Skocz do zawartości


Zdjęcie

Co można zamiast krwi


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
98 replies to this topic

#41 Brie

Brie

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 416 Postów
  • Lokalizacja:Serlandia...:)

Napisano 2008-05-21, godz. 11:21

Który na dodatek sie nudzi.. i rozkręcił dyskusję, że hej ;)

#42 Noc_spokojna

Noc_spokojna

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3033 Postów
  • Płeć:Female

Napisano 2008-05-21, godz. 11:39

Wróćmy do tematu głównego. Czy wiecie coś na temat stosowania krwi wołowej w transfuzji u człowieka. Gdzieś na forum czytałem, że jest taka możliwość, chyba w RPA?

Jureczku, trochę na ten temat znajdziesz tutaj: http://watchtower.or...?showtopic=1495

Pozdrawiam cieplutko

Dosia

#43 Czesiek

Czesiek

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 5701 Postów
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano 2008-05-21, godz. 12:49

jakoś nie dowierzam że ortodoksyjny ŚJ nazwałby JP2 "największym z Polaków" chociaż słowo Polak napisane było z małej (co mogłoby jakoś korespondować z brakiem patrioryzmu u ŚJ, jednakże trzeba odnotować, że w tej dziedzinie strażnica nie wprowadza własnej ortografii jak to ma miejsce w przypadku "Szatana" oraz "ducha świętego").

sumując:
absurdalna argumentacja
wpadka z nazwaniem papieża "największym z polaków"
no i ta wstawka o braku żelaza i wypadku

upewniają mnie że to jest inteligentny prześmiewca.

Wątpię, szczególnie, że od czasu do czasu wpada tu jakiś śJ tak się zachowujący jak nakręcona maszynka.
Czesiek

#44 szperacz

szperacz
  • Gadu-Gadu:12358377
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano 2008-05-21, godz. 12:56

Jureczku, trochę na ten temat znajdziesz tutaj: http://watchtower.or...?showtopic=1495
Pozdrawiam cieplutko Dosia


Dzięki. Bardzo obiecujące informacje nie tylko dla ŚJ. Warto przeczytać

#45 Patryk121

Patryk121

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 30 Postów

Napisano 2008-05-24, godz. 21:43

Hemoglobina zawarta w krwinkach czerwonych przenosi tlen niezbędny dla zdrowia i życia. Mogłoby się więc zdawać, że w razie utraty dużej ilości krwi wystarczy zastąpić ją inną. Normalnie każde 100 cm3 krwi zawiera około 14 do 15 gramów hemoglobiny. (Inną miarą jej stężenia jest wskaźnik hematokrytowy, który zwykle wynosi około 45 procent). Przyjęto „regułę”, żeby pacjentom mającym poniżej 10 g hemoglobiny (czyli 30 procent hematokrytu) przetaczać przed operacją krew. Szwajcarskie pismo Vox Sanguinis doniosło w marcu 1987 roku, że „65 procent [anestezjologów] wymagało, aby poziom hemoglobiny u pacjentów przed planowanym zabiegiem chirurgicznym wynosił 10 g/dl”.



Ktoś mógłby się zastanawiać, dlaczego normalny poziom hemoglobiny ma wynosić 14, skoro wystarcza znacznie niższy. Otóż mamy wtedy stosunkowo dużą rezerwę nośnika tlenu, dzięki czemu jesteśmy zdolni do wysiłku fizycznego lub ciężkiej pracy. Z badań nad pacjentami z niedokrwistością wynika, iż „trudno jest wykryć ograniczenie sprawności, nawet gdy stężenie hemoglobiny spada do 7 g/dl. Inni stwierdzili tylko nieznaczne upośledzenie wydolności” (Contemporary Transfusion Practice, wydanie z roku 1987).



Może jednak zapytasz: Jak niekrwiopochodne płyny zastępcze mogą pomagać, skoro do rozprowadzania tlenu w organizmie potrzebne są krwinki czerwone? Jak już wspomniano, masz pod tym względem duże rezerwy. W razie utraty krwi włączają się zdumiewające mechanizmy wyrównawcze. Zwiększa się objętość krwi wyrzucanej z serca przy każdym skurczu. Ponieważ powstały deficyt wyrównano odpowiednim płynem, rozcieńczona krew łatwiej przeciska się nawet przez drobne naczyńka. Wskutek zachodzących zmian chemicznych uwalnia się z niej do tkanek więcej tlenu. Te mechanizmy adaptacyjne są tak skuteczne, że nawet gdyby ci pozostała tylko połowa krwinek czerwonych, ilość dostarczanego tlenu wynosiłaby około 75 procent normy. Pacjent w spoczynku zużywa tylko 25 procent tlenu zawartego w krwi. A większość powszechnie stosowanych środków anestetycznych zmniejsza zapotrzebowanie na tlen.

#46 Patryk121

Patryk121

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 30 Postów

Napisano 2008-05-24, godz. 22:01

Jak wiemy witaminy jak i mikro oraz makro elementy występują w róznej postaci. Natomiast preparat żelaza, który w musiałem osobicie zażywać jest stosowany wyłącznie przy niedokrwistości. Kontrola dawkowania, natomiast w przypadku natrualnych źródeł takiej kontroli dawkowania nie ma.

#47 Patryk121

Patryk121

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 30 Postów

Napisano 2008-05-24, godz. 22:21

Ja choc jedna osoba mi w Poznaniu wykituje z powodu twoich postów to masz w dziób.



Przepraszam, tylko się nie gniewaj, zapomniałeś dodać, taki mi się wydaje i moge się mylić, "wiem gdzie mieszkasz".

Teraz poważnie, postowanie tutaj nie uczyni z nikogo lekarza, pielegniarki, a jedynie pomoże zrozumieć, że jest wiele wyjść, rozwiązań, alternatyw. Wiedzieć a wybrać w porozumieniu z lekarzem to jest cel.

#48 Artur Schwacher

Artur Schwacher

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2617 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Kostrzyn

Napisano 2008-05-25, godz. 10:36

Nie wydaje mi się tylko dostaniesz obojetnie gdzie mieszkasz........

Klasyczny odwrót - ja nie jestem lekarzem, ja tylko informuje, ja w razie czego nie ponoszą odpowiedzialności - gdzie ja to słyszałem. I przypominam o obowiązującym obowiązku cytowania źródeł.
To jest forum o Świadkach Jehowy. Ta religia może i ma tam swoje plusy. Rozchodzi się jednak o to aby te plusy nie przesłoniły nam minusów.
Wpadnij do mnie na Facebooku!

#49 Terebint

Terebint

    Taoista

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4710 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2008-05-25, godz. 14:25

Ano właśnie Patryk? Dlaczego nie podajesz źródeł?

"Ot, ma wygląd ptaka, a więc będzie latał, proste". - Baltazar Siedem Słońc


#50 Patryk121

Patryk121

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 30 Postów

Napisano 2008-05-25, godz. 19:09

Mieszkam we Wrocławiu, zapraszam wszystkich, porozmawiam w czteru oczy.

#51 Patryk121

Patryk121

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 30 Postów

Napisano 2008-05-25, godz. 19:34

Jak wiemy każda metoda ma plusy i minusy, tylko pamiętajmy, żeby plusy nie przesłoniły minusów transfuzji.
Przwciwskazania dotyczące tylko rhEPO/EPO, zwłaszca kierowane do osób, które są w róznych stadiach nowotworów, czyli na przykład raka płuc, trzustki. Odcedzajmy opinie od faktów, rocznie w stanach umiera od 5-10 tyś rocznie osób z powodu transfuzji. Nie jest to, mój czy twój, ojciec, matka, syn, ale jednak czyjś, syn, matka, ojciec lub curka.
Czy jesteś gotów dać gwarancje, że po transfuzji ja, ty czy kto kolwiek inny się obudzi ? każda transfuzjia jest jak gra w rosyjską ruletkę, co z tego że komór pusty jest wiecej, na kogoś jednak w końcu trafi, czy uniesieś ten ciężar?
Czyżby brak agrumentów i sięgasz po agrument siły? Tam gdzie tylko można powinno stosowac się bezpieczne metody.
Okazanie szacunku drugiej osobie nie leży, jak widze to po kilku postujących, na uwadze.

#52 kantata

kantata

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 787 Postów
  • Płeć:Not Telling

Napisano 2008-05-25, godz. 19:37

Patryk: źródła skąd cytujesz podawaj, a nie miejsce zamieszkania!!!
Chyba, że to Twoja prywatna twórczość (to też wypadałoby zaznaczyć)

#53 Artur Schwacher

Artur Schwacher

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2617 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Kostrzyn

Napisano 2008-05-25, godz. 20:22

Więc tak: USA - 10 tysięcy ludzi. Jesli przyjmiemy ,ze w krajach najbardziej rozwiniętych tyle umiera to mamy 10 najbogatszych panstw co nam daje 100 tysięcy. Dalej mamy kraje srednio rozwinięty - gorsza opieka medyczna powiedzmy około 20 tys i kraje najbiedniejsze - jest ich najwiecej około 40 tysiecy rocznie
Sumujemy 100 tysiecy z najbogatszych krajów + z krajów srednio rozwiniętych będzie z 30 - 600 tysięcy i bagatelka ponad 100 krajów (zaokrąglimy sobie, bo są kraje bardzo małe i bardzo biedne gdzie transfuzji sie nie przeprowadza) czyli około 4 milionów w sumie 4.700.000 ludzi rocznie umiera z powodu transfuzji. Przez 10 lat umarło 47.000.000 a w ciagu stoswania transfuzji czyli 50 lat - 235 mln ludzi! To oznacza, że mamy do czynienia z planowy ludobójstwem, zorganizowanym przez bandytów z mafi lekarskiej.

I ciekawe ,ze jak dotąd nikt poza SJ tego nie odkrył!
To jest forum o Świadkach Jehowy. Ta religia może i ma tam swoje plusy. Rozchodzi się jednak o to aby te plusy nie przesłoniły nam minusów.
Wpadnij do mnie na Facebooku!

#54 Adelfos

Adelfos

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2574 Postów
  • Gadu-Gadu:8433368
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Nietutejszy

Napisano 2008-05-25, godz. 20:27

, porozmawiam w czteru oczy.

O tym, że musisz mieć rację?
Dołączona grafika

#55 kantata

kantata

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 787 Postów
  • Płeć:Not Telling

Napisano 2008-05-25, godz. 20:35

Szkoda mi tylko 455 osób które zmarły po przetoczeniu krwi w US miedzy 1995 a 2000 r.


Odcedzajmy opinie od faktów, rocznie w stanach umiera od 5-10 tyś rocznie osób z powodu transfuzji.


Dobre.....
Jesteś tak niezdecydowany, że wypada Ci dać mentalnego plonka, aż ustalisz wersję do druku

Użytkownik kantata edytował ten post 2008-05-25, godz. 20:38


#56 Adelfos

Adelfos

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2574 Postów
  • Gadu-Gadu:8433368
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Nietutejszy

Napisano 2008-05-25, godz. 20:57

, rocznie w stanach umiera od 5-10 tyś rocznie osób z powodu transfuzji.

A czy to czasami nie o komary chodzi?
Dołączona grafika

#57 Agape

Agape

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 882 Postów
  • Płeć:Not Telling

Napisano 2008-05-25, godz. 23:42

W niedalekiej przyszlosci nie bedzie problemu z niezgodnoscia grupy krwi. Dr Henrik Clausen i jego ekipa z University of Copenhagen zidentyfikowali enzymy ktore "przetwarzaja" krew z A i B na 0(dawca uniwersalny). Prosty proces ktory trwa tylko godzine.

rocznie w stanach umiera od 5-10 tyś rocznie osób z powodu transfuzji.

Na przyklad w takiej o wiele mniejszej niz Stany Hiszpanii transfuzje krwi ratuja zycie 60 osobom dziennie, co daje nam rocznie 21900 osob. Rachunek jest prosty.
Dołączona grafika

#58 Artur Schwacher

Artur Schwacher

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2617 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Kostrzyn

Napisano 2008-05-26, godz. 05:12

Agape nie ma takiego porównania bo jak napisałem wyżej to jest nie możliwe aby tylu umierało. Poza tym co to za widełki od 5 do 10 tysiecy. Nie mówiąc o tym ,ze chcę źródło tych bredni.
To jest forum o Świadkach Jehowy. Ta religia może i ma tam swoje plusy. Rozchodzi się jednak o to aby te plusy nie przesłoniły nam minusów.
Wpadnij do mnie na Facebooku!

#59 Czesiek

Czesiek

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 5701 Postów
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano 2008-05-26, godz. 06:31

Patryk: źródła skąd cytujesz podawaj, a nie miejsce zamieszkania!!!
Chyba, że to Twoja prywatna twórczość (to też wypadałoby zaznaczyć)

Jednym ze źródeł skąd troll Patryk121 cytuje swoje informacje, jest wiekopomne dzieło wydane przez najlepszego znawcę zagadnień medycznych czyli przez WTS pod tytułem "Jak krew moźe ocalić twoje życie"
Czesiek

#60 Agape

Agape

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 882 Postów
  • Płeć:Not Telling

Napisano 2008-05-26, godz. 07:34

Agape nie ma takiego porównania bo jak napisałem wyżej to jest nie możliwe aby tylu umierało. Poza tym co to za widełki od 5 do 10 tysiecy. Nie mówiąc o tym ,ze chcę źródło tych bredni.

Przyjmuje ze on sam naprawde w to wierzy
Dołączona grafika




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych