Skocz do zawartości


Zawartość użytkownika Koraj

Odnotowano 38 pozycji dodanych przez Koraj (Rezultat wyszukiwania ograniczony do daty: 2017-03-13 )



Sort by                Order  

#67700 Były ŚJ mówi o Trójcy!!!

Napisano przez Koraj on 2007-07-03, godz. 08:49 w Trójca

Proszę mi tu nie mówić, że :
- Tylko żydzi tak myśleli
- Tak im się wydawało
- Jezus tak nie myślał
itepe. bo to nie prawda.
Czytając uważnie ten fragment widzimy wyraźnie, że słowa te są komentarzem św. Jana - natchnionego ewangelisty, a nie tym, co się Judejczykom wydawało!
J 5,18
18. Dlatego więc usiłowali Żydzi tym bardziej Go zabić, bo nie tylko nie zachowywał szabatu, ale nadto Boga nazywał swoim Ojcem, czyniąc się równym Bogu.
(BT)
Widzimy tutaj dobitnie, że nie pisze: Żydzi myśleli, uważali itd. Natchniony autor pisze wyraźnie :ale nadto Boga nazywał swoim Ojcem, czyniąc się równym Bogu"

dziękuję haael za wtrącenie się ;d zauważyłem, że na tym forum tylko jakimś sposobem my próbujemy obronić słusznej prawdy ;)

Pozdrawiam.

Dobrze Koraju popatrzmy na Jezusa np... w taki oto sposób...
Powiedz mi czy wewnętrzne zróżnicowanie osób Ojca i Syna w Bogu, jaki nam pokazuje Nowy Testament jest tożsame z tym, co widzimy w troistości Osób Boskich?
Koraju zastanów się jeszcze na takim obrazem ukazanym w Nowym Testamencie...Relacja/relacje osób w Bogu i bądź tak miłym i powiedz mi (w oparciu o tekst Nowego Testamentu), jakiego to słowa używa Jezus, aby odróżnić się od Boga?
***
Koraju, co do tego wersetu, który cytujesz to gdyby go dosłownie rozumieć to trzeba pogodzić ze sobą to, co jest z natury nie do pogodzenia; boskość i człowieczeństwo, wszechmoc i ograniczoność, wieczność i czasowość itd.
Dlatego Szanowny Koraju postaraj się w tym wersecie odnaleźć właściwą treść nie patrz na ten werset przez blask dogmatu chalcedońskiego bo pamiętaj każda formuła dogmatyczna jest zdaniem bez treści...

BB


I tu mi Bogdanie coś przysłowiowo "zaśmierdziało" :) zacznę od:
uno:

Dlatego Szanowny Koraju postaraj się w tym wersecie odnaleźć właściwą treść nie patrz na ten werset przez blask dogmatu chalcedońskiego bo pamiętaj każda formuła dogmatyczna jest zdaniem bez t
reści...

I widzisz, bo tu się nie zgodzę, nasz problem polega na tym : ja uważam iż jesteś w błędzie - Ty uważasz iż ja jestem w błędzie i próbujemy sobie udowodnić ciągle swoje racje. Dlaczego miałbym nie patrzeć na to przez pryzmat dogmatu, który rozumiem i z nim się w 100% zgadzam?? zresztą zrobiłęm tak jak napisałeś i na 1 mi wyszło ^^

due:

Koraju, co do tego wersetu, który cytujesz to gdyby go dosłownie rozumieć to trzeba pogodzić ze sobą to, co jest z natury nie do pogodzenia; boskość i człowieczeństwo, wszechmoc i ograniczoność, wieczność i czasowość itd.

Te 2 natury są do pogodzenia. Jezus miał naturę i ludzką i boską. Dlaczego uważasz, że te natury nie są do pogodzenia? Dobrze wiesz mój drogi, że dla Boga nie ma rzeczy niemożliwych :)

tre:

Powiedz mi czy wewnętrzne zróżnicowanie osób Ojca i Syna w Bogu, jaki nam pokazuje Nowy Testament jest tożsame z tym, co widzimy w troistości Osób Boskich?

Jak najbardziej tak, Bogdanie - czy dogmat odnosi się tylko do życia p.Jezusa na ziemi czy na całą wieczność? Wiemy, że Jezus podczas ziemskiego życia został uczyniony "mniejszym od aniołów" a zatem nie mógł być taką samą rangą na ziemi jak Ojciec w niebie... Dobitnie widać, że boskość Jezusa została na ziemi przysłonięta.

quatro:

Koraju zastanów się jeszcze na takim obrazem ukazanym w Nowym Testamencie...Relacja/relacje osób w Bogu i bądź tak miłym i powiedz mi (w oparciu o tekst Nowego Testamentu), jakiego to słowa używa Jezus, aby odróżnić się od Boga?

"Większy" - no tego słowa używa, w tym nic dziwnego nie widzę - gdyby użył słowa "potężniejszy", "mocniejszy" no to wtedy miałbym wątpliwości. Poza tym "bo Ojciec większy jest niż Ja" odnosi się do ziemskiego bytowania Jezusa.

Jeszcze raz pozdrawiam :D



#67669 Były ŚJ mówi o Trójcy!!!

Napisano przez Koraj on 2007-07-02, godz. 21:08 w Trójca

według tego fragmentu, tak. ;)



#67647 "Prawo do formułowania jedynie słusznej interpretacji Biblii"

Napisano przez Koraj on 2007-07-02, godz. 19:38 w Sola Scriptura

Widzę, że Januszu mieszasz trochę z tym zbawieniem innowierców. Chcę przypomnieć iż KRK dopuszcza zbawienie innowierców tylko poprzez Miłosierdzie Boże i podkreśla, że do zbawienia nie przyczyniła się wiara tego innowierca tylko Miłosierdzie Boże.



#67643 Były ŚJ mówi o Trójcy!!!

Napisano przez Koraj on 2007-07-02, godz. 19:17 w Trójca

argh. Lubię Twoją taktykę Bogdanie :)

argument nr.1 :

J 5,18
18. Dlatego więc usiłowali Żydzi tym bardziej Go zabić, bo nie tylko nie zachowywał szabatu, ale nadto Boga nazywał swoim Ojcem, czyniąc się równym Bogu.


zacznijmy od Bóstwa Jezusa :)

Proszę wytłumacz mi to inaczej, niż tak jak mówi o tym fragment - Jazus czynił z Siebie równego Bogu.

Pozdrawiam :D



#67594 Były ŚJ mówi o Trójcy!!!

Napisano przez Koraj on 2007-07-02, godz. 08:07 w Trójca

Koraj napisał
Koraju, jeśli chcesz być przeze mnie traktowanym poważnie to proszę wykaż merytorycznie i dogłębnie ów brak mojego zrozumienia dogmatu o Trójcy...A nie tylko pisz o tym braku zrozumienia... Bo w takim układzie jest to werbalny zarzut pod moim adresem...Dasz radę???

