Skocz do zawartości


Zawartość użytkownika Fly

Odnotowano 654 pozycji dodanych przez Fly (Rezultat wyszukiwania ograniczony do daty: 2017-03-04 )



Sort by                Order  

#77054 Przyjmowanie w domu obrazu Marii

Napisano przez Fly on 2007-09-25, godz. 19:36 w Świadectwa, wymiana doświadczeń

No toż, przecierz można się nawet przyłączyć i w pełni tożsamości, przystąpić do walki ze średniowieczem.
A na sztandarze... "brooklyn hunter" hasło błogie.
Popierać ? Pewnie, że można. Pełnia szczęścia, czekać może jednak, tylko w jedności z jedynie słusznymi.
I to, już nie jest średniowiecze. Jakieś czterysta (może trochę więcej) lat później.

Czy ktoś mógłby mi to przetłumaczyć?



#77053 zapytaj.wiara.pl

Napisano przez Fly on 2007-09-25, godz. 19:27 w Strony neutralne

Wspaniałe pytania :). Dużo mówią o naszym społeczeństwie.



#76806 Świadków Jehowy obowiązuje tylko Nowy Testament(?)

Napisano przez Fly on 2007-09-20, godz. 09:45 w Tematyka ogólna

Jak widać nie zrozumiałeś mojej ironicznej wypowiedzi.
Sam się zastanów zanim następnym razem napiszesz takie bzdety.
Podchodząc zupełnie poważnie do sprawy antykoncepcji zastanów się nad logiką swojej wypowiedzi. Obecnie antykoncepcja jest dopuszczalna, więc teoretycznie powinno się rodzić mniej dzieci w rodzinach szeregowych ŚJ-wy, więc w ten sposób WTS strzela sobie w stopę. Tak?
Zakaz antykoncepcji to więcej dzieci - wszędzie. W domach betel i w domach głosicieli. Teoretycznie korzystniej - zgodniez Twoim tokiem rozumowania.
Poza tym, nie rozumiem Twojego wzburzenia ale to tak na marginesie.


Od pewnego czasu obserwuję, Padre Antonio, że zatracasz zupełnie swój dawniejszy obiektywizm, który kiedyś doceniałem, bo niewiele go jest na tym forum. A teraz jeszcze mniej. Ale to tak zupełnie na marginesie.



#75116 "Świadkowie Jehowy do tańca, ale czy do różańca?"

Napisano przez Fly on 2007-08-24, godz. 09:33 w Nowości z kraju i zagranicy

"Wywiad po autoryzacji" - to mnie zdziwilo najbardziej. Trudno mi uwierzyc zeby jakikolwiek SJ podpisal sie pod tymi odpowiedziami. A te kontrowersyjne fragmenty wylapala juz wyzej JB.



#74728 Czy Bóg jest ograniczony?

Napisano przez Fly on 2007-08-19, godz. 18:05 w Ogólne

Moim zdaniem żeby była pełnia słowa to trzeba odpowiedzieć tak i nie, w dobru do dobra , a w złu do złą, a w złu i dobru do zła i dobra.W końcu to było jedno drzewo jeśli chodzi o ustalanie granic.
Pytanie zatem gdzie granica i czy może ją on przejśc. Jesli wogóle taka mozliwość istnieje lub hipoteza to znaczy że i granica jest linią dwóch stron, a więc formą równoważni.Czy może zatem istnieć równoważnia bez dwóch stron które są poza nią.Jeżeli nie równoważy poza to pozostaje sama i nie jest wówczas ograniczona, a jeśli ma w sobie tak i nie, to jest wtedy wewnętrznym ograniczeniem i nieograniczeniem zewnętrznym. Może być i na odwrót wtedy wewnętrznie nie jest ograniczony a zewnętrznie się ogranicza.

Czy zatem brak ograniczenia można ograniczyć- jasne postaw słupki graniczne.
Cz ograniczenie można nieograniczać- jasne przewróć słupki

Bóg może się ograniczyć i może sie nieograniczac, ma to wewnatrz i zewnątrz, z przodu i z tyłu, z prawa i lewa, na górze i na dole.

Bóg jest duchem i może jedynie do czego się ogranicza to do materii poniewąż to jest zniszczalne a on jest niezniszczalny.ciało i duch ,materia i antymateria.
Czym jest antymateria?.To się dopiero okaże, prace nad tym trwają i chyba chcą złapać złodzieja, antychrysta, przeciwnie naładowanego.JESLI TAMTO TRWAŁO TYSIAC LAT TO TE BEDZIE TRWAŁO JEDEN DZIEŃ.

Ich bóg jest ograniczony.


Proszę to gdzieś przypiąć. To jest niesamowite. :blink:



#74502 Inspiracje doktryny ŚJ.

