Skocz do zawartości


Zawartość użytkownika Machabeusz

Odnotowano 49 pozycji dodanych przez Machabeusz (Rezultat wyszukiwania ograniczony do daty: 2017-01-12 )



Sort by                Order  

#30329 matka Jezusa

Napisano przez Machabeusz on 2006-06-01, godz. 21:50 w Tematyka ogólna

czy Maria zostala poczeta przez swoja matke jako niepokalana i wolna od grzechu pierworodnego?


- o tym nie mówi Biblia tylko tradycja

czy Maria na zawsze pozostala dziewica?


- jak napisał mój przedmówca, Jezus miał braci (Biblia Tysiąclecia np. tłumaczy ich jako kuzynów)

Czy Maria byla matka Boga?


- pewnie, że była - nawet Świadkowie muszą przyznać że Jezus jest bogiem(Jana 1:1) /Bogiem (proroctwo z Izajasza o Potężnym Bogu -Jezusie tam mają z dużej litery)

czy oddawanie czci wizerunkom Marii jest zgodne biblijnym chrystianizmem


- drugie przykazanie :D wogole oddawanie czci wizerunkom dla mnie równa się oddawaniu czci cielcowi



#27987 Nierówność rasowa?

Napisano przez Machabeusz on 2006-05-14, godz. 18:55 w Świadkowie Jehowy i prawo

Zastanawia mnie pewna sprawa. Podczas studium, albo podczas pytań na głosiciela (bądź tych przy chrzcie), nieraz spotkałem się (osobiście i z opowieści znajomych) z pewną "przypowieścią". A brzmi ona tak:

-Co byś zrobił, gdybyś np miał firmę hydrauliczną i ksiądz poprosiłby Cię abyś mu "wymienił rury" (oczywiście za opłatą). Jedyna słuszna odpowiedź to taka, że oczywiście nie mógłbyś się tego zadania podjąć. Dalej jest mowa i sytuacji wyjątkowej, kiedy np jest awarja, woda się leje itp itd - to w takiej sytuacji mógłbyś pomóc.

Ale zastanawia mnie pierwsza część. Czy można odmawiać wykonania usług pewnej warstwie społecznej (w tym przypadku księża) tylko dlatego że należą do innego wyznania. Jest to w penwym sensie traktowanie ich jako gorszą warstwę oraz patrząc pragmatycznie jest to zwykła dyskryminacja.

Ale to tylko moje odczucia - co wy o tym sądzicie?



#17888 2 kwietnia

Napisano przez Machabeusz on 2006-02-02, godz. 21:30 w Nowinki doktrynalne Towarzystwa Strażnica

Ma może ktoś skana tego artykułu ?



#15168 www.wiary.republika.pl

Napisano przez Machabeusz on 2005-12-14, godz. 18:15 w Strony polemizujące z Brooklynem

Już wszystko wyjaśniam:) Miałem dziewczynie na informatykę stworzyć stronkę www. Trochę się pomęczyłem ale w końcu wyszło... No niestety nie miałem na jaki serwer to wrzucić :) No i jak nie trudno się domyśleć... wrzuciłem na ten z moją stronką o ŚJ. Za utrudnienia przepraszam.

Dziś postaram się wrzucić artykuł : "Dlaczego odszedłem z organizacji"



#14559 Ojcze Nasz...

Napisano przez Machabeusz on 2005-11-24, godz. 19:56 w Tematyka ogólna

Hmm a odnośnie tematu... Myślę, że ciekawym zagadnieniem jest to, że ŚJ uważają że nie należy wymawiać tej modlitwy. Dla mnie zupełnie bez sensu jest to stanowisko.



#14558 Ojcze Nasz...

