Skocz do zawartości


Terebint's Content

There have been 1000 items by Terebint (Search limited from 2017-02-04)


By content type

See this member's


Sort by                Order  

#128227 odłaczeni, wykluczeni a zebrania Śj

Napisano przez Terebint on 2009-12-16, godz. 09:51 in Świadectwa, wymiana doświadczeń

Ja osobiście, kiedy jeszcze byłam w przenajświętszej, zawsze podchodziłam do ostatniego rzędu i witałam się z wykluczonymi! Kiedy nie chcieli podac ręki ściskałam ich "wbrew ich woli". Dla mnie to upokarzanie przez Organizację zawsze było nieludzkie!!!! Nigdy się z tym nie mogłam pogodzić!

Qwerty jesteś wielka. Ja choć czułem podobnie, jak Ty nigdy nie zdobyłem się na taką odwagę... A jak reagowali na Twoje zachowanie pozostali w zborze, szczególnie starsi?



#128210 Pycha w domaganiu się sprawiedliwości od Boga, żeby przyszedł i ukarał grzesz...

Napisano przez Terebint on 2009-12-15, godz. 20:20 in Ogólne

Czesiek, przecież to nie o Ciebie chodzi. Ty przecież masz prawidłowe rozeznanie we wszystkim, a Twoi współpracia to pokorne owieczki, a więc nie ma nawet sensu dyskutować...



#128196 co zawdzięczam

Napisano przez Terebint on 2009-12-15, godz. 12:42 in Świadectwa, wymiana doświadczeń

Temat omawiany juz wczesniej m.in. tu:
Zalety organizacji
oraz
Plusy urodzenia sie SJ


Jest jeszcze temat Dobre strony Świadków Jehowy.



#128194 Pomoc Psychoterapeutyczna dla byłych/obecnych Świadków Jehowy

Napisano przez Terebint on 2009-12-15, godz. 11:53 in Grupa Wsparcia

Wychowany w rodzinie ś.J. ????????? To wcale nie musi świadczyć o szczególnych kompetencjach tego pana. Wiedza "przeciętnego" psychologa w zupełności wystarczy, by pomóc osobom naznaczonym świadkowską przeszłością. Ja osobiście miałbym obawy.

Zupełnie się nie zgadzam. W swoim życiu byłem już u kilku psychologów i żaden nie miał pojęcia, co to znaczy być w Organizacji. Dla nich to po prostu kolejna religia, taka jak Krk, a już na pewno nie sekta.



#128096 Pycha w domaganiu się sprawiedliwości od Boga, żeby przyszedł i ukarał grzesz...

Napisano przez Terebint on 2009-12-12, godz. 21:54 in Ogólne

Mnie swego czasu zszokowała pycha różnych użytkowników internetu, niekoniecznie świadków, bo byli wśród nich i katolicy i protestanci. Chodzi mi o takie domaganie się sprawiedliwości od Boga, żeby przyszedł i ukarał grzeszników. Świadkowie mają swój armagedon, katolicy/protestanci mają piekło, gdzie pójdą wszyscy źli, ale jakoś autorzy takich wypowiedzi nic się nie boją, że sami mogą tam skończyć. Ja bym nie miał odwagi powiedzieć komuś, że pójdzie do piekła ani tym bardziej modlić się do Boga, żeby kogoś tam wysłał. W końcu Bóg odmierzy mi tą samą miarą, którą ja stosuję do innych.

Dokładnie Haael, wspaniale to określiłeś. Ja taką postawę zauważyłem przede wszystkim u tak zwanych nowonarodzonych chrześcijan, dlatego też na dziś dzień największe obrzydzenie czuję do nowopowstałych ruchów protestanckich. ;)

A co do mnie, jako odstępcy to dziś okazałem się bardzo "pyszny" (mniam, mniam) bo ośmieliłem się powiedzień dzień dobry dwóm świadkom Jehowy - po raz pierwszy od kiedy zostałem wykluczony. :P



#128089 Wychodzę z szafy...

Napisano przez Terebint on 2009-12-12, godz. 20:58 in Świadectwa, wymiana doświadczeń

Uważam, że gdy chce się naśladować Jezusa (1Pi2:21), to powinno się robić to jawnie (Ja 18:20). Ukrywanie się oznacza wstydzenie się Ewangelii (Rz 1:16). Tchórzostwo nie ma nośnika zbawczego (Ob 21:8). Stawiam sobie pytanie: Czy wystarczająco się ujawniłem?
-- gambit

Gambit, to chyba nie na temat...



#128046 chcę wrócic....

Napisano przez Terebint on 2009-12-11, godz. 20:54 in Szukam kontaktu

Nie jestem Bogiem, więc nie znam takowego. Ale chyba najważniejsze to nabrać dystansu do swojej byłej wiary, bo ciągłe rozpamiętywanie jak oni mnie skrzywdzili, źle robi na psychikę.

