Skocz do zawartości


Zdjęcie

Co można zamiast krwi


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
98 replies to this topic

#21 edd

edd

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2081 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:localhost

Napisano 2008-05-20, godz. 13:00

Korzyści stosowania alternatywnych metod to obniżenie kosztów społecznych leczenia, każdy dzień pacjenta w szpitalu po wykonanym zabiegu przy użyciem transfuzji można skrócić dzięki strategią alternatywnym leczenia. Co może wydłużyć pobyt w szpitalu lub spowodować zgon?

Kolejnym znanym zagrożeniem ze strony przetoczeń jest reakcja organizmu na:
1. Podanie krwi dawcy o nie zgodnej grupie.

Dodać także można, iż w przypadku krwotoków wewnętrznych:
1. Podanie krwi może spowodować utratę krzepliwości a tym samy przyspieszyć krwawienie.

Walisz haslami wprost z filmu Made in WTS "Metody alternatywne wobec transfuzji krwi".
Fryderyk Nietzsche
"W co motłoch bez dowodów uwierzył, jakże byśmy to mogli dowodami obalić?"

#22 Patryk121

Patryk121

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 30 Postów

Napisano 2008-05-20, godz. 13:19

Wypowiedzi specjalistów na temat przypadków o dużej utracie krwi, jednoznacznie wskazują na korzyści stosowania płynów zwiększających objętość. Jak?
Jak się okazuje wbrew panującej opinii, mniejsza ilość erytrocytów przejmuje zadania brakujących erytrocytów i uwalnia proporcjonalnie więcej tlenu.

Jakie płyny mogą być stosowane oto artykuł poniżej (tekst medyczno-ratowniczy):

http://www.ratownict...tepowanie27.htm

Statystycznie po 2000 r. tylko w USA wyniku transfuzji umiera średnio 5-10 tyś rocznie.

#23 Noc_spokojna

Noc_spokojna

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3033 Postów
  • Płeć:Female

Napisano 2008-05-20, godz. 13:45

Korzyści stosowania alternatywnych metod to obniżenie kosztów społecznych leczenia, każdy dzień pacjenta w szpitalu po wykonanym zabiegu przy użyciem transfuzji można skrócić dzięki strategią alternatywnym leczenia. Co może wydłużyć pobyt w szpitalu lub spowodować zgon?

Kolejnym znanym zagrożeniem ze strony przetoczeń jest reakcja organizmu na:
1. Podanie krwi dawcy o nie zgodnej grupie.

Dodać także można, iż w przypadku krwotoków wewnętrznych:
1. Podanie krwi może spowodować utratę krzepliwości a tym samy przyspieszyć krwawienie (mowa o podaniu krwi zgodnej grupowo).

Patryś, może Ty już nie pisz więcej na temat krwiolecznictwa, albo przynajmniej podawaj żródła skąd czerpiesz te rewelacje :blink: .

Słyszałes kiedyś o próbie krzyżowej? Albo może inaczej.... Kiedy ostatni raz słyszałeś o przetoczeniu krwi niezgodnej grupowo?


Pozdrawiam cieplutko

Dosia

#24 Noc_spokojna

Noc_spokojna

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3033 Postów
  • Płeć:Female

Napisano 2008-05-20, godz. 14:01

Wypowiedzi specjalistów na temat przypadków o dużej utracie krwi, jednoznacznie wskazują na korzyści stosowania płynów zwiększających objętość. Jak?
Jak się okazuje wbrew panującej opinii, mniejsza ilość erytrocytów przejmuje zadania brakujących erytrocytów i uwalnia proporcjonalnie więcej tlenu.

Patryś podaj źródło, z którego wynikałoby, że przy masywnym krwawieniu płyny uzupełniające przejmą rolę hemoglobiny.

Jakie płyny mogą być stosowane oto artykuł poniżej (tekst medyczno-ratowniczy):

http://www.ratownict...tepowanie27.htm

Płyny te mogą być stosowane w procesie resuscytacji na miejscu wypadku i w drodze do szpitala, a i tak w podanym przez ciebie artykule jako jedną z pierwszych czynności, które należy wykonać, to właśnie trzeba pobrać krew na krzyżówkę, bo każdy ratownik medyczny zdaje sobie z tego sprawę, że jeśli utrata krwi przekroczy 30-40%, lub wiecej, i tak niezbędna będzie do ratowania życia transfuzja.