Napisano przez Machabeusz on 2005-11-24, godz. 19:52 w Tematyka ogólna

Osobiście nie mam wątpliwości (nawet najmniejszych) że słowa te skierowane były do Boga - Jahwe. Weź pod uwagę, że Jezus uczył się modlić ludzi prostych - modlitwa jest czymś elementarnym, zatem Jezus nie utrudniałby im zrozumienia tak ważnej a zarazem podstawowej kwestii jaką jest modlitwa.

Wyobraź sobe, że chcesz coś wytłumaczyć swojemu dziecku np. jak ma sie zwracać do nauczyciela w szkole. Czy uzmysłowiłbyś mu to najprościej jak potrafisz tak aby zrozumiał, czy może byś powiedział coś w taki sposób aby miało jakiś ukryty sens, który byłby bardzo ciężki do zrozumienia ( o ile wogóle).

Ale mi przykład wyszedł ;) na poczekaniu :P

Pozdrawiam



#14508 Szczecin-szukam kontaktu

Napisano przez Machabeusz on 2005-11-23, godz. 22:50 w Szukam kontaktu

Mimo wszystko osoby pochodzące z pomorza nie są zbytnio aktywne na forum. :( Ciężko by było u nas zorganizować zlot.



#14408 Coś śmiesznego niekoniecznie o ŚJ :)

Napisano przez Machabeusz on 2005-11-21, godz. 20:59 w Humor

Mam tu link do niezłych tekstów ojca Rydzyka i innych "braci" z jego paczki:) niektóre powalają na nogi :lol: Polecam

http://www.tawerna.r...topic.php?t=138



#14397 Szczecin-szukam kontaktu

Napisano przez Machabeusz on 2005-11-21, godz. 17:33 w Szukam kontaktu

Czesiek i ben-salem - wy też ze Sz-n ? :) czyżby w moim mieście było więcej takich jak ja :P :D

czesiek skoro nigdy nie byłeś ŚJ to skąd te info na temat sal :) ja byłem i nie wiedziałem gdzie wszystkich szukać :)



#14355 Szczecin-szukam kontaktu

Napisano przez Machabeusz on 2005-11-20, godz. 17:34 w Szukam kontaktu

Hmm o liczbe mnie nie pytaj ale jest ich trochę. Jedna na Gumieńcach - tam 2 zbory uczęszczają, jedna na Swierczewie, jedna taka porządna przy budynku radia i telewizji, no i tereny Dąbie, Słoneczne to swoje też mają:)



#14318 Szczecin-szukam kontaktu

Napisano przez Machabeusz on 2005-11-20, godz. 12:31 w Szukam kontaktu

Hej:) ja jestem ex Świadkiem :) Jak chcesz pogadać napisz na pm ( prywatna wiadomość) lub na [email protected]. Pozdrawiam :)



#13750 ex Świadkowie w Koszalinie i okolicach

Napisano przez Machabeusz on 2005-11-13, godz. 20:27 w Szukam kontaktu

Ja jestem ze Szczecina ;) może Cię zainteresuje :)



#12932 Duchy

Napisano przez Machabeusz on 2005-10-29, godz. 12:07 w Dusza nieśmiertelna

Miałem kontakt z duchami i to kilkakrotny. Nie było może to coś bardzo wyniosłego ale ich obecności doznałem. Jeden raz "straszyło" mnie. Słyszałem głosy- szept w miejscu w którym na 100% nikogo nie było. Ponadto słyszeli to też dwaj moi towarzysze. Akcja tego zdarzenia działa się w lesie. Potem coś przesunęło przedmiot (głaz). Może by się działo coś jeszcze ale jak to zobaczyliśmy spieprzaliśmy że równo.

Inna sprawa - moja siostra widziała we własnym domu, w lustrze (będąc sama) mężczyzne ubranego na czarno z wielkim nożem w ręce, gdy się odwróciła nikogo nie było. Tego samego gościa (ducha) widziała też moja dziewczyna.

Ponadto miałem wiele innych styczności z duchami, znam wiele osób których one straszyły. Jeszcze jedno - proszę o nie drwienie sobie z tego co piszę, bo opowiadam co widziałem i słyszałem.



#12609 ŚJ a pomoc charytatywna.

Napisano przez Machabeusz on 2005-10-22, godz. 11:38 w Zwyczaje Świadków Jehowy

[/B]Zakładam ten temat będąc świeżo upieczonym ex-ŚJ :) Podczas ostatnich rozmów ze starszymi jakie przeprowadziłem, wynikł dość ciekawy problem - problem pomocy charytatywnej. A teraz nieco dokładniej.

Sytuacja zaczęła się na początku października (byłem jeszcze ŚJ). Postanowiłem, że założę sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Miałem kilku znajomych chętnych do pomocy (nie-ŚJ) ale wciąż brakowało mi ludzi. Napisałem zatem status na gg, który brzmiał "Kto chętny do tworzenia sztabu WOŚP". Na początku wszystko wyglądało niewinnie :) W tym czasie starsi już wiedzieli o tym, że nie zgadzam się z istnieniem niewolnika wiernego i roztropnego, z wyliczaniem roku 1914 no i jeszcze kilkoma (wieloma) sprawami :). Ale przejdźmy do rzeczy.

Na zebraniu (ostatnim na ktore poszedłem) co chwilkę poruszano problem pomocy charytatywnej. Starszy, który prowadził Strażnicę co chwilę zadawał pytania "a jak mamy zapatrywać się na pomoc charytatywną" co lepsze - padło nawet pytanie - "a co z ostatnio modną w naszym kraju Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy". Bracia i siostry jednogłośnie odpowiadali że Świadkowie nie powinnie angażować się w doczesną pomoc Ważne jest głoszenie, głoszenie i głoszenie.

Widziałem związek z moją sprawą :) Jednak nie mogłem tego na początku w żaden sposób połączyć:) Po zebraniu miałem rozmowę ze starszymi. Ja sam (lat 19) kontra ... trzech starszych :) Po paru mniej istotnych pytaniach, padło wreszcie pytanie: Czy przypadkiem nie działasz w jakiś świeckich organizacjach charytatywnych. Z czystym sumieniem odpowiedziałem że tak. Wtedy zaczęło się wyliczanie dlaczego ŚJ nie mogą brać w tym udziału. Najważniejsze myśli to:
- Jezus nie skupiał się na pomocy doczesnej tylko na głoszeniu
- czym będziesz zajęty w styczniu kiedy będzie finał - głoszeniem czy organizowaniem wośp
- Bóg nie działa przez żadne organizacje ludzkie !!!
- jaką masz pewność, że to co zbierzesz pójdzie na dobre cele, a nie dla pana Owsiaka (PS z tym się zgadzam ale w dzisiejszym świecie niczego nie możemy być pewni na 100%), dalej dodali coś wręcz kuriozalnego ;) - lepiej wrzucać do skrzynek, organizacja przeznacza miliony na pomoc charytatywną, a o tym gdzie są wysyłane pieniądze przeczytasz na oficialnych stronach internetowych (szukałem nie znalazłem - może ktoś z szanownych użytkowników forum znalazł to chętni przeczyam o tym).
- pomoc ludziom (pomoc doczesna) nie jest spełnianiem woli bożej
- jesteś jedynym ŚJ, który podjął się takiego zadania - każdy inny woli służyć Bogu (to już do mnie się nie tyczy bo po oddaniu listu o odłączenie nie jestem już jedynym )

Na koniec zapraszam na stronkę mojego sztabu :)
www.wosp2006.republika.pl



#12225 Abwehra - mamy serwer

Napisano przez Machabeusz on 2005-10-16, godz. 22:12 w Humor

Bo stronka jest jeszcze cały czas w trakcje tworzenia - trzeba nam czekać Nocko :)



#12224 Kilka słów o sobie

Napisano przez Machabeusz on 2005-10-16, godz. 22:11 w Świadectwa, wymiana doświadczeń

Mirku ja jestem także bliziutki wykluczenia - ale postaram się ubiec starszych i napisać list o odłączenie. Odnośnie tego co piszesz.

Ponad dwa lata strasznie męczyłem się ze sobą, będąć traktowany przez Świadków Jehowy jak śmieć


Dziś doświadczyłem tego na własnej skórze. Wywarło to na mnie bardzo duże negatywne wrażenie - wręcz bardzo mnie zabolało. Starszy po tym jak dowiedział się że nie uznaję takiego "niewolnika wiernego i roztropnego" jakiego przedstawia WTS, powiedział, że gdybym żył w Izraleu to by mnie ukamieniował :(

Smutno takie rzeczy słyszeć, szczególnie od osób, które wydawały się nam jeszcze niedawno bliskie :(

Wogóle mam dziś przez to okropny humor to chociaż wygadam co mi na sercu leży...

Odnośnie Ciebie to robisz bardzo dobrą robotę w dziale PNŚ. Wyszukujesz (no właśnie zastanawiałem się skąd Ty to bierzesz) same perełki. Trzymaj tak dalej.

Wogóle po dzisiejszym dniu stwierdzam, że przez WTS zbrzydł mi cały świat - jest wręcz do d...y. Jedyną "rzeczą" dla której jest warto żyć to miłość (w różnych postaciach).

Pozdrawiam :(



#12220 Obj 3:14

Napisano przez Machabeusz on 2005-10-16, godz. 21:41 w Jezus Chrystus

A mi się podoba:)



#12003 Oceń procentowo poprawność nauk Świadków Jehowy

Napisano przez Machabeusz on 2005-10-13, godz. 11:17 w Tematyka ogólna

Głosowałem 80-90 % ale zastrzegam, żę pod uwagę brałem teraźniejsze nauki WTS. Czyli pod uwagę nie brałem wszystkich niespełnionych proroctw, zmian w świetle (domy książąt, pokolenie 1914). Domyślam się że w pytaniu chodzi o teraźniejsze dogmaty i nauki. Dodam, że punktem odniesienia uczyniłem Biblię, a nie tradycję, dlatego nie zgodzę się z moim przedmówcą w wielu sprawach. Chociażby o Trójcy. Z PŚ można wywnioskować że Bogiem jest Jahwe, że Bogiem jest Jezus. Nie jest jednak możliwe bez przyjęcia dogmatów udowodnienie że Jezus=Jahwe, a stworzenie kombinacji Jezus=Jahwe=Duch Święty no jest patrząc z punktu widzenia Biblii nie możliwe.



#10820 J 11:25-26

Napisano przez Machabeusz on 2005-09-20, godz. 11:17 w Przekład Nowego Świata

Ale skoro Jezus obiecuje w tych słowach, tylko tym którzy wierzą w niego, iż zaraz po śmierci będą żyć. To mija się to z celem i logiką. Skoro i tak - według wierzących w duszę nieśmiertelną - wszyscy ludzie mają życie natychmiast po śmierci. Jedni w wiecznych mękach, a drudzy w wiecznym raju. To po co Jezus obiecuje je wierzącym? Skoro i tak wszyscy je mają? To się mija z celem.


Chciałbym Ci Olo zwrócić uwagę na inną sprawę związaną z tym wersetem. Interpretacja jaką przedstawiasz moim zdaniem też jest słuszna, ale nie o tym.
Jeżeli wyrażenie ZESETAI = żyć będzie, w wielu innych wersetach PNŚ oddano prawidłowo (jak przytoczył w pierwszym poście mirek) to w takim razie dlaczego zmieniono je w tym wersecie? Niby sens jest tam, ale czy wdgł Ciebie można dopuszczać sie takich przeinaczeń na Słowie Bożym? Czy ważne jest oddać sens, czy może to aby przetłumaczyć Biblię jak najdokładniej. Nawet taka niewielka manipulacja, w moim przekonaniu, dowodzi braku szacunku dla Słowa Bożego. Czy aby obronic swoją wiarę musimy się dopuszczać takich czynów?



#10817 Wykształcenie, oficjalny pogląd SJ

Napisano przez Machabeusz on 2005-09-20, godz. 10:39 w Nowinki doktrynalne Towarzystwa Strażnica

"Wykształcenie nie piwo, nie musi być pełne"


:lol: haha tekst dobry ;)

Mamy zasadę którą kierują się ŚJ .



#10815 Gość forum: ocena

Napisano przez Machabeusz on 2005-09-20, godz. 10:06 w Oceń forum

niewygodnych oponentow banuje sie


:o :o :o <-- o którym forum ten gość mówił ? :D



#10620 Dusza

Napisano przez Machabeusz on 2005-09-16, godz. 12:59 w Dusza nieśmiertelna

Z Mojżeszem się zgadzam. Pominąłem ten fakt - nie wiem pewnie myślałem o Henochu ?

A sprawa Eliasza. To że list doszedł po zabraniu Eliasza, nie oznacza, że Eliasz go wysłał po zabraniu.



#10617 Jeźdźcy apokalipsy

Napisano przez Machabeusz on 2005-09-16, godz. 12:25 w Chronologia biblijna i wydarzenia historyczne

Apokalipsa św. Jana, rozdział 6. Mowa jest o 4 jeźdźcach jacy mieli przyjść na ziemię (oczywiście w sensie symbolicznym). Nic nie wzbudza tak dużo kontrowersji jak jeździec pierwszy. "oto biały koń, a siedzący na nim miał łuk. I dano mu wieniec , i wyruszył jako zwycięzca, by jeszcze zwyciężać"

1- co symbolizuje?
2- wojna
3- głód
4- śmierć

DO tej pory spotkałem się z następującymi interpretacjami odnośnie pierwszego jeźdźcy:
-pochód ewangelii
-samego Jezusa Chrystusa
-fałszywych proroków

Czekam na przemyślenia forumowiczów.



#10616 Dusza

Napisano przez Machabeusz on 2005-09-16, godz. 11:57 w Dusza nieśmiertelna

Jak rozumiecie jescze jedną scenę, a mianowicie "przemienienie Jezusa", podczas którego ukazał się Mojżesz i Eliasz??


To jest bardzo ciekawe pytanie! I dość trudne do wytłumaczenia.

Jak wiadomo Mojżesz i Eliasz zostali wzięci przez Boga - nigdy nie umarli w taki sposób jak normalny człowiek. O nich wspomina też Objawienie w 5 rozdziale kiedy mówi o 24 starszych (moja interpretacja - nie bede jej teraz uzasadniał). Musieli oni zatem pójść do nieba (a potem przyjść na chwilkę na ziemię - gdy ukazali się apostołom). Niestety nikt nie mógł iśc do nieba przed Jezusem. - więc mamy pewną niezgodność. Można to jednak wytłumaczyć w pewien sposób. 24 starszych (między którymi jest Mojżesz i Eliasz i Henoch) poszli do nieba - przed sam tron Boga - poszli w miejsce które było zarezerwowane tylko dla najwierniejszych patriarchów! Być może Jezus mówiąc, że on pierwszy wszedł do nieba miał na myśli "wejście" w miejsce dostępne dla całej ludzkości - nie tylko dla ludzi którzy zostali "wzięci" przez Boga i postawieni tuż obok jego tronu.

Napisałem to trochę niezrozumiale - ale ta kwestia jest dość trudna do wytłumaczenia. Mam nadzieje że ktoś jednak zrozumie co miałem na myśli.



#10613 Dusza

Napisano przez Machabeusz on 2005-09-16, godz. 11:42 w Dusza nieśmiertelna

Olo - pisaliśmy posta w tej samej chwili ale ja pierwszy klinknąłem "wyślij" :)