BB


No i powiedz mi proszę, czy to nie było już tłumaczone? na tym forum istnieją dziesiątki linków, a ja nie będę tego powtarzał. Wystarczy samemu zajrzeć. Dostanę pewnie teraz odpowiedź: ale nie ma dowodów/bla bla bla. To już nie mój problem.
co do zarzutu : tak to był zarzut pod Twoim adresem i co z tego??

Dasz radę???

Po dogłębnym sprawdzeniu Twoich postów na forum i Twoich przekonań uważam iż takiej osobie jak Ty nawet nie będę próbował tego tłumaczyć, ponieważ wiele innych osób /widzę/ to próbowało zrobić, a ja nie mam zamiaru się powtarzać :blink:

Pozdrawiam.



#67551 Były ŚJ mówi o Trójcy!!!

Napisano przez Koraj on 2007-07-01, godz. 12:57 w Trójca

Bo jeśli Ojciec jest całym słońcem to i Syn jak i Duch Święty powinni być tym owym całym słońcem, aby ta teologia trynitarna trzymała się kupy...


Problem p.Bogdana tkwi w braku zrozumienia dogmatu o Trójcy. Amen.



#61372 Ojciec większy niż Syn? Omówienie wersetu Jn 14:28

Napisano przez Koraj on 2007-04-25, godz. 14:10 w Trójca

Jednak nie masz racji powtarzając za wieloma książkami,ze Jezus nie nazywał się nigdy Bogiem


eh, dlaczego nie mam racji ? Pokaż mi werset, w którym Jezus mówi : "Jestem Bogiem". (?)



#61112 Pieśni katolickie

Napisano przez Koraj on 2007-04-21, godz. 21:28 w Poszukuję materiałów, mam do zaoferowania...

Posłuchajcie pieśni w wykonaniu scholi Dominikańskiego Ośrodka Liturgicznego!

link : http://www.dziedzict...r.column?type=6

Format, mp3, winampem czy tam czym innym spokojnie odsłuchasz. Polecam szczególnie do odsłuchania : Bogurodzica (MP3), Chrystus zmartwychwstan jest (MP3), Upadnij na kolana (MP3), Sław, języku tajemnicę (MP3). Ładne mają głosy nie ? Komentujcie !

PS. Jeżeli ktoś zna jeszcze jakąś stronkę z ładnym wykonaniem pieśni katolickich to serdecznie proszę o link :)
PS2. A moją ulubioną pieśnią jest : Ludu kapłański, ludu królewski. Polecam ! :)



#61108 Ojciec większy niż Syn? Omówienie wersetu Jn 14:28

Napisano przez Koraj on 2007-04-21, godz. 20:41 w Trójca

A i jeszcze jedno, wytykasz mi dość dziwny błąd, którego tam nie ma (jeżeli jest - proszę o link, do wyjaśnienia specyfiki błędu i artykuł o tym błędzie Ojców Kościoła). Przeczytaj proszę to :

J 14,28
28. Słyszeliście, że powiedziałem wam: Odchodzę i przychodzę do was. Gdybyście mnie miłowali, tobyście się radowali, że idę do Ojca, bo Ojciec większy jest niż Ja.
(BW)

Hbr 2,9
9. Widzimy raczej tego, który na krótko uczyniony został mniejszym od aniołów, Jezusa, ukoronowanego chwałą i dostojeństwem za cierpienia śmierci, aby z łaski Bożej zakosztował śmierci za każdego.
(BW)

I w tym miejscu mogło by się wydawać, że ich racja jest bezdyskusyjna, gdyż jak to możliwe, iż Jezus będąc na ziemi mógł czynić się równym Bogu, skoro w tym samym czasie na ziemi czynił się przecież niższym od Boga? To w końcu był On niższy, czy równy? Przecież w J 5,18 pisze wyraźnie, że cała sytuacja działa się jeszcze na ziemi, kiedy Jezus był jeszcze zwykłym śmiertelnym człowiekiem. Jednakże czy te powyższe wersety muszą przeczyć trynitarnej interpretacji? Okazuje się że nie. Takich pozornych sprzeczności w Biblii możemy znaleźć dużo więcej - ograniczę się jedynie do kilku przykładów:

* Pokój

J 14,27 Pokój zostawiam wam, mój pokój daję wam; nie jak świat daje, Ja wam daję. Niech się nie trwoży serce wasze i niech się nie lęka. (BW)

Mt 10,34 Nie mniemajcie, że przyszedłem, przynieść pokój na ziemię; nie przyszedłem przynieść pokój, ale miecz. (BW)

Widzimy, że w pierwszym wersecie jest wyraźnie napisane, że Jezus przyszedł na ziemię, aby dać nam pokój. Natomiast w tym drugim wersecie jest napisane, że Jezus wcale nie zamierzał nawet przynieść ten pokój. Czy to oznacza, że Biblia przeczy sama sobie? Oczywiście że nie! Chodzi tu przecież o zupełnie innego rodzaju pokój. W pierwszym przypadku mowa jest o pokoju serca, w którym mieszka ufność w Boga, wiara w to, że On jest Panem świata, dziejów, że przygotował nam życie wieczne, jak i pokój wynikający z czystego sumienia. Natomiast w tym drugim przypadku jest już mowa o zupełnie innym rodzaju pokoju - o tzw. świętym spokoju od wszelkiego rodzaju problemów życiowych. źródło: trynitarians.info, link

Pozdro !

--
Proszę oznaczać cytaty oraz podawać ich źródła. | Moderator



#61107 Ojciec większy niż Syn? Omówienie wersetu Jn 14:28

Napisano przez Koraj on 2007-04-21, godz. 20:10 w Trójca

Szanowny Kolego Koraju...Widząc brak zainteresowania (tym, co kolega napisał) przez czytających dochodzę do wniosku, że wynika to z trudności tematu, jakim jest ujecie tego w słowa, co tylko pojmujemy na zasadzie aktu wiary i mglistych podpowiedzi naszego rozumu wynikających z naszych braków w zrozumieniu tego, co jeszcze jest przed nami jakby zakryte.

- Możliwe, albo nikt nie miał nic do dodania, bo się z tym zgadzał albo był inny powód.

Teraz sprawa osobiście skierowana do Kolegi Koraja.
Szanowny Kolega w tym, co pisze popełnia tak doskonale znany błąd, jaki współcześni teologowie zarzucają pierwszym Ojcom Kościoła polegający na mówieniu i zajmowani się Bogiem samym w sobie, ale w obrazie, jaki spotykamy w ekonomii zbawienia...A kolega zapomina (czy celowo?...Nie wnikam w to), że właściwą płaszczyzną byłoby omawiać powyższy temat w tym ujęciu węższym, w którym mówimy o Bogu w samym sobie.
Jeśli Szanowny Kolega potrafi teraz ten werset tak istotny dla boskości Syna Bożego zinterpretować w tym wymiarze wąskim będzie mi miło o tym poczytać.