Postępowanie:
- Jeśli to możliwe usunąć przyczynę wstrząsu – zatamować krwawienie.
- Ułożyć pacjenta w pozycji poziomej lub przeciwwstrząsowej.
- Unieść kończyny dolne powyżej poziomu klatki piersiowej.
- Podać tlen przez maskę z wysokim przepływem.
- Dwa duże wkłucia obwodowe dożylne. Można również użyć dostęp do żyły centralnej.
- Pobrać krew chorego w celu oznaczenia grupy krwi i wykonania próby krzyżowej.- Przetaczać płyny (roztwór Ringera lub inny krystaloid) zgodnie z regułą 3:1, według której zapotrzebowanie na krystaloidy oblicza się z iloczynu 3 x objętość utraconej krwi.
- We wstrząsie III i IV stopnia przetoczyć krew zgodną grupowo [lub krew grupy 0 Rh minus – tylko w wyjątkowych przypadkach]
- Monitorować układ krążenia pod kątem zaburzeń rytmu serca oraz zmian ciśnienia tętniczego krwi i częstości tętna.
- Podać ciepłe płyny do picia i okryć kocami, aby zapobiec hipotermii.


Pozdrawiam cieplutko

Dosia

#25 Terebint

Terebint

    Taoista

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4710 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2008-05-20, godz. 14:13

Dosia, i tak coś czuję, że to są uderzenia głową w mur. ;)

"Ot, ma wygląd ptaka, a więc będzie latał, proste". - Baltazar Siedem Słońc


#26 Patryk121

Patryk121

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 30 Postów

Napisano 2008-05-20, godz. 14:16

Przypadki niedokrwistości leczone są na szereg różnych sposobów w zależności od przyczyny, którą ustala lekarz i dalszy sposób postępowania.Dieta, czyli zbilansowany posiłek/posiłki, jest często zalecany w takich przypadkach , mowa tu na przykład:
Uzupełnienie jadłospisu w postaci brakującego b12 albo żelaza także kwasu foliowego.


Opisane metody, dobiera lekarz w ramach strategii alternatywnych, czyli ustalonego planu działań, na życzenie pacjenta dotyczące bezpiecznej opieki medycznej, lekarz poinformuje o korzyściach jak i przeciwwskazaniach.
Posty, które zamieszczam stanowią dopełnienie wiedzy medyczno użytkowej, nie zastąpią wizyty u lekarza, lecz wyrobią świadomość wyboru.

Użytkownik Patryk121 edytował ten post 2008-05-20, godz. 14:30


#27 pawel r

pawel r

    Niepoprawne stworzenie Boga

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4853 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Scecin City

Napisano 2008-05-20, godz. 14:20

Powtórzę pytanie do eksperta Patryk121-a :rolleyes: Jak mówi Pismo - czekajcie na odpowiedź a się doczekacie ;)

Ja powtórzę pytanie Czesia do Patryk121-a:

A ilu przeżyło dzięki temu, że im przetoczono krew? Czy takie dane masz?

Oraz:

Czy orientujesz się jakie osoby (lub w jakich przypadkach) nie mogą przyjmowac krwiozastępczych srodkow/metod etc


Co by kolejny raz zwolennik teoryji Strażnicy nie okazał się hipokrytą.


Należę do 144...

Islam zdominuje świat
Islam będzie rządzić światem
Ściąć głowy tym, którzy znieważą Islam
Islam jest religią pokoju...


#28 Patryk121

Patryk121

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 30 Postów

Napisano 2008-05-20, godz. 14:32

Kilka słów na temat dieta i koszty a zdrowie.
http://kopalniawiedz...omosc_7191.html

#29 Czesiek

Czesiek

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 5701 Postów
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano 2008-05-20, godz. 14:35

Program komputerowy Patryk121 nie ma opcji odpowiedzi na pytania, a jedynie opcję na zamieszczanie propadandy WTS-u. Czyli wszelkie pytania i dyskusja z Patrykiem nie ma najmniejszego sensu.
Czesiek

#30 cara

cara

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1049 Postów
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano 2008-05-20, godz. 14:37

Korzyści stosowania alternatywnych metod to obniżenie kosztów społecznych leczenia, każdy dzień pacjenta w szpitalu po wykonanym zabiegu przy użyciem transfuzji można skrócić dzięki strategią alternatywnym leczenia.


To, nie dość że niegramatyczne, to jeszcze rozwala na łopatki fałszem. Pacjent po transfuzji - 3 dni, pacjent bez transfuzji w porównywalnym wypadku - 2 tyg. To jest obniżenie kosztów leczenia?

Zastanawiam się, co śJ zrobią z tymi wszystkimi argumentami, gdy WTS wycofa się z zakazu transfuzji. :rolleyes:
Nie zgadzam się z polityką cichego banowania użytkowników forum.

#31 edd

edd

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2081 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:localhost

Napisano 2008-05-20, godz. 14:45

Program komputerowy Patryk121 nie ma opcji odpowiedzi na pytania, a jedynie opcję na zamieszczanie propadandy WTS-u. Czyli wszelkie pytania i dyskusja z Patrykiem nie ma najmniejszego sensu.

Sluszna ocena Czesiu. Nic po za pustymi haslami i linkami a pytania od poczatku tematu do niego nadal bez odpowiedzi... Spamer jak cholera i tyle :P
Fryderyk Nietzsche
"W co motłoch bez dowodów uwierzył, jakże byśmy to mogli dowodami obalić?"

#32 Patryk121

Patryk121

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 30 Postów

Napisano 2008-05-20, godz. 14:51

Z osobistych relacji choroba, a metoda:

47 miesięcy temu, przeżyłem sytuacje, wstałem z fotela, podchodząc do futryny drzwi, miedzy pokojem a pokojem, jestem w łóżku myślałem, nie byłem, straciłem przytomność, i upadłem do tyłu nie wiedząc o tym. Z relacji domowników, leżałem nie przytomny około 2 minut za nim mnie ocucili. Okazało się że miałem nie dobór żelaza połączony z odwodnieniem, który powodował niedokrwistość. Użyłem preparatu żelaza.z uzupełnieniem H20.

#33 Terebint

Terebint

    Taoista

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4710 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2008-05-20, godz. 15:43

Mnie się wydaje, że to jest bot (Patryk), a więc nazywanie go "kretynem" nie jest niczym złym, ponieważ, jak to już zauważył Czesiek, jest to zwykły program komputerowy.

"Ot, ma wygląd ptaka, a więc będzie latał, proste". - Baltazar Siedem Słońc


#34 cara

cara

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1049 Postów
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano 2008-05-20, godz. 15:51

Patryku, (choć pewnie już zwracasz na to uwagę) - włącz do diety szpinak, brokuły, posypuj wszystko natką pietruszki :) To tak na przyszłość, żeby już więcej takich niedoborów nie było! Po co się faszerować, skoro można naturalnie? ;)
Nie zgadzam się z polityką cichego banowania użytkowników forum.

#35 szperacz

szperacz
  • Gadu-Gadu:12358377
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano 2008-05-20, godz. 18:01

Wróćmy do tematu głównego. Czy wiecie coś na temat stosowania krwi wołowej w transfuzji u człowieka. Gdzieś na forum czytałem, że jest taka możliwość, chyba w RPA?

#36 ISZBIN

ISZBIN

    Elita forum (> 1000)

  • Validating
  • PipPipPipPip
  • 1184 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:POLSKA

Napisano 2008-05-20, godz. 19:10

Z osobistych relacji choroba, a metoda:

47 miesięcy temu, przeżyłem sytuacje, wstałem z fotela, podchodząc do futryny drzwi, miedzy pokojem a pokojem, jestem w łóżku myślałem, nie byłem, straciłem przytomność, i upadłem do tyłu nie wiedząc o tym. Z relacji domowników, leżałem nie przytomny około 2 minut za nim mnie ocucili. Okazało się że miałem nie dobór żelaza połączony z odwodnieniem, który powodował niedokrwistość. Użyłem preparatu żelaza.z uzupełnieniem H20.


I przedawkowałeś i mózg ci zardzewiał, co widac gołym okiem. Won spamerze.

#37 Artur Schwacher

Artur Schwacher

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2617 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Kostrzyn

Napisano 2008-05-20, godz. 19:17

Ja choc jedna osoba mi w Poznaniu wykituje z powodu twoich postów to masz w dziób.
To jest forum o Świadkach Jehowy. Ta religia może i ma tam swoje plusy. Rozchodzi się jednak o to aby te plusy nie przesłoniły nam minusów.
Wpadnij do mnie na Facebooku!

#38 Sebastian Andryszczak

Sebastian Andryszczak

    BYŁEM Świadkiem Jehowy

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 6348 Postów
  • Gadu-Gadu:748371
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2008-05-20, godz. 19:28

Nie wyganiać patryka bo kto nas będzie rozśmieszał?
Ja lubię ten gatunek absurdalnego humoru...

Mnie się wydaje że gościu jest inteligentny i robi sobie drwinki z nauczania WTS oraz argumentacji ŚJ

#39 kantata

kantata

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 787 Postów
  • Płeć:Not Telling

Napisano 2008-05-21, godz. 09:35

Mnie się wydaje że gościu jest inteligentny i robi sobie drwinki z nauczania WTS oraz argumentacji ŚJ


Po tej historyjce z niedoborem żelaza - też mam takie wrażenie

#40 Sebastian Andryszczak

Sebastian Andryszczak

    BYŁEM Świadkiem Jehowy

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 6348 Postów
  • Gadu-Gadu:748371
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2008-05-21, godz. 11:06

jakoś nie dowierzam że ortodoksyjny ŚJ nazwałby JP2 "największym z Polaków" chociaż słowo Polak napisane było z małej (co mogłoby jakoś korespondować z brakiem patrioryzmu u ŚJ, jednakże trzeba odnotować, że w tej dziedzinie strażnica nie wprowadza własnej ortografii jak to ma miejsce w przypadku "Szatana" oraz "ducha świętego").

sumując:
absurdalna argumentacja
wpadka z nazwaniem papieża "największym z polaków"
no i ta wstawka o braku żelaza i wypadku

upewniają mnie że to jest inteligentny prześmiewca.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych