • Moderatorzy
  • PipPipPipPip
  • 4057 Postów
  • P³eæ:Female
  • Lokalizacja:Polska

Napisano 2008-08-30, godz. 14:57

Niestety, nie mam takiej informacji. Wydaje mi siê, ¿e chrzest w tak m³odym wieku jest raczej ma³o prawdopodobny, ale nie wykluczam i takiej mo¿liwo¶ci. No i trochê jednak dziwi, ¿e dziecko otrzyma³o zadanie æwiczebne (nr 2) przeznaczone dla mê¿czyzny.
.jb

#76 and

and

    Elita forum (> 1000)

  • Cz³onkowie
  • PipPipPipPip
  • 1649 Postów
  • Gadu-Gadu:0
  • P³eæ:Male
  • Lokalizacja:Toruñ

Napisano 2008-08-30, godz. 19:22

rozmawia³em niedawno w³a¶nie z takim ch³opczykiem (teraz ma na¶cie lat) bardzo wcze¶nie umia³ czytaæ i podoba³o mu siê czytanie przed publiczno¶ci±. Nie rozumia³ co czyta, pó¼niej gdy zacz±³ rozumieæ przesta³ chodziæ na zebrania wbrew woli matki. Nie zosta³ ochrzczony, teraz jego celem jest zdanie matury i pój¶cie na studia.
pozdrawiam Andrzej

#77 pawel r

pawel r

    Niepoprawne stworzenie Boga

  • Cz³onkowie
  • PipPipPipPip
  • 4853 Postów
  • P³eæ:Male
  • Lokalizacja:Scecin City

Napisano 2008-08-31, godz. 06:29

Takich nagrañ jakie poda³a jb na youtube znalaz³em kilka.
Nale¿ê do 144...

Islam zdominuje ¶wiat
Islam bêdzie rz±dziæ ¶wiatem
¦ci±æ g³owy tym, którzy zniewa¿± Islam
Islam jest religi± pokoju...


#78 [db]

[db]

    o¶wiecony

  • Cz³onkowie
  • PipPipPipPip
  • 2827 Postów

Napisano 2008-08-31, godz. 17:34

Niestety, nie mam takiej informacji. Wydaje mi siê, ¿e chrzest w tak m³odym wieku jest raczej ma³o prawdopodobny, ale nie wykluczam i takiej mo¿liwo¶ci. No i trochê jednak dziwi, ¿e dziecko otrzyma³o zadanie æwiczebne (nr 2) przeznaczone dla mê¿czyzny.

Pfff. Te¿ tak zaczyna³em i gdzie teraz jestem? ;)
Jest zdolny, prawdopodobnie inteligentny, jeszcze bêdzie z niego odstêpca ;)
[db]

#79 malinowa7

malinowa7

    Forumowicz (51-500)

  • Cz³onkowie
  • PipPip
  • 438 Postów
  • P³eæ:Not Telling

Napisano 2008-08-31, godz. 18:07

Pfff. Te¿ tak zaczyna³em i gdzie teraz jestem? ;)
Jest zdolny, prawdopodobnie inteligentny, jeszcze bêdzie z niego odstêpca ;)


Miejmy nadziejê ;)

#80 odesz³am

odesz³am

    Forumowicz (51-500)

  • Cz³onkowie
  • PipPip
  • 117 Postów

Napisano 2008-09-01, godz. 01:50

Przy³±czê siê do wspominek..
Wcze¶nie zosta³am ochrzczona, 11 wiosenek mia³am, a g³osicielk± zosta³am tu¿ po 9 urodzinach. I wtedy nienawidzi³am g³oszenia z ca³ego serca. Stara³am siê umawiaæ z osobami w wieku moich rodziców, bo juz jako szczeniê zdawa³am sobie sprawê, ¿e kolezanki 14latki nie wezmê na swój teren. Objawy oko³o g³oszeniowe to sucho¶æ w ustach,miêkkie kolana, totalny s³owotok lub dla odmiany absolutna blokada. I tak by³o kilka ³adnych lat. Ale nawet pó¼niej, kiedy lata lecia³y nie umawia³m siê do s³uzby z rówie¶nikami. Mia³am ¶wiadomo¶æ, ¿e jak drzwi otworzy mi 60latek to s³owa z siebie nie wyduszê, bo niby jak? Ja smarkula mam doros³ych ludzi uczyæ??Mialam tak± jedn± Pani± na swoim terenie, kobieta blisko osiemdziesi±tki by³a kilak lat temu i ja mam jej mówiæ co jest dobre a co z³e? Chodzi³am do niej sama, bo kobieta mia³a taki dar opowiadania, ¿e s³ucha³am z rozdziawion± gêb±. I nie raportowa³am tego czasu:)
Pó¼niej, w pionierskich czasach ju¿ siê wyluzowa³am, ale wcze¶niej cierpia³am katusze. Tak jak wiêkszo¶æ ba³am siê spotkac kolegów z klasy, nauczycieli czy kogokolwiek znajomego. Ale to juz by³o...i nie wróci wiêcej :)




U¿ytkownicy przegl±daj±cy ten temat: 0

0 u¿ytkowników, 0 go¶ci, 0 anonimowych