- Pierwszy raz słyszę o tym błędzie ... Tutaj nie zrozumiałem konkretnie czego oczekujesz. Wyjaśnij mi to.

Teraz coś napisze o kenozie, ale w tym węższym wymiarze.
Pełnia kenozy syna Bożego, a Pana naszego dokonuje się w podwójnej kenozie. Czy Kolega zgadza się ze mną?
W obrazie kenozy, kiedy widzimy uniżenie się Syna Bożego zapoczątkowanie owej kenozy jest w Bogu...To nie podlega dyskusji. Ale jak w takim razie rozwiązać taki problem, jakim jest kenoza wewnątrz Trójcowa, która dotyczy Ducha Świętego i Samego Boga Ojca? Ma Kolega na to jakiś pomysł?

- Zapisz mi proszę to bez słowa kenoza - tak jakoś po "swojsku", ponieważ w internecie jest tyle różnych znaczeń słowa kenoza, że do końca go nie rozumiem.

Szanowny Koraju, jako, że widzę, iż jesteś wyjątkowo zainteresowany rozmyślaniem nad boskością Syna Bożego to zapytam Cię jeszcze o taką sprawę (Syn Boży jak wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują jest z jednej strony Bogiem, a z drugiej strony człowiekiem. Czy należy przez to rozumieć, że sam z siebie składa ofiarę sobie i sam ją przyjmuje...Jest ofiarującym i ofiarowanym) Jak Ty to Koraju Szanowny widzisz?

- Moją odpowiedź znajdziesz tu :

Jezus nigdy nie wypowiedział dokładnie słów: „Jestem Bogiem”. To jednak nie oznacza, że nie podawał się za Boga. Przytoczmy na przykład słowa Jezusa z Ewangelii wg św. Jana 10:30: „Ja i Ojciec jedno jesteśmy”. Na pierwszy rzut oka to stwierdzenie nie musi oznaczać, że Jezus podawał się za Boga. Spójrz jednak, jak zareagowali Żydzi słysząc to wyznanie: „Nie chcemy Cię kamienować za dobry czyn, ale za bluźnierstwo, za to, że Ty będąc człowiekiem uważasz siebie za Boga” (Ewangelia wg św. Jana 10:33). Żydzi uznali słowa Jezusa za podanie się za Boga. W kolejnych wersetach Jezus nigdzie nie poprawił Żydów wyznając: „Ja nie twierdziłem, że jestem Bogiem”. To oznacza, że Jezus naprawdę przyznał, że jest Bogiem, mówiąc: „Ja i Ojciec jedno jesteśmy” (Ewangelia wg św. Jana 10:30). Ewangelia wg św. Jana 8:58 jest tego kolejnym przykładem. Jezus ogłosił: „Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam: Zanim Abraham stał się, ja jestem”. I znów w odpowiedzi Żydzi zaczęli podnosić kamienie by ukamienować Jezusa (Jana 8:59). Czemu Żydzi chcieliby znów ukamienować Jezusa, gdyby nie powiedział czegoś, co po raz kolejny wydało im się bluźnierstwem, mianowicie uznaniem się za Boga?

Ewangelia wg św. Jana 1:1 mówi: „Bogiem było Słowo”. Ta sama księga, rozdział 1, werset 14 mówi, że: „Słowo stało się ciałem”. To oznacza jednoznacznie, że Jezus jest Bogiem pod postacią człowieka. Dzieje Apostolskie 20:28 zachęcają: „Uważajcie na samych siebie i na całe stado, nad którym Duch Święty ustanowił was biskupami, abyście kierowali Kościołem Boga, który On nabył własną krwią”. Kto odkupił Kościół swoją własną krwią? Jezus Chrystus. Skoro powyższy werset ogłasza, że Bóg swoją własną krwią odkupił Kościół, Jezus jest Bogiem!

Uczeń Jezusa, Tomasz, nazwał Go: „Pan mój i Bóg mój!” ( Ewangelia wg św. Jana 20:28). Jezus go nie poprawia. W Liście św. Pawła do Tytusa 2:13 jesteśmy zachęcani, by oczekiwać przyjścia „...wielkiego Boga i Zbawiciela naszego, Jezusa Chrystusa” (zobacz także 2 List św. Piotra 1:1). W Liście do Hebrajczyków Ojciec mówi o Jezusie: „Tron Twój, Boże na wieki wieków, berło sprawiedliwości berłem królestwa Twego”.

W Apokalipsie anioł nakazał apostołowi Janowi uwielbiać jedynie Boga (Apokalipsa 19:10). Kilkakrotnie w Piśmie Świętym Jezus zostaje uwielbiony (Ewangelia wg św. Mateusza 2:11; 14:33; 28:9,17; Ewangelia wg św. Łukasza 24:52; Ewangelia wg św. Jana 9:38). Nigdy nie karci ludzi za to, że Go wielbią. Gdyby Jezus nie był Bogiem, powiedziałby ludziom, by Go nie wielbili, tak jak zrobił to anioł w Apokalipsie. Jest wiele innych wersetów i cytatów, które potwierdzają, że Jezus jest Bogiem.

Najważniejszy powód, dla którego Jezus musi być Bogiem to fakt, że gdyby Nim nie był, Jego śmierć nie wystarczyłaby, by zapłacić karę za grzechy całego świata (1 List św. Jana 2:2). Tylko Bóg mógł spłacić tak nieskończony dług. Jedynie Bóg mógł wziąć na siebie grzechy całego świata (2 List św. Pawła do Koryntian 5:21), umrzeć i zmartwychwstać, co dowodzi, że Jezus zwyciężył nad grzechem. źródło: link | moderator


SP. Wpisz kenoza w googlach - różne znaczenia wychodzą, i weź tu zrozum :D



#60773 Ojciec większy niż Syn? Omówienie wersetu Jn 14:28

Napisano przez Koraj on 2007-04-17, godz. 16:46 w Trójca

Witajcie ! Założyłem nowy temat, ponieważ tamten jest "trochę" zaśmiecony ... Myślę, że to zrozumiecie. Jednocześnie proszę o nieodbieganie od tematu, ponieważ zrobi się kolejny śmietnik! Okej, zacznijmy od tego:



Ojciec większy niż Syn? Omówienie wersetu Jn 14:28


Do najbardziej klasycznych fragmentów Pisma Świętego używanych przez anty trynitarian (w szerokim tego słowa znaczeniu) jest fragment z Ewangelii św. Jana, mówiący bezpośrednio o tym, że Jezus jest mniejszy od Ojca:

