Skocz do zawartości


Zawartość użytkownika lotka

Odnotowano 121 pozycji dodanych przez lotka (Rezultat wyszukiwania ograniczony do daty: 2017-01-14 )



Sort by                Order  

#12803 ŚJ - świetni psychoterapeuci

Napisano przez lotka on 2005-10-25, godz. 20:20 w Tematyka ogólna

Po pierwsze z opisanego zdarzenia wcale nie wynika jakoby spoleczność świadków miała się za psychologów czy psychoterapełtów. Jeśli porada dla tej kobiety wyszła od jej kolegi(nie świadka) to należałoby się raczej zastanowić nad jego kompetencjami. A jeśli już uznał, że taka właśnie pomoc jest jej potrzebna ( wszak był kolegą owej kobiety) i dał jej tel. konretnej osoby to jako znany lekarz można przypuszczać, że wiedział co robi. Nie uznał on bowiem, że pomoże jej jakikolwiek świadek. Owszem, świadkom Jehowy nie obce są problemy natury psychicznej czy emocjonalnej tak jak wszystkim ludziomn na ziemi i korzystają oni z pomocy specjalistów w tym zakresie. Ty Liberał także mogłeś skorzystać z takiej fachowej pomocy, nikt wszak tego nie zabrania. A to, że bracia przyszli do Ciebie aby Cię pocieszyć czy podnieść na duchu to ich plus. Być może nie wiedzieli jak do Ciebie dotrzeć, może Cię nie zrozumieli. Trzeba by tu oddzielić dwie sprawy:chorobę ,,duchową" i ,,psychiczną". Nie wiadomo jakiego uzdrowienia wówczas potrzebowałeś bardziej. W każdy razie nikt ze świadków nie uważa się za psychologa choć trzeba przyznać, że wsparcie ze strony braci (i sióstr oczywiście) jest niekiedy bezcenną rzeczą w chwilach smutku i przygnębienia i może zdziałać ,,cuda". Doświadczyłam tego gdy korzystałam z terapii (2 lata) dla rodzin alkoholików. Jedno i drugie było mi wówczas potrzebne i pomogło przetrwać najgorsze chwile. Pozdrawiam.



#12906 ŚJ - świetni psychoterapeuci

Napisano przez lotka on 2005-10-27, godz. 22:35 w Tematyka ogólna

Dementor..bardzo ładny lew....gdzieś tam jeszcze ja się muszę ,,wkleić"....bo lubię futrzaki...hehehe... :lol: ...a ty jaracz dlaczego mnie nie lubisz....? :(



#13062 ŚJ - świetni psychoterapeuci

Napisano przez lotka on 2005-11-03, godz. 19:24 w Tematyka ogólna

No teraz Sebol to przegiąleś na maksa..już miałam nic nie pisać ale jak tu się nie odezwać..? Od kiedy twoim zdaniem Polska należy do krajów tzw. rozwijających się? Ufam, że masz na myśli czasy ,,posolidarnościowe" bo wcześniej to się chyba cofała a nie rozwijała...Świadkowie istnieli wcześniej, jeszcze kiedy każdy nadstawiał rękę bo mu się należało, gdzie ,,dostawało się" mieszkania, każdy miał pracę i jasno określoną przyszłość...Wiem, to była ułuda która musiała się zawalić ale ja nie o tym... Chodzi o to, że świadkowie nie pojawili się w fazie przejściowej, oni ją poprostu przetrwali. Tak jak nie chodzili na pochody 1majowe tak nadal starają się być neutralni co może być odbierane jako nieporadność życiowa lub nadmierna izolacja. (przesadziłeś z tym porównaniem do amatorów tanich win). Częś z nich może i jest przytłoczona problemami, ale nie bardziej niż inni a jeśli wiara daje im siłę..coż w tym złego?

Ps. no i chyba nie powinieneś używać pejoratywnego i świadczącego i poziomie twoich wypowiedzi słowa ,,jehowitów"...



#12835 ŚJ - świetni psychoterapeuci

Napisano przez lotka on 2005-10-26, godz. 13:20 w Tematyka ogólna

Terebintku...psiaczku ty biedny, jak to dobrze, że masz na co i na kogo zwalić swoje niepowodzenia życiowe i fajtłapostwo...Ciesz się, inni nie mają takiego oczywistego wytłumaczenia jak ty... :D



#22998 Studium II.

Napisano przez lotka on 2006-04-02, godz. 11:27 w Nowinki doktrynalne Towarzystwa Strażnica

Kloo, ja tak w kwestii formalnej (być może gdzieś już to napisałeś):
czy w takim razie uznajesz owego Ducha za odrębną osobę duchową i czy jest ona częścią trójcy? ( w pojęciu katolickim)

(stanowisko śj w kwestii trójcy jest znane więc nie będę przedstawiać )



#23009 Studium II.

Napisano przez lotka on 2006-04-02, godz. 12:20 w Nowinki doktrynalne Towarzystwa Strażnica

Kloo unikasz prostej odpowiedzi...ok ale nie staraj się prowadzić ze mną studium biblijnego na forum...... :D , nie uważasz, że to trochę zabawne..?



#23043 Studium II.

Napisano przez lotka on 2006-04-02, godz. 14:13 w Nowinki doktrynalne Towarzystwa Strażnica

Terebint-q kochany to już niech każdy sam zdecyduje...każdy ma wolną wolę szeroki wachlarz wyborów..... :D



#22915 Studium II.

Napisano przez lotka on 2006-04-01, godz. 20:24 w Nowinki doktrynalne Towarzystwa Strażnica

Kloo ja też przeczytałam :) ale nie wiem o co Ci chodzi.... :( . Jako mój starszy brat wytłumacz mi proszę...... :blink:



#23032 Studium II.

Napisano przez lotka on 2006-04-02, godz. 13:34 w Nowinki doktrynalne Towarzystwa Strażnica

,,...albowiem szeroka i przestronna jest droga tych którzy nią idą ale prowadzi na zatracenie, a wąska jest droga tych co prowadzi do życia ale niewielu ją znajduje" (wolne tłumaczenie :) )

Amen.....,,przyjdź królestwo Twoje jak w niebie tak i na ziemię" :D



#15556 Co w końcu wolno?

Napisano przez lotka on 2005-12-22, godz. 14:08 w Zwyczaje Świadków Jehowy

To może wy mi odpowiecie co znaczą slowa ,,odrobina kwasu całe ciasto zakwasi"? To, że usuwa się zatwardziałego grzesznika jest jaknajbardziej zgodne z biblią i świadczy o tym, że nie ,,idziemy" na ilość (byle było więcej ludzi do kolportowania gazetek :ph34r: ) ale dbamy o czystość zboru. A taki grzesznik zawsze ma prawo powrotu jeśli zaprzestanie czynić zło. A jak chce robić co mu się żywnie podoba to nie musi być świadkiem..proste! To tak jakby jakiś człowiek deklarował, ze chce być sportowcem i zdobywać medale i uznanie a nie stosowałby się do diety, nie trenował i nie słuchał trenera ani nie przestrzegał przepisów sportowych...To po co chce być sportowcem? Bo kolega jest..? albo żona? A zresztą co bym nie powiedziała to i tak rozumiecie wszystko na opak :(

Sebastian no szkoda, że miałeś takie przykre doświadczenia bo jest wiele pozytywnych rzeczy wsród świadków i przykro, ze ich nie dostrzegasz :(

Artur po co Ci to? Nie wystarczy Ci to co widzisz w moich postach żeby się zorientować, jaka jestem i że mam realne podejście do sprawy i nie czuję żadnej iwigilacjii życia prywatnego...a zresztą..i tak mi nie wierzysz, po co ja się produkuję... :unsure:



#15492 Co w końcu wolno?

Napisano przez lotka on 2005-12-21, godz. 18:35 w Zwyczaje Świadków Jehowy

No poprostu ręce opadają...... :huh:
Zdaję się, że wg. większości z was drodzy forumowicze, świadek Jehowy to człowiek który ma wielką ochotę broić, używać życia, pławić się w hulankach, ubierać wyzywająco mieć dużo kasy ale nie może bo mu nie wolno. I w dodatku musi głosić, dawać datki, nie wolno mu się uczyć, myśleć samodzielnie i drży przed starszymi zboru gorzej niż przed policjantem. Tylko się pytam, po jaką cholerę ktoś taki miałby być świadkiem? Nie ma korzyści finansowych ani koneksjii zawodowych, ulg podatkowych, darmowych obiadków ani przejazdow środkami transportu. Ach no tak...przecież mają wyprane mózgi i nie wiedzą, że są wykorzystywani do samolubnych celów WTSu! Nie mają normalnego życia, pracy, rodzin, szkoły, problemów....właściwie nie wiadomo z czego żyją bo całe dnie czytają biblię i są pionierami. I właściwie to nawet nie wiadomo jak się rozmnażają bo seks to u nich temat tabu. I telewizorow nie mają ani komputera, no w ostateczności telefon ale zwykły a nie komórkowy. A przekazem podprogowym przesyła im się główki diabełków żeby się bali całego świata :ph34r: Wmawia im się, że jest źle na świecie podczas gdy jest poprostu pięknie- planeta raj! Mogłabym tak dłużej ale to i tak sensu nie ma... :( Już widzę te wszystkie posty, które się teraz posypią...tylko proszę, nie powtarzajcie się już! Ja też obserwuję świat, politykę i inne religie i wiem co sie dzieje na świecie. :unsure:



#13208 dlaczego?

Napisano przez lotka on 2005-11-06, godz. 10:53 w Oceń forum

Swiadek muszę tu przychylić się do słów Terebinta, że nadstawiłeś drugi policzek......bez sensu taka sonda. Jak chcesz wiedzieć dlaczego jest jak jest to poczytaj sobie wszystko o czym pisze się na tym forum a będziesz wiedział. Natomiast z innymi słowami Terebinta sie nie zgodzę, że wszyscy widzimy naokoło tylko oprawców i prześladowcow. Pokażcie mi podobną stronkę, link, forum gdzie codziennie na tapecie nie byliby ukazywani w najróżniejszym świetle przedstawiciele innych religii? Czyje to jeszcze wierzenia rozkłada sie tak na czynniki pierwsze, wyszukuje ,,smaczki", i w każdej dziedzinie życia doszukuje się nonsensów, kłamstw itp. Już sama nazwa stronki ,,S.j pod lupą " o czymś świadczy...Tak swoją drogą to powiedziano na tytułowej stronie, że nie jest ona prowadzona przez bylych świadków co nie jest prawdą bo np. moderatorami na forum są byli ś.j. I to właśnie oni, byli ś.j są ( niestety Terebint) najbardziej szyderczy. A co do prowadzenia merytorycznych dyskusjii to czasem to też nie ma sensu bo rzadko są one traktowane poważnie. Czasem to wygląda wręcz na jakis lincz typu..,,no powiedz coś jeszcze to się pośmiejemy.." To po co sie wypowiadać skoro to staje się jedynie pożyką dla ,,sępów" ;) sorki. Naprawdę jest tu niewiele osób które potrafią odrzucić uprzedzenia i ocenić jakąś wypowiedź obiektywnie :( ..i chwała im za to.... :)



#13216 dlaczego?

Napisano przez lotka on 2005-11-06, godz. 11:27 w Oceń forum

Oj jaracz....Ty to musisz mieć dużo żółci w sobie....nie dostałeś jakiejś kasy której się spodziewałeś czy co..? ;) Nikt nie lubi być poniżany i wyśmiewany więc nie wmawiaj mi tu takich kitów stary...Jestem jaknajbardziej za swobodą wyboru i wolną wypowiedzią i kultywowaniem takich wierzeń jakie sie komu podobają. Czytałam niedawno reportaż na temat zjazdu byłych księży, którzy odeszli bo założyli rodziny. Nie rozumieją na czym polega ich błąd. Oni dalej czują powołanie i chcieliby nauczać. Są do tego wyszkoleni i przykro im, że z tego powodu zostali wykluczeni z kościoła. Zwłaszcza, że celibat księży to wymysł czysto KK a nie biblijny. Nawet katechezy może nauczać ktoś świecki ale nie były ksiądz! Dyskryminacja?.. :blink: A tak osobiście to strasznie nie lubię się kłócić :rolleyes:



#22896 Grzechy główne SJ?

Napisano przez lotka on 2006-04-01, godz. 18:42 w Tematyka ogólna

Sebastian nie masz racjii jeśli chodzi o to, ze rodzice nie mogą informować o takim fakcie władz państowych i NIE STRASZY SIĘ ICH RODZICÓW żadnym armagedonem...to już naprawdę przesadziłeś! Każdy przewidujący rodzic i liczący sie z tym co może spotkać jego dziecko w dzisiejszych czasach uczy dziecko rozróżniać co należy do normalnych zachowań dorosłych a co nie. I nie pozwoliłby na robieniu dziecku krzywdy (ja napewno!) nawet jeśli nieprzyzwoicie zachowałby się wspówyznawca. świadkowie nie mają żadnego interesu ,,przechowywać" takiego pedofila. A pozatym to chyba można leczyć? :blink:



#14740 Wojna Swiatów - ostateczne starcie

Napisano przez lotka on 2005-11-29, godz. 20:47 w Świadectwa, wymiana doświadczeń

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: ..hahhahahahahaha

Przenieście to do działu humor...świetne! ....i jakie szlachetne....nie mogę... :ph34r:



#23082 ŚJ przypominają bardziej islam niż chrześcijaństwo

Napisano przez lotka on 2006-04-02, godz. 17:20 w Tematyka ogólna

Merytorycznie? Proszę bardzo:
p.1-nieprawda
p.2 bzdura
p.3-zwykłe uproszczenie sprawy
p.4-z palca to chyba wyssałeś
p.5-pomyliłeś miłosierdzie z pobłażaniem złu
p.6-lubisz tworzyć horrory?
p.7-buahahahahahaha
p.8-horroru ciąg dalszy
p.9-...że co? :blink:

A tak na poważnie to wiesz, naprawdę szkoda mi czasu na zajmowanie sie takimi ,,zarzutami", ręce opadają kiedy sie to czyta. Najlepiej załatwcie sobie chody u jakiej grupy antyterrorystycznej, wpadnijcie kiedyś na zebranie i granatem prosto w świadków..... :ph34r:



#23128 ŚJ przypominają bardziej islam niż chrześcijaństwo

Napisano przez lotka on 2006-04-02, godz. 20:30 w Tematyka ogólna

Przychodzi homoseksualista na komisję wojskową ale trochę dziwnie wygląda więc oficer przerowadzacy z nim tzw. wywiad pyta na wszelki wypadek o płeć, na co on odpowiada: (mrugając oczkami i lekko falsetując)
- no menszczyzna....ale nie fanatyk! :D

Kochani a może o taki rodzaj fanatyzmu wam chodzi? Bo wygląda na to, że obstawanie przy swych przekonaniach to fanatyzm.... może Sebastian to też fanatyk bo powiedział, że zachowa czystość do ślubu.... :blink: takich przykładów gdzie ktoś uzna swe postępowanie za słuszne a może wręcz godne pochwały a inni zrobią z tego pośmiewisko i wytkną mu fanatyzm można by przytoczyć wiele. Ludzie naprawdę dzis mylą pojęcie tolerancjii, miłości bliźniego z pobłażaniem niemoralności, przemocy itd. Wszystko zależy od środowiska i mentalności danej grupy spolecznej lub narodu. Najgorzej jednak jest mieć rozdwojenie jażni...to prawda....przerypane :ph34r:

pozdro :ph34r:



#15496 "W niewoli świadków Jehowy"

Napisano przez lotka on 2005-12-21, godz. 19:13 w Nowości z kraju i zagranicy

Ech Kloo...żebysz to rozumieli jedni i drudzy..... :( , uprzedzenia są czymś bardzo destruktywnym i nie pasują do społeczeństwa XXIw. Nie podoba mi się to u nikogo u nas też. :huh:



#15534 "W niewoli świadków Jehowy"

Napisano przez lotka on 2005-12-22, godz. 11:29 w Nowości z kraju i zagranicy

Brawo Kloo, też tak uważam, dlatego nie wykłócam się o rzeczy niepotrzebne, daleka jestem od szukania i wytykania błędów bo w zasadzie każdy widzi jak jest. Już to kiedyś pisałam, ale chodzi o to by mimo tego wszystkiego zachować wiarę, wiarę w wartość okupu Chrystusowego w miłosierdzie Boże i nie opierać jej na ludzkich autorytetach. Bezgranicznie ufać Biblii a z dystansem podchodzić do tego co mówią ludzie. Ileż to razy czytając biblię ,,wykłócałam" się z Bogiem dlaczego to dał takie czy inne prawo lub postąpił tak czy inaczej - może kiedyś się dowiem a może nie. Przecież nigdy nie dorównamy mu potęgą mądrości. Daję sobie prawo do błędu i daję je innym. Najłatwiej osądzić czyn ale na szczęście Bóg będzie brał także pod uwagę stan naszych serc. Jeśli ktoś wśród nas źle przewodzi....no cóż, ,,poniesie podwójną karę". I dotyczy to wszystkich przywódców religijnych. A każdy z nas powinien sam badać stan swego serca, głębokość swej wiary i szlachetność uczynków. Bo jeśli prowadzi podwojne życie to kogo w gruncie rzeczy chce oszukać..? Starszych...? To śmieszne.

pozdr. :)



#14764 Ojcze Nasz...

Napisano przez lotka on 2005-11-30, godz. 17:37 w Tematyka ogólna

No i zdaje się, że zatoczyliśmy koło...? Po co pytacie świadków o jakieś stanowisko a potem jak słyszycie wyjaśnienia to wy i tak wiecie swoje..? :(
Modlitwa jest w użytku jak najbardziej a że są zachęty, żeby modlić się jeszcze inaczej, swoimi słowami to po to, aby zwrócić uwagę, że możemy zwracać się do naszego niebiańskiego Ojca z każdym problemem, nie tylko stosując tę znaną modlitwę.
Ewa nie dziw się, że na zgromadzeniach publicznych porusza się podobne sprawy...Dopiero w modlitwie osobistej możesz poruszyć to co Tobie osobiście leży na sercu.
I tak to rozumieją świadkowie....czy wam się to podoba czy nie i chyba temat jest wyczerpany. :unsure:



#14739 Ojcze Nasz...

Napisano przez lotka on 2005-11-29, godz. 20:39 w Tematyka ogólna

Ewo, fakt, że jest ta modlitwa nazywana ,,wzorcową" nie znaczy, że nie można jej używać. Poprostu oprócz niej należy się modlić także swoimi słowami, z serca zależnie od naszych potrzeb duchowych. (już wcześniej to wyjaśniłam).
Lantis w tej lekcjii nie chodzi o to, że wogóle nie wolno czytać modlitwy z biblii tylko o to, żeby to nie były jedynie odczytywane czyjeś słowa.

Czy nie wydaje wam się, że najmilsze Bogu i najszczersze są modlitwy z serca płynące? Wyobrażacie sobie posługiwanie się całe życie(prywatnie czy publicznie) tą jedną tylko modlitwą? Nawet w kościele jest ich wiele i z tego co wiem ksiądz nie zabrania modlić się ,,po swojemu"?



#14684 Ojcze Nasz...

Napisano przez lotka on 2005-11-28, godz. 14:53 w Tematyka ogólna

:o :o :o ...Machabeusz skąd te informacje, że ś.j nie wymawiają tej modlitwy???? To była jedna z pierwszych rzeczy jakie nauczyli mnie rodzice i do dziś się nią posługuję! Oczywiście uważam, że jest to modlitwa do Boga Jahwe(JHWH jak kto woli) czyli Stworzyciela wszechświata i tego samego, który posłał swego syna Jezusa aby za nas umarł. Jest to wzór modlitwy abyśmy wiedzieli o jakie rzeczy należy sie modlić (co uwzględniać). Świadkowie w swych modlitwach jak wiesz nie pomijają roli Jezusa jako pośrednika za sprawą, którego mamy zbawienie i możemy prosić Boga o wybaczenie na podstawie ofary okupu. :)



#13072 Czy jest coś złego w nazywaniu ŚJ "jehowitami"?

Napisano przez lotka on 2005-11-03, godz. 20:48 w Zwyczaje Świadków Jehowy

lantis
Jak to co..? Jeśli zniekształca się lub przekręca jakąś nazwę to chyba nie jest ok. nawet wg. zasad ortografii czy stylistyki?
pozdr. :huh:



#14683 Czy jest coś złego w nazywaniu ŚJ "jehowitami"?

Napisano przez lotka on 2005-11-28, godz. 14:41 w Zwyczaje Świadków Jehowy

:o Kurcze..jaracz, po raz pierwszy chyba się z Tobą zgodzę..choć to chyba ja wywołałam ten temat..? <_<



#13077 Czy jest coś złego w nazywaniu ŚJ "jehowitami"?

Napisano przez lotka on 2005-11-03, godz. 21:48 w Zwyczaje Świadków Jehowy

Sebol...czy trzeba być instytucją kościelną, żeby nie przekręcono nazwy? Niech sobie to będzoe Towarzystwo, partia, związek wyznaniowy czy cokolwiek innego powinno się posługiwać pełną nazwą ( pominę znów wypowiedź o akwizytorach sprowadzających tą religię do roli pracowników biura kolportażowego). To jedno, a po drugie, jeśli chodzo o rozwój Polski(przynajmniej staus naszego kraju) to chyba się nie zrozumieliśmy. Nie przeczę wszak, że zaliczamy się do krajów tzw. rozwijających się ale o to, że przynależność do świadków Jehowy nie ma z tym nic wspólnego. :) acha...Sebastian zapytaj katolika jak się czuje gdy się go zazywa np. ,,katolem"..tak w skrócie....(bo ja wiem...obraza majestatu)