Napisano przez Fly on 2007-08-18, godz. 12:42 w Tematyka ogólna

KJT, to ciekawe co piszesz, ale musisz też wiedzieć, że ŚJ nie twierdzą że wszystko wymyślili sami. To oczywiste i można nawet przeczytać w książce "ŚJ - głosiciele Królestwa", że Russella inspirowały np. nauki adwentystów i paru XIX-wiecznych teologów.



#74326 Czy świat bez ŚJ byłby lepszy?

Napisano przez Fly on 2007-08-17, godz. 14:54 w Neutralność

Nie zrozumiałeś. Pedofilii Biblia nie może potępić a takoż palenia skrętów, bo nie ma w niej mowy o takich rzeczach.
A o służbie wojskowej mówi Biblia wielokrotnie ale nigdzie jej zdecydowanie nie potępia. Trudno mi się z tym pogodzić, ale tak to wygląda.



#74301 Czy Bóg jest ograniczony?

Napisano przez Fly on 2007-08-17, godz. 14:26 w Ogólne

W jaki sposób bez łamania praw fizyki można zamienić wodę w wino? To pytanie jest dla mnie osobiście bardzo ważne.


Mógł to zrobić na setki sposobów, wysil wyobraźnię ;)
Pamiętajmy, że miał nadnaturalną moc. Czyli na przykład, wziął istniejące gdzieś wino i istniejącą wodę w takiej samej ilości i zamienił je miejscami.



#74296 Czy świat bez ŚJ byłby lepszy?

Napisano przez Fly on 2007-08-17, godz. 14:23 w Neutralność

Homo sum, zauważam w twojej argumentacji 2 błędy:
1. pedofila podpada pod bardziej ogólny zakaz rozpusty
2. o pedofilii w Biblii nie ma mowy a o służbie wojskowej jest.



#74292 Czy Bóg jest ograniczony?

Napisano przez Fly on 2007-08-17, godz. 14:16 w Ogólne

Nie wierzę w takie tłumaczenia. Według mnie jednym ze składników naszego podobieństwa do Boga jest to, że dobro i zło znaczy dla nas to samo, co dla Boga. Jak dla nas coś jest złe, to dla Boga też.


Jak wobec tego wyjaśnisz że normy moralne są różne w różnych częściach globu a jeszcze więcej różnic widzmy jak prześledzimy historię. To co raz było dobre, kiedy indziej i gdzie indziej było złe.

Możesz w takim razie wyjaśnić, w jaki sposób Jezus chodził po wodzie, tudzież jak zamienił wodę w wino?

Nie musiał wcale łamać praw fizyki. Cudowność tych czynów polegała na tym, że zrobił coś czego nie był w stanie zrobić zwykły człowiek.

Jeżeli przyjmiemy, że Jezus jest Bogiem i dysponuje nieskończoną energią, to musiałby mieć nieskończoną masę, zgodnie ze wzorem E=mc^2. Apostołowie niczego jednak podobnego nie zaobserwowali, co znaczy, że Jezus miał skończoną masę i energię.

:blink: Potraktuję to jako żart.



#74253 Z pamiętników Rudolfa Hössa

Napisano przez Fly on 2007-08-17, godz. 12:28 w Książki na temat ŚJ

Nie dowierzali temu iż np. świadkowie wywierali presję psychiczną na tych co podpisywali zerwanie z organizacją, że uważali iż Żydzi słusznie cierpią czy też że np. Himmler brał świadków jako przykład dla SS-manów. Skoro się pare osób dziwiło i niedowierzało tzn. że ta wiedza nie jest chyba taka powszechna...

1. Gdzie tam jest o Żydach?
2. Co w tym dziwnego że Himmler przedstawiał swoim ludziom postawę wroga jako wzór? Uważam, że to dość częste, wręcz normalne zachowanie widoczne i na wojnie i w sporcie i w biznesie. Wszędzie gdzie istnieje rywalizacja.
3. Co do presji psychicznej - osobiście jestem pewien że taka była i mnie to nie dziwi. Może "twoich ŚJ" dziwiło; nie wiem. Oni pewnie nie nazwali by tego presją psychiczną tylko próbą ratowania współwyznawcy przed zatraceniem.

Uważam że generalnie Hess potwierdza to co ŚJ mówią i piszą o swojej historii i postawie podczas wojny. "Brakujacy fragment" również.



