Skocz do zawartości


Zawartość użytkownika gedeon

Odnotowano 86 pozycji dodanych przez gedeon (Rezultat wyszukiwania ograniczony do daty: 2017-03-04 )



Sort by                Order  

#7366 Zrewidowane "Dyspozycje"

Napisano przez gedeon on 2005-06-19, godz. 14:36 w Kwestia krwi

Są już NOWE ? "Zrewidowane wskazówki co do wypełniania dokumentu Dyspozycje"
Są zmiany!!!!!!



#143254 Zakaz używania logo Strażnicy

Napisano przez gedeon on 2011-10-26, godz. 19:49 w Nowinki doktrynalne Towarzystwa Strażnica

....



#112057 Problem z logowaniem, czyja to siła sprawcza?

Napisano przez gedeon on 2009-01-21, godz. 11:45 w Do administratorów...

klikam wczoraj na link do Forum Watchtower i oczom nie wierze otwiera mi się strona http://www.watchtower.org/ klikam jeszcze raz i to samo. Wchodzę przez stronę http://www.brooklyn.org.pl/news.php i jest dobrze otwiera się forum
Dziś klikam na stronę Forum Watchtower i ta sama sytuacja otwiera mi się strona http://www.watchtower.org/ za trzecim podejściem otwiera mi się strona Forum Watchtower
Czy ktoś może wyjaśnić tą sytuację czyja to siła sprawcza ??



#96762 Czas trwania Niedzielnego zebrania

Napisano przez gedeon on 2008-07-16, godz. 15:31 w Obowiązki teokratyczne

Chciałbym zapytać jak to wygląda z czasem trwania niedzielnego Studium Strażnicy i Wykładu
Po zmianach powinno być - Wykład 30 min,Studium Strażnicy 60min w podziale czasowym St. Str. 45 min i zostaje 15 min na trzy pieśni i dwie modlitwy
Czyli po dodaniu Wykład i St. Str. należy zmieścić w 90 min
Może ktoś pamięta w której Sł. Kr. było to przedstawione
Wiem że czas na te niedzielne zebrania w różnych zborach jest dziwnie wykorzystywany i raczej dodają 15 min na trzy pieśni i dwie modlitwy co daje 105 min
Jak ta sprawa wygląda u Was ?



#6631 Malwersacje finansowe

Napisano przez gedeon on 2005-05-22, godz. 10:57 w Świadkowie Jehowy i prawo

[QUOTE]A sie uśmiałem ....ludzie widac, że cos macie z głowkami, ze bajki opowiadacie..

Żal mi was, ale trudno
Man Ciebie też żal ,być może krótko żyjesz i mało wiesz i nic nie widzisz ale to naturalne



#6260 Malwersacje finansowe

Napisano przez gedeon on 2005-05-14, godz. 06:29 w Świadkowie Jehowy i prawo

U mnie było podobnie zbierane były pieniądze na chore dziecko brat zbierał je do kieszeni . Ale dał siostrze tyle ile uważał !!!!! A reszta ? reszty nie było poprostu zabrał sobie Jak póżniej miedzy sobą policzyliśmy kto ile dał okazało sie że brakuje poważnej kwoty a bracia byli chojni . Co sie stało z resztą My wiemy i ten co je zbierał też . Nadzorca obwodu i Nadarzyn rozkładają ręce - nie ma dowodu bo nie ma kwitów . Zdecydowana grupa braci potwierdziła ten fakt ale nie stanowiło to dowodu przeciwko starszemu
Ten człowiek nie jest już starszym w naszym zborze ale jest w innym i ma sie dobrze ostatnio nawet wygłosił przemówienie w jednym ze zborów o zachowaniu czystej twarzy, co za ironia !!!!!!!! Nam zalecono siedzieć cicho i być posłusznym



#6624 Świadkowie Jehowy i hemoglobina

Napisano przez gedeon on 2005-05-22, godz. 08:03 w Kwestia krwi

Świadkowie Jehowy i hemoglobina



Drugim narzędziem, jakie Ci możemy obecnie dostarczyć jest skan diagramu jaki otrzymali starsi Świadków Jehowy będący członkami KŁS. W diagramie tym wyraźnie ukazano, iż hemoglobina jest już dopuszczalna. Możesz obejrzeć ten dokument pod adresem:

http://www.ajwrb.org/images/hlc1.jpg

Czy można jaśniej sprecyzować cyt.  " otrzymali starsi Świadków Jehowy będący członkami KŁS. "w których krajach i czy dotyczy to polski ?


będący członkami KŁS. W diagramie tym wyraźnie ukazano, iż hemoglobina jest już dopuszczalna. Możesz obejrzeć ten dokument pod adresem:

http://www.ajwrb.org/images/hlc1.jpg


Czy można jaśniej sprecyzować cyt. " otrzymali starsi Świadków Jehowy będący członkami KŁS. "w których krajach i czy dotyczy to polski ?