Jan. 14:28
28. Słyszeliście, że powiedziałem wam: Odchodzę i przychodzę do was. Gdybyście mnie miłowali, tobyście się radowali, że idę do Ojca, bo Ojciec większy jest niż Ja.
(BW)


Bardzo dobrym wyjaśnieniem tego problemu są słowa z listu do Hebrajczyków:

Hebr. 2:9
9. Widzimy raczej tego, który na krótko uczyniony został mniejszym od aniołów, Jezusa, ukoronowanego chwałą i dostojeństwem za cierpienia śmierci, aby z łaski Bożej zakosztował śmierci za każdego.
(BW)


Widać, że Jezus w czasie ziemskiego bytowania był mniejszym od aniołów, a co dopiero od Boga Ojca!!! Argument na ukazanie niższości Syna nie jest trafiony, gdyż słowa "Ojciec większy jest niż Ja" odnoszą się tylko do okresu bycia Jezusa na ziemi. Jego słowa mogą dodatkowo wynikać z pokory, której chciał nas nauczyć:

Filip. 2:5-11
5. Takiego bądźcie względem siebie usposobienia, jakie było w Chrystusie Jezusie,
6. Który chociaż był w postaci Bożej, nie upierał się zachłannie przy tym, aby być równym Bogu,
7. Lecz wyparł się samego siebie, przyjął postać sługi i stał się podobny ludziom; a okazawszy się z postawy człowiekiem,
8. Uniżył samego siebie i był posłuszny aż do śmierci, i to do śmierci krzyżowej.
9. Dlatego też Bóg wielce go wywyższył i obdarzył go imieniem, które jest ponad wszelkie imię,
10. Aby na imię Jezusa zginało się wszelkie kolano na niebie i na ziemi, i pod ziemią
11. I aby wszelki język wyznawał, że Jezus Chrystus jest Panem, ku chwale Boga Ojca.
(BW)


"Gdybyście mnie miłowali, tobyście się radowali, że idę do Ojca, bo Ojciec większy jest niż Ja". Zwróćmy uwagę, że Przed słowami "Ojciec większy jest niż Ja" jest słowo 'bo' (gr. 'hoti' mający znaczenie przyczynowe), przez co słowa te wyrażają przyczynę tego, co stoi przed tym słowem 'bo'. Ten problem zmusza nas do znalezienia odpowiedzi na pytanie "Dlaczego słowa >>Ojciec większy jest niż ja<< są przyczyną dla zdania poprzedniego >>tobyście się radowali, że idę do Ojca<<". Jezus Chrystus wypowiadając te zdanie, chciał w ten sposób ukazać Jego ograniczoność w Swoim ludzkim ciele, która sprawia, że jest On niższy od Swego Ojca i że ta ograniczoność się skończy z chwilą kiedy już jako uwielbiony zasiądzie na tronie przy boku Ojca. Z tego powinna wypływać radość prawdziwie miłujących uczniów, że Jego bycie niższym niedługo się skończy. Wbrew pozorom ten werset mówi nam o równości Syna wobec Ojca. Gdyby po wstąpieniu do nieba Syn dalej by był niższy od swego Ojca, to wątpliwy by był sens słów Jezusa "tobyście się radowali(...)". Gdyby Jezus powiedział "tobyście się radowali, że odchodzę do Ojca, bo wtedy będę większy niż teraz jestem", wtedy Jego równość w stosunku do Ojca nie była by pewna. Aby ta prawda była trochę lepiej widoczna, przeredagujmy ten tekst jeszcze raz wstawiając słówko pomocnicze [teraz]. (takie zabiegi są częstą praktyką, ponieważ w wielu przypadkach pozwalają lepiej zrozumieć tekst, a tym bardziej jest to możliwe w tym przypadku, gdyż nie zmieni to znaczenia zdania)

Jan. 14:28
28. Słyszeliście, że powiedziałem wam: Odchodzę i przychodzę do was. Gdybyście mnie miłowali, tobyście się radowali, że idę do Ojca, bo [teraz] Ojciec większy jest niż Ja.

Wróćmy jeszcze do wersetu 12:

Jan. 14:12
12. Zaprawdę, zaprawdę powiadam wam: Kto wierzy we mnie, ten także dokonywać będzie uczynków, które Ja czynię, i większe nad te czynić będzie; bo Ja idę do Ojca.
(BW)

Czyżby to oznaczało, że następcy Jezusa będą więksi od Niego? Nie! Spójrzmy na zaznaczony wyraz 'bo' (gr. 'hoti' mający znaczenie przyczynowe). Zadajmy sobie pytanie: "Dlaczego ci, co wierzą w Jezusa będą dokonywać większych dzieł, które czynił Jezus?" Odpowiedzią na te pytanie są dalsze słowa Jezusa: "bo Ja idę do Ojca". Jezus chciał w ten sposób pokazać, jak wiele większy będzie On po wstąpieniu do Ojca. Jezus Chrystus będąc na ziemi był ograniczony w Swej mocy poprzez fakt Jego cielesnego uniżenia się. Natomiast po przejściu do Ojca, już jako chwalebny będzie miał nieograniczoną moc w władaniu światem, przez co będzie mógł w pełni kierować Swoim kościołem. Spójrzmy się na Jego własne słowa, które wypowiada po zmartwychwstaniu:

Mat. 28:18-20
18. A Jezus przystąpiwszy, rzekł do nich te słowa: Dana mi jest wszelka moc na niebie i na ziemi.
19. Idźcie tedy i czyńcie uczniami wszystkie narody, chrzcząc je w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego,
20. Ucząc je przestrzegać wszystkiego, co wam przykazałem. A oto Ja jestem z wami po wszystkie dni aż do skończenia świata.
(BW)
źródło: tryniarians.info, link

Proszę oznaczać cytaty oraz podawać ich źródła. | Moderator



#58872 Jezus a modlitwa do Ducha Świetego.

Napisano przez Koraj on 2007-04-03, godz. 15:20 w Trójca

No dobra, nie jest sJ - okej. Ale to nie zmienia faktu iż zadał dziwne pytanie. Chciał zaznaczyć iż Jezus nie dawał żadnego wykładu o Trójcy - pytanie bardzo chybione, ponieważ Jezus o wielu rzeczach nie dawał wykładu, a które są obecnie "stosowane".



#58795 Dusze z Obj 6:9-11

Napisano przez Koraj on 2007-04-02, godz. 19:29 w Dusza nieśmiertelna

Mnie tu dziwi brak odpowiedzi Anowi itd ... W innych tematach tak bronią ... tak zasłaniają! a tu ? cisza ...



#58792 Jezus a modlitwa do Ducha Świetego.

Napisano przez Koraj on 2007-04-02, godz. 19:06 w Trójca

BOGDAN:

Zobacz Haaelu gdzie w Biblii możemy spotka mowę/wykład Jezusa na temat (nauki) o Bogu w takim wymiarze, jaki spotykamy w dzisiejszej teologii dogmatycznej?


- No w tym momencie muszę się wtrącić.
Zobacz Bogdanie, GDZIE w Biblii możemy spotkać naukę/mowę/wykład p. Jezusa na temat :
- Braku duszy przez człowieka?
- Że Jezus Chrystus to archanioł?
- Że na ziemi będzie niebo?
- Że Duch Św. to siła Boża?
- Że organizacja jest kierowana przez JEHOWĘ !?
- Że Boże imię to JEHOWA, chociaż w którymś z wersetów BIBLII jest ewidentny zakaz używania imienia Boga bez mocnej przyczyny, tym czasem organizacja posługuje się tym niby imieniem cały czas ?
- Że mają byś zmienione większości wersetów w PŚ zamieniając imienia na JEHOWA ?
- Że pamiątka ma być obchodzona tylko 1 w roku?
- Że macie chodzić od domu do domu i głosić?
- Że szatan był w niebie ?!
- Że JEZUS UMRZE NA PALU ?!
- Że On sam nie jest BOGIEM ?

No pokaż mi te wykłady. Czekam niecierpliwie + mają być z Biblii Tysiąclecia albo z oryginalnego tłumaczenia greckiego !

Twoje tłumaczenie w tym poście było jakby to powiedzieć ? Nie na temat ? ... Czy WY jesteście ślepi czy na prawdę jesteście głupcami ? (używanie słowa głupiec nie jest grzechem, ponieważ sam Bóg go sam używał, ale trzeba mieć powód żeby go używać of course) Toż tyle wersetów jest ... ale waszym zadaniem jest szukanie pokrętnego wytłumaczenia. Eh, podważając naukę Kościołów Katolickiego, Prawosławnego itd. podważacie wiarę milionów chrześcijan, jesteście naprawdę dziwni.

Łaskawie proszę o nie cytowanie tego postu w kawałkach, ponieważ to jest denerwujące, a i tak nie dacie rady niczego udowodnić.

Pozdrawiam !



#57522 Trzy Istoty w jednej Osobie. :-)

Napisano przez Koraj on 2007-03-22, godz. 19:00 w Trójca

Olo:
Duch widział Boga, ponieważ jest werset w Biblii, który mówi, że Duch przenika nawet Boga samego - czyli logiczne, że musiał zobaczyć, poza tym jest to istota duchowa, no chyba, że przenika Boga z zasłoniętymi oczyma ^^



#57461 Kościół Katolicki, a Świadkowie Jehowy - czyli chłopiec do bicia

Napisano przez Koraj on 2007-03-22, godz. 10:18 w Tematyka ogólna

Artur :

O żal, tak prześladuję ich dniami i nocami, rzucam klątwy, idę do shamana aby mi ich zaklną, biję ich, grożę im, dzwonię po nocach, grożę śmiercią, że pobiję itp. - Ironia, jakby ktoś był na tyle głupi i nie zauważył.

No wybacz, ale tego tolerować nie będę - trzeba się bronić przed czymś takim. Ciekawe na co ona liczyła ? Że nawróci ludzi 70-letnich, którzy przez całe życie byli w 1 wierze i naglę ją zmienią ??

Niech sobie myślą co chcą ... nawet, że ich prześladujemy - to dowodzi, że nie są zdrowi psychicznie.... ehhh

Mówiłem jej to grzecznie, nie krzyczałem - a co zrobiłbyś na moim miejscu ? ;)

Adelfos:

Gratuluję ! :D



#57416 Co to znaczy, że Bóg jest Trójcą?

Napisano przez Koraj on 2007-03-21, godz. 20:20 w Trójca

Koraju krzewicielu jedynie słusznej nauki o Bogu.


To mogło mnie obrazić, ale to już margines. Co uważasz za słuszną naukę ? Swoje jehowickie gdybania ? O tym, że Jezus to Archanioł Michał? Czy to ? Krzywdzę naukę, ponieważ staram się, co jest prawie nierealne pokazać Tobie iż w PŚ "śmierdzi" Trójcą na odległość i ją widać, tylko trzeba chcieć to zobaczyć.

Masz rację - nie będę się rozpisywał, ponieważ dobrze wiesz o co chodzi i było to już na forum (czyt. Mirek). Dziwię się, że taki człowiek jak ty, nie może zrozumieć nauki głoszonej przez 3 największe wyznania chrześcijańskie, wałkowane miliony, ba miliardy miliardów razy. Zapewne czytałeś wieeele o Trójcy, no cóż, zasłona nałożona przez świadków na Ciebie trzyma się mocno - na to ja nie znam lekarstwa. Czy ty naprawdę uważasz, iż tak potężny Kościół, jak Kościół Katolicki posiadał by błędną naukę ? tzn. utwierdzało by coś "nie na fundamencie"kamienia"" ? Ot tak sobie uchwalili dogmat o Trójcy, bo im się nudziło ... (i 2 inne Kościoły, też popierają Trójcę) Czy ryzykował by utratę wiernych ot tak sobie? Odnoszę wrażenie, że ty nie chcesz uwierzyć w Trójcę.

Z Poważaniem.
Daniel.

PS. Racz zobaczyć iż zamieszanie jest w znaczniku .[.quote] i pochodzi ze strony, tam pisze jakiej.
PS2.

Jak sam napisałeś owe (Boskie "zamieszanie") jest zapewne wyznacznikiem Twojego rozumienia nauki o Bogu będącym komunią trzech osób.

- Kompletna bzdura + to można nazwać właśnie wyciąganiem wniosków z niczego.



#57388 sceptyk"choćby umarły zmartwychwstał, nie uwierzy"

Napisano przez Koraj on 2007-03-21, godz. 17:59 w Dusza nieśmiertelna

Anowi, ależ ty mnie zaczynasz denerwować :P Bez obrazy, ale który raz wytaczasz fragment wyrwany z kontekstu + w przekładzie NŚ ??



BT: (Jr 36:30)
"30 Dlatego to mówi Pan o Jojakimie, królu judzkim: Nie będzie miał potomka, który by zasiadał na tronie Dawida. Zwłoki jego będą wystawione na upał dnia i na chłód nocy10. " - piękny przykład właśnie wyszedł, fałszowania przez śJ PŚ ... Zobacz Anowi jak różni się mój, a twój fragment.

I tym sobie tłumaczysz brak piekła ? Oj marna ta Twoja nauka patrzę ...

Nauka o śmiertelności duszy i zaprzeczaniu istnienia piekła, oraz braku kary za grzechy które człowiek popełnił za życia, przeczy oczywistej prawdzie której chrześcijanie bronią od wieków. Jest to bezpośredni dowód ingerencji szatana w doktrynach którymi posługuje się organizacja. A która podobno służy Bogu. Subtelne działanie szatana nakierowane jest przeciwko człowiekowi, aby ten nie przejmował się odpowiedzialnością za poczynione zło. A tym samym powierzył swą dusze na wieczne zatracenie. To właśnie docelowy efekt którym zachwyca się i do czego dąży szatan. Nauki które wyznają ŚJ stoją w sprzeczności nie tylko do chrześcijaństwa, ale i wszystkich religii monoteistycznych. Dlatego też dochodzę do wniosku że ta formacja religijna posiada silne działanie destrukcyjne. A brak powszechnej wiedzy o niej nie pozwala szerokiemu społeczeństwu zrozumieć zagrożeń z nią związanych. Poznanie błędnych nauk i praktyk jakie prowadzą świadkowie, niech pozwoli nam ocenić skalę zagrożenia. Wracając do meritum zagadnienia, Świadkowie Jehowy nie znają nauki biblijnej i nie odróżniają słowa odchłań (gr. hades, hebr. szeol) od piekła (gr. gehenna). Jezus w swej nauce ukazuje hades jako składający się z dwóch miejsc: gehenna dla potępionych (Łk 16:23) i "łono Abrahama" (Łk 16:22) dla sprawiedliwych oczekujących na Jego ofiarę. Biblia również odróżnia piekło od grobu. Dla określenia piekła Pismo Św. używa najczęściej greckiego słowa gehenna (Mt 5:22, 29, 30, 10:28, 18:9, 23:15, 33, Mk 9:43-47, Łk 12:5, Jk 3:6). Dla określenia grobu zaś słów greckich mnema, mnemeion (J 11:17, Mt 8:28, Mk 6:29, Łk 24:2, Dz 2:29, Rz 3:13) lub hebr. terminu gueber (Iz 53:9, Ps 88:6, Job 10:19, 2Krn 34:28). Chrystus nauczając o wiecznej karze piekła, przeciwstawia go wiecznej nagrodzie nieba. Posłużę się porównaniami np."będą cierpieć katusze (...) na wieki wieków" (Ap 20:10), "i będą królować na wieki" Ap 22:5 por. Mt 25:46. Stan piekielny człowieka Pismo Św. ukazuje w wielu obrazach, którymi posłużył się Jezus. Przytoczę przykłady: Męka wieczna (Łk 16:23-28, Mt 25:46 patrz pkt 28.10.); gniew Boży (J 3:36); piec rozpalony (Mt 13:42, 50); piekło ogniste (Mt 5:22); płomień ognia (Syr 21:9); cierpienie (Łk 6:25, 16:24n., Ap 20:10); katusze (Ap 14:10n., 20:10); płacz i zgrzytanie zębów (Mt 8:12, 13:42, 50, 22:13, 24:51, 25:30, Łk 6:25, 13:28); ogień wieczny (Mt 3:12, 7:19, 13:40, 18:8, 25:41, Łk 3:16n., Mk 9:43, 48); "trawiący" robak nie ginący (Mk 9:48, Syr 7:17, Jdt 16:17); rdza (Jk 5:3); ciemności (Mt 22:13, 25:30, Jud 13); ciemne lochy (2P 2:4, Łk 8:31); jezioro ogniste (Ap 19:20, 20:10, 14n., 21:8); jezioro siarki (Ap 20:10); miejsce na zewnątrz (Mt 8:12, 22:13, 25:30, Ap 3:12); mrok (2P 2:17); Tartar (2P 2:4); zagłada (Flp 1:28, 3:19, 1Tes 5:3); druga śmierć (Ap 2:11, 20:6, 20:14, 21:8). Stan śmierci duchowej czy jak to mawiają grób, oznaczał by tym samym brak wiecznej kary za grzechy. Dlatego dla człowieka złego, ateisty, który nie spodziewał się niczego więcej niż kresu życia i grobu, stan grobu byłby dla niego nagrodą i odpoczynkiem po życiu wypełnionym grzechem i walką z przykazaniami danymi od Boga. Takie postawienie sprawy jest efektem zwodniczego wpływu szatana, który dąży do stanu w którym człowiek oderwany od Boga, realnie nie widzi następstw związanych jakie pociąga za sobą grzech. Skoro nie grozi mi kara to wolno mi wszystko, a skoro tak to najlepiej nie liczyć się z nikim i patrzeć tylko i wyłącznie na własne dobro. Stan ten prowadzi do zachwiania systemu wartości, i do stopniowego nakręcania się spirali zła. W konsekwencji doprowadza do stanu w którym człowiek przyzwala na coraz to większe przekroczenia norm społecznych i moralnych. Odrzucając piekło wprowadzili naukę o braku zmartwychwstania dla tych, którzy nie myślą tak jak chce Strażnica. A przecież Chrystus umarł za grzechy wszystkich ludzi, by zbawić każdego człowieka. Karą za grzechy byłby niebyt (brak zmartwychwstania), tak uczą ŚJ. Mt 26:24 mówi, że kara oczekująca na złych jest większa od niebytu, "Byłoby lepiej dla tego człowieka, gdyby się nie narodził". Stan grobu nazywają gehenną i w różnych latach ze zmiennym nasileniem straszyli nim ŚJ. Za przykład posłużyli im do tego mieszkańcy Sodomy i Gomory, i związany z nimi tekst Mt 11:24. Raz uczono, że ludzie ci zmartwychwstaną, innym razem, że nie. Odnośnie kary jaka nawiedziła Sodomę i Gomorę, to jest tam mowa o "karze wiecznego ognia" skierowanej konkretnie na te dwa miasta (Jud 7), a nie jak uczą ŚJ na ich mieszkańców. Po za tym jest tam napisane że miasta te są wrzucone do jakby "ognistego jeziora gorejącego siarką" (por. Ap 19:20) tzn. Morza Martwego, które swą solą trawi ciągle zatopione miasta. Unosząca się siarka, dym i gorące źródła dopełniają reszty, w grę wchodzi też lawa wulkaniczna, która była narzędziem Bożego gniewu. Zatem posiłkowanie się tym cytatem akcentując iż mieszkańcy ci popadli w niebyt ma na celu podpiercie własnych doktryn. Twierdzenie że śmierć nie pociąga za sobą kary piekła, wynika z interpretacji Biblii na własny użytek. Przytoczę jeszcze jeden cytat, który wprost mówi o karze i piekle: Mk9,41... "Kto wam poda kubek wody do picia, dlatego że należycie do Chrystusa, zaprawdę, powiadam wam, nie utraci swojej nagrody. Kto by się stał powodem grzechu dla jednego z tych małych, którzy wierzą, temu byłoby lepiej uwiązać kamień młyński u szyi i wrzucić go w morze. Jeśli twoja ręka jest dla ciebie powodem grzechu, odetnij ją; lepiej jest dla ciebie ułomnym wejść do życia wiecznego, niż z dwiema rękami pójść do piekła w ogień nieugaszony. I jeśli twoja noga jest dla ciebie powodem grzechu, odetnij ją; lepiej jest dla ciebie, chromym wejść do życia, niż z dwiema nogami być wrzuconym do piekła. Jeśli twoje oko jest dla ciebie powodem grzechu, wyłup je; lepiej jest dla ciebie jednookim wejść do królestwa Bożego, niż z dwojgiem oczu być wrzuconym do piekła, gdzie robak ich nie umiera i ogień nie gaśnie." Na koniec chce dodać pewną myśl powstałą na podstawie moich obserwacji, i dotyczącą ogółu, nie tylko ŚJ. Wielu ludzi na wokół mas postępuje tak jakoby piekła nie było, i nie myślą o tym że kiedyś zostaną za swe czyny osądzeni przez Boga. Może nawet tak jak ŚJ nie wierzą w istnienie piekła. Ale wielu może spotkać przykre zaskoczenie kiedy się w nim znajdą, i wtedy nie będą mieli wątpliwości czy ono faktycznie jest czy go w istocie nie ma.

Źródło : katolikos.republika.pl



#57381 Wielka Nierządnica

Napisano przez Koraj on 2007-03-21, godz. 17:27 w Chronologia biblijna i wydarzenia historyczne

Brooklyn - to co znalazłeś jest naprawdę straszne. Przedstawiony papież i te ... te "dziwne" ludzie. Wielki przykład obrazy uczuć innej religii. A śJ tacy święci przecież są ... Tacy grzeczni itp. a tu taki grzech ... No nic, pozostawiam bez komentarza.



#57370 BÓSTWO JEZUSA

Napisano przez Koraj on 2007-03-21, godz. 16:35 w Trójca

Jeśli Jezus będąc wtedy na ziemi czynił się sam równy Ojcu, a nie tylko w interpretacji Żydów. To proszę Cię powiedz co miał na myśli twoim zdaniem mówiąc: "Ojciec większy jest niż ja" (Jn 14:28).


Wcielam się w twój post :lol: No bo patrz:

Jn 14, 28 komentarz:
Mówi to Bóg Wcielony: Chwała Syna, równa Chwale Ojca (8,24; 17,5.24), która została w czasie ziemskiego bytowania przysłonięta (1,14) Chrystus jako człowiek niższy jest od Ojca.


Zrozum najpierw co znaczą te słowa na górze ^^^ potem:


Co do tych słów, żeby wam ułatwić te fragmenty, to dam je tutaj :
(8,24):
"Powiedziałem wam, że pomrzecie w grzechach swo

ich. Tak, jeżeli nie uwierzycie, że JA JESTEM"
komentarz do tego wersetu:
Chrystus Pan jako jedyny i prawdziwy Zbawiciel, stosuje do siebie (8,28.58; 13,19) określenie Boga na podstawie Wj 3,14

(17,5 i 17,24)
"A teraz Ty, Ojcze, otocz Mnie u siebie tą chwałą, którą miałem u Ciebie pierwej, zanim świat powstał."
"Ojcze, chcę, aby także ci, których Mi dałeś, byli ze Mną tam, gdzie Ja jestem, aby widzieli chwałę moją, którą Mi dałeś, bo umiłowałeś Mnie przed założeniem świata."

(1,14)
" A Słowo stało się ciałem9
i zamieszkało9 wśród nas." ----

Bardzo dobry przykład, bo przecież :

1 Na początku było Słowo1,
a Słowo było u Boga1,
i Bogiem było Słowo.



Widzisz całość, to na górze ? ^^^ (podkreślone) Jezus jest Bogiem i tylko kompletne zaćmienie, nie pozwala na zobaczenie tej prawdy.



#57328 BÓSTWO JEZUSA

Napisano przez Koraj on 2007-03-21, godz. 12:43 w Trójca

A Ty dalej swoje. No cóż to też zostawię bez komentarza. Lepiej nie będę podważał tego co mówisz, bo zaraz znowu obsypiesz mnie swoją interpretacją. Mniejsza. A i jeszcze jedno:

"Baczcie, aby was kto nie sprowadził na manowce filozofią i czczym urojeniem, opartym na podaniach ludzkich i na żywiołach świata, a nie na Chrystusie; Gdyż w Nim mieszka cieleśnie cała pełnia Boskości" Kolosan 2,8.9

Pismo Święte mówi, że On jest Synem i Bogiem (Hebr 1:8; Jan 5:20; Jan 20:28 i Hebrajczyków cały pierwszy rozdział.),



#57325 Maryja

Napisano przez Koraj on 2007-03-21, godz. 12:30 w Tematyka ogólna

Człowiek, w piśmie świętym nie ma takiej modlitwy, ale źródła historyczne, czyli listy do różnych ludzi, którzy żyli w 1 w. mówią o modlitwach kościoła chrześcijańskiego do trójcy. Chcesz parę takich źródeł ?



#57299 BÓSTWO JEZUSA

Napisano przez Koraj on 2007-03-21, godz. 10:03 w Trójca

Przeszedłeś tutaj samego/samą siebie ! Piękny przykład na pokrętne tłumaczenia ! :) Czy ty jesteś zaćmiony czy tylko udajesz?? Nadal nie zauważasz, że walisz byle czym, co na dodatek nie jest zgodne z tym?

"i" a może "oraz" - a może lub, a może też, a może razem - Tak gdybać sobie możesz, sam wiesz, że słowa PŚ nie można zmieniać, pod groźbą potępienia. Po co te gdybanie ??

Nie dziwię się, że do Jednorodzonego dodano Bóg. Tytuł jak i dla człowieka imię ojca lub nazwisko. - Oczywiście ! Najlepiej to wytłumaczyć(czyt. zaćmić) swoimi poglądami ! Gratuluję !

pod warunkiem, że ojciec nie ma innych dzieci - tak, tak ma inne ... nawet tysiące ... miliardy, tryliony ... Najlepiej to tak sobie wytłumaczyć ... tak, tak ...

Podczas sprawdzania listy obecności każdy wywoływany mówił "jestem" - Hahahahaha !!! W tym właśnie momencie spadłem z krzesła. Taaaaaaak to był chyba najgorszy z blaz .... Przeczytaj sobie te teksty jeszcze raz, a nie udajesz idiotę/idiotkę i dajesz takie coś na forum. Bez urazy, ale sobie sam na to popatrz.


"odpowiadając "ja jestem" przyznał, że jest mesjaszem" ---- "Ja jestem. Ujrzycie Syna Człowieczego, siedzącego po prawicy Wszechmocnego i nadchodzącego z obłokami niebieskimi." Ślepy czy udaje ? =.=

"można zapytać się w co wierzyli faryzeusze, jeżeli twierdzili, że syn jest równy ojcu? " --- W prawdę.Człowieku, Jezus czynił Siebie równym Ojcu. Nie widzisz tego ? jest jeszcze mnóstwo wersetów, które mówią, że byli sobie równi....