To prawda, ale tego nie da się zrobić ot tak automatycznie, potrzeba na to czasu, i przejść pewne etapy, wśród których znajdują się takie jak złość, gniew, żal.

Jeżeli chodzi o mnie to czuję się już niemalże w 100% wyleczony z traumy po WTS - ale ile czasu mi to zajęło? Sporo. :blink:



#128038 chcę wrócic....

Napisano przez Terebint on 2009-12-11, godz. 19:45 in Szukam kontaktu

DiKey, może i Easypadcx nie najlepiej się wyraził, ale faktycznie zastanawiam się, jaki Ty byś widział złoty środek na bolączki eksów, skoro katharsis to tylko półśrodek? Na serio pytam bez żadnych drwin.



#128020 Świadkowie Jehowy a medycyna niekonwencjonalna

Napisano przez Terebint on 2009-12-11, godz. 17:54 in Zwyczaje Świadków Jehowy

Sprecyzujmy - homeopatia to nie to samo, co ziołolecznictwo i tzw. "zdrowa żywność". Patrz tutaj -->Wikipedia/homeopatia

Zagłosowałem na opcję trzecią, ale z tego tu linku wynika, że homeopatia to nie tylko sama woda.

A co do życia w zborze to tam się chyba z tym nie spotkałem... raczej były popularne masaże, itp.



#127984 chcę wrócic....

Napisano przez Terebint on 2009-12-10, godz. 21:38 in Szukam kontaktu

Psycholog raczej by nie używał takiego podwórkowego języka. Prędzej frustratem, który być może sam potrzebuje pomocy, przyjaźni i miłości drugich osób zamiast strażnicowego musztrowania?



#127981 chcę wrócic....

Napisano przez Terebint on 2009-12-10, godz. 21:32 in Szukam kontaktu

Tylko że Chrystus umiał czytać w sercach ludzi i wiedział kto tak naprawdę jest z gruntu złym człowiekiem. Wiedział kto kłamie a kto mówi prawdę. Gienek nie ma tej możliwości więc nie powinien nikogo obrażać.

Dokładnie. Wpada sobie na forum jakiś facet, który nie zna np. mojego życia, moich przeżyć i związanych z tym uczuć i zrównuje mnie (nas) do śmieci... Kim on jest, aby stawiać siebie w roli takiego arbitra ludzkości?



#127979 Świadkowie Jehowy w Rosji

Napisano przez Terebint on 2009-12-10, godz. 21:28 in Świadkowie Jehowy i prawo

tretio: żal mi ich.....

Fakt, bo w Rosji mogą mieć naprawdę przerąbane...



#127960 Czy Bóg istnieje?

Napisano przez Terebint on 2009-12-10, godz. 15:22 in Ogólne

A tutaj, jakby kogoś interesowało jest dość ciekawa wypowiedź fizyka, a zarazem protestanckiego teologa.



#127893 chcę wrócic....

Napisano przez Terebint on 2009-12-09, godz. 16:47 in Szukam kontaktu

Dicki sobie z nami żartuje/ironizuje/sonduje. Inaczej nie odbieram tych wypowiedzi. Sprytna bestia :)

Tak samo to odbieram, a jego posty czytam z uśmiechem na twarzy - ludzie niepotrzebnie się emocjonują. :)



#127752 "Pisaki, mydło, koc - wszystko się przyda" - o świątecznej akcji oraz...

Napisano przez Terebint on 2009-12-06, godz. 15:30 in Nowości z kraju i zagranicy

Historia mocno mnie zaskoczyła. Co o niej sądzicie?

Takie historie to oczywiście ściema. Krążą one po wioskach, po sieci... tzw. miejskie (wiejskie?) legendy. Niedługo się okaże, że biedni żyją lepiej niż bogaci. Zdecydowanie prawdziwsze historie to te o przepijaniu pieniędzy przez niektóre osoby pobierające zasiłek.

Nie jesteś swiadkiem,więc skad wiesz,jak wyglada zycie w przecietnej Swiadkowskiej rodziny?

Ale była świadkiem....

Nie trzeba byc wybitnie inteligentnym,zeby nauczyć sie,wykorzystując dzisiejsze mozliwosci szkolenia z EFS ,nowych umiejetnosci i poszukac odpowiedniej pracy.

Pensja tego mężczyzny jest naprawdę niezła. Ile osób jest w stanie utrzymać 9-osobową rodzinę? Facetowi się udaje...

Mnie w tej konkretnej historii zbulwersował fakt,ze ta kobieta,majac tyle dzieci,które absorbuja naprawdę dużo czasu ,m u s i a ł a pracować!

Może po prostu chciała pracować?



#127401 kaszanka, zwyczajna, salceson...

Napisano przez Terebint on 2009-11-28, godz. 17:43 in Kwestia krwi

Ogólnie to bardzo rzadko jadam mięso - a jak już to są to przede wszystkim ryby i drób. ;) A jeżeli chodzi o kaszankę, czy salceson to do takich "rarytasów" czułem obrzydzenie od najmłodszych lat, jeszcze zanim zostałem śJ. ;)

Ale zagłosowałem na tak, bo od czasu do czasu zdarza mi się zjeść jakąś kiełbasę. ;)



#126995 Punkty Reputacji

Napisano przez Terebint on 2009-11-19, godz. 08:08 in Do administratorów...

Gambit, gdyby było tak, że minusy można przyznawać tak jak teraz tylko 5 na dobę, a plusy bez ograniczenia, to z pewnością byś nie miał aż tylu minusów. ;)



#126982 Anglia: "Nocny łowca"-gerontofil przez 17 lat gwałcił...

Napisano przez Terebint on 2009-11-18, godz. 17:33 in Nowości z kraju i zagranicy

Problem w tym, że raczej niczego to ich nie nauczy. "Prawdziwy" świadek powie, że ten chory człowiek był dawno pod wpływem szatana, że był świadkiem tylko z nazwy itd, itp. "Prawdziwy" świadek ma na wszystko odpowiedzi. Tysiące odpowiedzi. Zamknięte umysły naprawdę trudno otworzyć. Żadne logiczne argumenty nie docierają. A tym bardziej takie newsy. Czym mocniej wieje wiatr, tym bardziej zaciskają na sobie płaszcz. Potrzebny jest czynnik wyzwalający, o którym kiedyś pisaliśmy. Takie nieuchwytne coś.

Ale zaglądają tu również ludzie, którzy nie są świadkami, a po prostu interesują się tą religią, którym na tym forum, jak to wspomniał Czesiek przedstawia się drugą stronę medalu. Tak sobie myślę, że jakby za tych czasów, gdy ja interesowałem się śJ "istniał internet" to byłoby mi o wiele trudniej zostać świadkiem.



#126438 Musisz koniecznie obejrzeć

Napisano przez Terebint on 2009-10-28, godz. 15:45 in Humor

Terebint ten koleś zbierał forsę na piwo.

Ja wiem, ale zrobił to cudzym kosztem...

Zgadzam sie z tym, co napisała Ida.



#126420 Musisz koniecznie obejrzeć

Napisano przez Terebint on 2009-10-27, godz. 18:42 in Humor

Krótki film o samotności: link (YouTube)

Co za d...ek z tego kolesia... :(



#126076 Ilu Żydów opuściło Egipt?

Napisano przez Terebint on 2009-10-16, godz. 18:45 in Chronologia biblijna i wydarzenia historyczne

A jeśliby Żydzi byli w Egipcie 430 lat, jak też co niektórzy liczą, to mieliby 2 razy więcej czasu, żeby się mnożyć. :)

Weź pod uwagę również fakt, że zaledwie dwie położne wystarczyły do kontrolowania populacji Izraelitów. ;) Taka powalająca liczba starczy do kontrolowania jakiejś większej wioski a nie kilkumilionowej rzeczy rozrzuconej po całym Egipcie. ;)



#125612 11 Wrzesnia 2001 u Świadkow Jehowy

Napisano przez Terebint on 2009-09-28, godz. 20:10 in Neutralność

jednak z kolejnych relacji wynikało, że jest to wątpliwe, bo podobno w dniu ataków wszystko było w Betel pozamykane.

No to teraz zwolennicy teorii spiskowych będą mieli pożywkę. :D



#125361 Badania (OBOP, CBOS)

Napisano przez Terebint on 2009-09-20, godz. 12:08 in Strony neutralne

8% to i tak o wiele więcej niż bym się spodziewał. Zaskakuje mnie również spora liczba muzułmanów wierząca w ewolucję...



#124705 Czy potrafimy przebaczyć Organizacji?

Napisano przez Terebint on 2009-08-28, godz. 21:25 in Tematyka ogólna

Ja już nie odczuwam większych emocji względem tej dziwnej organizacji, ale jakoś nie czuję się zobligowany do przebaczania "w imieniu tych, których zdradzono o świcie". Po prostu nie mam ani takiej władzy, ani takiej mocy... Chrześcijanie ponoć mają, więc niech oni przebaczają. ;)

Przesłanie Pana Cogito:



#124704 Punkty Reputacji

Napisano przez Terebint on 2009-08-28, godz. 21:15 in Do administratorów...

Na niektórych forach takie ocenianie się sprawdza, ale tu pojawiają się zbyt kontrowersyjne tematy, do głosu zbyt często dochodzą emocje... a więc w sumie wyłączenie tej opcji nie byłoby złym pomysłem... do tej pory radziliśmy sobie bez tego. W dodatku nie wie się od kogo się dostało minusa bądź plusa i za jaki post...