#6628 Świadkowie Jehowy i hemoglobina

Napisano przez gedeon on 2005-05-22, godz. 08:59 w Kwestia krwi

To z jakiego kraju pochodzą cyt. dok. jest ważne Aby rozmawiać z wujkami należy in powiedzieć że np. bracia w Niemczech lub w Angli czy Stanach to dostali i to jest argument. należy to sprecyzować



#6729 Świadkowie Jehowy i hemoglobina

Napisano przez gedeon on 2005-05-26, godz. 10:25 w Kwestia krwi

Dokument ma sygnature Rev.4/02, zatem został puszczony w obieg mniej więcej w połowie 2002 roku.
. Ale popytam jeszcze. Być może gdzies jeszcze Brooklyn to wydał.



Ja wiem Liberał że jak chcesz to potrafisz a może tak chociaż org. w wydaniu ang.



#6235 Co jest najważniejsze dla Jezusa?

Napisano przez gedeon on 2005-05-13, godz. 08:12 w Obowiązki teokratyczne

liberał napisał:" Czytając najnowszą publikację WTS "Zorganizowani do spełniania woli Jehowy" zauważyłem dziwną kolejność wartości, jakimi według "niewolnika" kieruje się Jezus:

Zorganizowani, s.16
A czym jest „mienie"? Chodzi o wszelkie dobra na ziemi, które stanowią własność Chrystusa jako niebiańskiego Króla. Zaliczają się do nich obiekty Biura Głównego Świadków Jehowy, a także biura oddziałów, Sale Królestwa i Sale Zgromadzeń na całym świecie. „Mienie" to obejmuje również dzieło głoszenia „tej dobrej nowiny o królestwie" po całej ziemi i nauczania tych, którzy ją przyjmują. Ów „niewolnik" służy też Bogu za narzędzie do zgromadzania w zborze „wielkiej rzeszy (...) ze wszystkich narodów i plemion, i ludów, i języków", która przeżyje wielki ucisk."

Faktycznie pomyliła sie komuś kolejność !!!!!!!!!
Czym jest "MIENIE"? Proponuje zajżeć do broszury "Codzienne badanie pism"
na Wtorek 19 Kwietnia - wyjaśnia że "Mienie" to wszystkie dobra duchowe na ziemi ,które należą do Jezusa



#6249 Co jest najważniejsze dla Jezusa?

Napisano przez gedeon on 2005-05-13, godz. 17:04 w Obowiązki teokratyczne

To jest STRAŻNICA z 1 marca 2004 pierwszy artykuł do studium akapity 18,19


Dziwne to doprawdy pojęcie ? Jezus odrzuca oferowane przez szatana "wszysykie królestwa świata" ap Paweł uważa je za śmieci
I teraz dowiadujemy sie że już nie jesteśmy jako "wielka rzesza" drogocennym mieniem a jest nim kesz , mamona której stale mało!!!!!!!!!!
Nigdy nie spodziewałem sie że doczekam sie takiego potraktowania



#6799 Rezolucja w USA

Napisano przez gedeon on 2005-05-28, godz. 15:38 w Obowiązki teokratyczne

Znam jeszcze kilka równie ciekawych wątków.Czy ktos chce podyskutować?

dawaj wszystko co masz



#6637 Rezolucja w USA

Napisano przez gedeon on 2005-05-22, godz. 12:47 w Obowiązki teokratyczne

W tym miesiącu w USA odczytany został list nawołujący wszystkie zbory SJ do utworzenia rezolucji w której zobowiążą się one do zapłacenia corocznie specjalnej składki pieniężnej w wysokości 8,50 $ na głosiciela, celem pokrycia kosztów ubezpieczenia społecznego oraz kosztów podroży dla nadzorców podróżujących, tzw. braci obwodowych i okręgowych


U nas po cichu też tak jest bo nadzorcy żądają zwrotu kosztów



#30004 Spotkanie statutowe

Napisano przez gedeon on 2006-05-30, godz. 13:43 w Świadkowie Jehowy i prawo

No i w dalszym ciągu czekamy na głos tej osoby, któa bywała na takim show


myśle że nie potrzebnie użyłeś słowa "show" postanowienia statutu trzeba wypełnić , tyle co wiem są to ludzie poważni i w podeszłym wieku i nie ma co sie z nich naigrywac
Ja osobiście znałem kilkoro a obecnie jednego ,co wiem że w zeszłym roku był obecny na tym spodkaniu ,bo rozmawiałem z nim - jest to człowiek historia ale już ani słowa wiecej



#19711 Jak podpisywane są listy z CK ŚJ

Napisano przez gedeon on 2006-02-26, godz. 22:06 w Obowiązki teokratyczne

STATUT
STRAśNICA—TOWARZYSTWO BIBLIJNE I TRAKTATOWE
Zarejestrowany Związek Wyznania Świadków Jehowy w Polsce
§12
W pismach kierowanych na zewnątrz Zarząd Związku posługuje się pieczęcią okrągłą z napisem:
STRAśNICA—TOWARZYSTWO BIBLIJNE I TRAKTATOWE, Zarejestrowany Związek
Wyznania Świadków Jehowy w Polsce.
wniosek prosty listy podpisywane inaczej nie są ważne



#19812 Jak podpisywane są listy z CK ŚJ

Napisano przez gedeon on 2006-02-27, godz. 22:37 w Obowiązki teokratyczne

data złożenia statutu :

Nadarzyn, 12 października 1995 r.
Czy ten statut obowiązuje nadal , czy były wprowadzane zmiany (?) jeśli nie to jedyny prawny podpis jest taki jak w statucie



#16694 Jak podpisywane są listy z CK ŚJ

Napisano przez gedeon on 2006-01-15, godz. 11:19 w Obowiązki teokratyczne

Raymond Franz "Kryzys Sumienia" str.54-55

wiceprezes Franz wygłosił przemówienie,
zamieszczone potem w Strażnicy z 15 grudnia 1971 r. (wydanie angielskie), w
którym przeciwstawił rolę Ciała Kierowniczego roli korporacji o nazwie
„Strażnica” – Towarzystwo Biblijne i Trak-tatowe (Watch Tower Bible and
Tract Society). Przemówienie, określane przez niektórych jako „mowa o ogonie
merdającym, było niezwykle odważne i bezpośrednie, wciąż przewijały się w
nim stwierdzenia, że korporacja jest jedynie „środkiem”, „tymczasowym
narzędziem”, użytym przez Ciało Kierownicze. Na stronach 754 i 760 czytamy:
„Ta światowa organizacja ewangelizacyjna nie przypomina żadnej dzisiejszej korporacji
prawnej, podlegającej rozporządzeniom i stworzonym przez człowieka rządom politycznym,
które obecnie stoją wobec zniszczenia w wojnie Har-Magedon (Obj 16:14-16). Żadna
korporacja prawna tego świata nie organizuje działalności ewangelizacyjnej i nie nadzoruje
jej. Przeciwnie, to organizacja ewangelizacyjna nadzoruje takie korporacje jako instrumenty
jedynie tymczasowe, użyteczne w dziele wielkiego Teokraty. Dlatego też organizacja jest
kształtowana według wzorca, jaki On dla niej przewidział. Jest to organizacja teokratyczna,
rządzona z Bożej Góry w dół, nie zaś z dołu – z szeregów – w górę. Poświęceni, ochrzczeni
jej członkowie znajdują się pod teokracją! Ziemskie systemy prawne już wkrótce się skończą,
gdy skończą się stworzone przez człowieka rządy, które je chroniły.
Tak więc głosujący członkowie Towarzystwa wiedzą, że Ciało Kierownicze mogło w
jak najbardziej bezpośredni sposób używać tego administracyjnego instrumentu jako
narzędzia pracy w rękach klasy „wiernego i rozumnego niewolnika” przez to, że rekrutujący
się spośród tej klasy członkowie Ciała Kierowniczego wchodzą do Zarządu Towarzystwa.
54
Jest dla nich rzeczą oczywistą, że Towarzystwo nie jest ciałem zarządzającym, lecz jedynie
narzędziem do celów zarządzania. Stąd też głosujący członkowie Towarzystwa nie pragną,
aby istniała tam jakakolwiek podstawa do konfliktu czy podziału. Nie chcą oni dopuścić do
czegokolwiek przypominającego sytuację, w której kontroluje użytkownika tego instrumentu
– to jest reprezentujące klasę „wiernego i rozumnego niewolnika” Ciało Kierownicze – i
kieruje nim. Chodzi więc o nic więcej jak o to, aby ‘pies merdał ogonem a nie ogon psem.46
Instrument religijny posiadający sankcję prawną – zgodnie z prawem Cezara – nie powinien
próbować ani kierować swoim twórcą, ani też kontrolować go. To raczej twórca religijnego
instrumentu, posiadającego sankcję prawną, powinien kontrolować stworzony przez siebie
instrument oraz kierować nim.”
Były to mocne stwierdzenia. Problem polegał jednak na tym, że kreśliły one
obraz całkowicie sprzeczny z faktami. Ciało Kierownicze nie kontrolowało
korporacji ani w czasie, gdy wiceprezes wygłaszał swoje przemówienie, ani
później, gdy je publikowano, ani wreszcie w okresie około czterech lat po jego
wygłoszeniu.


W świetle nowego podziału "Towarzystwa" na nazwy
co jest psem a co ogonem i kto kim merda ????
To ci dopiero jest pytanie
Ta część co powoduje merdanie to Grupa trzymająca władze - tak z tego wynika
może ktoś to rozwikła



#13179 Jak podpisywane są listy z CK ŚJ

Napisano przez gedeon on 2005-11-05, godz. 14:50 w Obowiązki teokratyczne

Po podzieleniu Organizajci ŚJ na witryne wydawniczą i Zbór ŚJ jak sa podpisywane listy do Zborów nadsyłane z Nadarzyna? Moze ktoś wie albo ma zeskanowany list



#13186 Jak podpisywane są listy z CK ŚJ

Napisano przez gedeon on 2005-11-05, godz. 19:28 w Obowiązki teokratyczne

O ile pamiętam to ten temat już był omawiany,tylko nie mogę go poszukać. Czy ktoś przypomni



#6800 List z WTS

Napisano przez gedeon on 2005-05-28, godz. 15:44 w Kwestia krwi

to chyba własna inicjatywa książąt bo nic oficjalnego nie ma na razie
a braciszki w zborach pytają och pytaja



#49826 Saltarius

Napisano przez gedeon on 2007-01-16, godz. 14:23 w Szukam kontaktu

Saltarius, Nadzorca Okręgu , moze ktoś przybliżyć gdzie działał i jaka miał ksywe bo nie bardzo kojaże a myśle że znałem
Jak piszemy o ludziach którzy odeszli to zmarł Jurek Kulesza pochowano go teraz 15 Stycznia tez bardzo znany



#6958 Czy ŚJ w innych krajach głosują

Napisano przez gedeon on 2005-06-01, godz. 21:38 w Neutralność

Głosowanie już od dawna jest dozwolone przez WTS.

To prawda ze strażnicy wynika że jest to osobista decyzja
ale interesuje mnie jak starsi w polskich zborach podchodą do tego problemu
co by sie stało gdyby po stud. strażnicy całym zborem ,poszli na wybory ?



#6964 Czy ŚJ w innych krajach głosują

Napisano przez gedeon on 2005-06-02, godz. 07:21 w Neutralność

Nie po raz pierwszy mamy wyjaśnienie w strażnicy które nie ma zastosowania
Pytałem i odpowiedź brzmiała :"głosowanie narusza zasadę neutralności"
Dlatego ciekawe jest jak postępują bracia w Lichtensteinie, Belgi,Luksemburgu
może ktoś ma info. Bo jeśli tam idą do lokali wyborczych

Następnie ósmy akapit mówi : "Jeśli ktoś postanawia pójść do lokalu wyborczego, jest to jego sprawa. O tym, co tam robi, wie tylko on i Stwórca"

To zgodnie z podanym wyjaśnieniem ze strażnicy nie naruszają zasady neutralności
A więc samo pójście do lokalu wyporczego nie narusza zasady neutralności natomiast agitacja tak

Niestety artykuł mówiąc o sprawie głosowania posługuje się zagmatwanym językiem, czego efektem jest wielorakość interpretacji




#6956 Czy ŚJ w innych krajach głosują

Napisano przez gedeon on 2005-06-01, godz. 20:45 w Neutralność

Interesuje mnie problem głosowania. Jak wiemy ŚJ uważją sie za apolitycznych i nie głosują
W takich krajach jak :Lichtensteinie, Belgi,Luksemburgu wybory są obowiązkowe z mocy prawa i każdy kto nie głosuje musi zapłacić kare odpowiednio 50 zł,200 zł, 4 tyś zł
W obec tego jak w tych krajach postępują ŚJ głosują i naruszają neutralność lub płacą kary i nie głosują



#6813 smierc czolowego przedstawiciela WTS w Polsce

Napisano przez gedeon on 2005-05-28, godz. 20:10 w Obowiązki teokratyczne

Kto pamięta brata Edwarda Kwiatosza?

Tak pamiętam Edwarda Kwiatosza i to bardzo dobrze należał do "ostatka" Praca z NIM była przyjemnością BYŁ okazem pokory i wnikliwości
Oj.książątka chodzili by dzisiaj inaczej !!!!!!!!!!!!!! oj chodzili by!!!!!!!!!