"że Jezus odpuszczał grzechy? Człowiek też może bliźniemu odpuścić." - Oczywiście, tak tak, powiedz mi czy tylko odpuszczenie grzechów przez człowieka, daje innemu dostanie się do nieba ? żal.

"kto tak mówi?" - Pytanie za 100 punktów ! Podpowiem Ci : Świadkowie. Czy oni nie mówili nadszedł czas wyznaczając swoje śmieszne daty ??

"jeżeli nie uwierzycie, że "jestem z dziedzin w górze, nie z tego świata" (Jn 8:23)" - Oh wydanie nowego świata się kłania. Dziwneeeee bo w Biblii Tysiąclecia pisze : J 8:23-24 "23 A On rzekł do nich: ŤWy jesteście z niskości, a Ja jestem z wysoka. Wy jesteście z tego świata, Ja nie jestem z tego świata. 24 Powiedziałem wam, że pomrzecie w grzechach swoich. Tak, jeżeli nie uwierzycie, że JA JESTEM6, pomrzecie w grzechach swoichť. "

"gramatycznie powinno brzmieć "ja byłem" - w co na pewno był im trudno uwierzyć." - To tłumaczenie oryginalne, człowieku. Ile masz lat ? Pełno tłumaczenia tego wersu jest w necie. Poszukaj sobie ...

"wierzę" - To dobrze.

"tym Barankiem Bożym czyli Paschą" - Naprawdę, odkrywcze.

"Mój syn jest kopią swojego ojca więc doskonale to rozumiem" - I ZOBACZYLIŚCIE. Czyli zobaczyli Boga.

"Bóg jest miłością wiec sąd powierzył Synowi, aby odpłacił każdemu w/g zasług." - Czyli Jezus nie był miłością ? A z czego stało się ukrzyżowanie ? Nie z miłości do ludzi ? Od tak sobie Jezus ukrzyżował się ... bo Mu nudno było ? Kolejne idiotyczne twierdzenie.

"przyznał się do synostwa, tak to jest mój ojciec." - bardzo odkrywcze. Czy ktoś temu przeczy ??

"i ducha świętego - czyli zgodnie z prawdą" - No wolę zostawić to bez komentarza.



Jezus Jest Bogiem. Czy byś tego chciał, czy nie chciał. No ale to już Twoja sprawa. Przeraża mnie to, iż masz tak bardzo zasłonięte oczy, albo tylko udajesz ... Jesteś śJ tak ?


CO powiesz na to ?? :

Flp 2,5n

5 To dążenie niech was ożywia; ono też było w Chrystusie Jezusie.
6 On, istniejąc w postaci2 Bożej,
nie skorzystał ze sposobności2,
aby na równi2 być z Bogiem,
7 lecz ogołocił3 samego siebie,
przyjąwszy postać sługi3,
stawszy się podobnym do ludzi.
A w zewnętrznym przejawie, uznany za człowieka,
8 uniżył samego siebie,
stawszy się posłusznym aż do śmierci -
i to śmierci krzyżowej4.
9 Dlatego też Bóg Go nad wszystko wywyższył5
i darował Mu imię
ponad wszelkie imię5,
10 aby na imię Jezusa
zgięło się każde kolano6
istot niebieskich i ziemskich i podziemnych.
11 I aby wszelki język wyznał7,
że Jezus Chrystus jest PANEM7 -
ku chwale Boga Ojca7.



#57292 Kościół Katolicki, a Świadkowie Jehowy - czyli chłopiec do bicia

Napisano przez Koraj on 2007-03-21, godz. 09:18 w Tematyka ogólna

A to Ty tak im na "TY" w trybie rozkazującym uczyniłeś przekaz informacji? Bardzo ciekawe.
Pozdrawiam


Nie darzę ich sympatią ... Miałem jeszcze jeden przypadek - ten już naprawdę był skandaliczny. Po szkole, po drodze do domu postanowiłem zajść do katedry na mszę. Idąc już do drzwi - zobaczyłem tę samą panią, która przyszła do mnie głosić. Zaczęła rozdawać gazetkę z tytułem : "Kres religii fałszywej". Od razu zorientowałem się, że przyszła nawracać. Koło niej przechodził jeden starszy pan. Ona mu tę gazetkę wcisnęła. On otworzył, jak zobaczył tytuł, powiedział tak : "Z taką ładną panią to bym chętnie u mnie się po nawracał - idź kobieto z pod tego kościoła póki mi nerwy nie puszczą". Ona popatrzyła się i zmieniła miejsce. Nadszedł czas, że podeszła do mnie. Moja odpowiedź : "Albo wchodzisz do Kościoła albo naprawdę zaraz sami Cię stąd wyprowadzimy siłą - Czy my tak robimy pod waszą salą ?". Jej odpowiedź : "Ale ja głoszę dobrą nowinę". - "Idź kobieto głosić swoją nowinę gdzieś indziej, a nie przed Katolicką Świątynią". Wreszcie sobie poszła. No to akurat było bardzo skandaliczne.



#57287 Maryja

Napisano przez Koraj on 2007-03-21, godz. 09:03 w Tematyka ogólna

Szukam w Biblii i szukam tego wersetu z "wasza matka" i nie moge znalezc :(

Pomoz mi podaj ksiege, rozdzial i werset gdzie tak napisano prosze .

Znalazlem tylko

J 19:27 BT "Następnie rzekł do ucznia: Oto Matka twoja. I od tej godziny uczeń wziął Ją do siebie."




Blad :)

Wywodzimy nasze wierzenia z Pisma Swietego :)


Dlaczego "dawanie cytatow" ludzi denerwuje ?


OH czytanie ze zrozumieniem się kłania. :) Nie mówiłem, że jest : "wasza" matka. Przeczytaj jeszcze raz moje posty i Anowi. Wywodzicie wasze wierzenia z PŚ ? Mogę się już śmiać ? Tak szczerze i moim skromnym zdaniem : śJ nie mają najmniejszego prawa by przyrównywać się do chrześcijan ! Pierwsi chrześcijanie modlili się do trójcy - uznawali Bóstwo Jezusa itp. Zwykły odłam od Protestantów/Katolików (poprawcie), który uważa swoją interpretację prawdziwszą od tej, którą Kościół Święty Katolicki wałkuje ~2 tyś. lat ... Ja radzę Tobie przeczytać konkretnie Katechizm Kościoła Katolickiego, a dopiero potem pisać takie bzdety - Dlatego ich nie komentowałem ...

Z Poważaniem
Daniel

A PS. Dlaczego denerwuje ? BO WYCIĄGACIE JE Z KONTEKSTU. Dajecie cytaty z innego akapitu, który mówi o czym innym ... KPW?