#74241 Z pamiętników Rudolfa Hössa

Napisano przez Fly on 2007-08-17, godz. 12:00 w Książki na temat ŚJ

Może dla Ciebie nic, dla mnie sporo wobec tego co miałem okazję czytać. Sami śJ mówią jak to było pieknie i cyzm się wyróżniali, a kiedy niedawno w kilku rozmowach podsunąłem tylko z tej książki dwa, trzy wątki nie chcieli wierzyć... Więc może coś ta wiedza jednak wnosi dla samych śJ, może... ;)


Nie odpowiedziałeś na proste pytanie. Nie wiem dlaczego.
Jedyny podtekst w moim pytaniu był taki, że ja rzeczywiście nie widzę w tym brakującym fragmencie niczego co by wykraczało poza moją wcześniejszą wiedzę nt. historii Świadków Jehowy podczas II WŚ.
W co nie chcieli ci uwierzyć ŚJ? Że jakaś ich część podpisywała oświadczenie o wyrzeczeniu się religii a potem to oświadczenie wycofywała? To jest oczywisty fakt i nie wydaje mi się żeby kogoś miał dziwić.
Chyba tylko o to może chodzić, ale jeżeli nie, to poważnie - nie wiem o co biega.



#74219 Z pamiętników Rudolfa Hössa

Napisano przez Fly on 2007-08-17, godz. 10:41 w Książki na temat ŚJ

Pojawia się pytanie. Czy to tylko przypadek, że w e-booku zniknęła akurat ta część? Przypadki podobno są tylko w gramatyce...

Ogólnie rzecz biorąc z tej książki dowiedziałem się tych rzeczy o śJ o których nie wypowiadało się WTS.

Tak więc dotrzymałem słowa Hubercie i życzę miłego czytania. B)


A czym wg ciebie wyróżnia się ten wycięty fragment? Co nowego wnosi do naszej wiedzy o zachowaniu Świadków w czasie wojny?



#74048 Podprogowy przekaz w publikacjach Towarzystwa!

Napisano przez Fly on 2007-08-16, godz. 17:22 w Tematyka ogólna

Dziękuję Maryhna że mnie wyręczyłaś.



#73502 Kłamstwo vs. pomyłka

Napisano przez Fly on 2007-08-13, godz. 19:24 w Tematyka ogólna

KJT, pomyłką i to wielką jest to co tu piszesz na temat Olo. Poczytaj trochę jego postów zanim go zaczniesz oceniać, bo bardzo się mylisz w swej ocenie.



#71171 Formalnie Swiadek.... ale tylko formalnie

Napisano przez Fly on 2007-07-25, godz. 19:09 w Świadectwa, wymiana doświadczeń

Tak w ogóle to się przedstawię : Melka :)


Cześć Melka. Witamy serdecznie i zapraszamy do dyskusji.



#70854 Ciekawe zmiany w Strażnicy (z NSK 07.07)

Napisano przez Fly on 2007-07-23, godz. 11:39 w Obowiązki teokratyczne

' date='2007-07-23 12:48' post='70851']
Zawsze było tak, że Przebudźcie się! schodziło lepiej i łatwiej było je rozpowszechnić. Ale przynajmniej teoretycznie była jawność - jeśli ktoś chciał dostać Strażnicę na jakikolwiek temat to ją dostał. Oczywiście te zmiany z marketingowego punktu widzenia mają sens, ale można to było zrobić sensowniej. Po co było zmniejszać częstotliwość Przebudźcie się! a Strażnicę dzielić na dwie osobne linie? Zamiast tego trzeba było Strażnicę zrobić pismem do użytku wewnętrznego a treści z tej "publicznej" serii przenieść do Przebudźcie się wydawanego tak jak kiedyś - 2x w miesiącu. To zamieszanie z parzystymi i nieparzystymi numerami jest trochę śmieszne a trochę dziwaczne.


W sumie masz racje. Mysle, ze chodzi o przywiazanie do marki, jaka jest Straznica. Byla zawsze pierwsza i najwazniejsza.



#70850 Ciekawe zmiany w Strażnicy (z NSK 07.07)

Napisano przez Fly on 2007-07-23, godz. 10:31 w Obowiązki teokratyczne

' date='2007-07-23 11:52' post='70848']
Są już listy, książki i szkolenia tylko dla starszych, więc taki biuletyn w stylu jeszcze bardziej "wewnętrznej" NSK pewnie mógłby zaistnieć.


Tylko dlaczego kogos mialoby to dziwic? Ja czekalem na taki ruch od lat, bedac aktywnym glosicielem. I nie doczekalem sie. Ale wydawalo mi sie zawsze czyms oczywistym zeby literatura dla Swiadkow byl inna niz ta do rozpowszechniania. Bo tak jak bylo dotad, to byla wg mnie porazka. Sam nie rozpowszechnialem raczej Straznic, bo balem sie ze ci biedni ludzie nic z tego nie zrozumieja, popukaja sie w czolo i odloza na polke.
A sam tez polowy artykulow ze Straznicy nie czytalem, bo mialem wrazenie ze to w kolko to samo.
Wg mnie z marketingowego punktu widzenia ruch WTS byl oczywisty i powinien nastapic kilkadziesiat lat temu. I nie dopatrywalbym sie tu zadnych podtekstow i spiskow.



#70780 Kwiatki publikacji WTSu

Napisano przez Fly on 2007-07-22, godz. 18:04 w Humor

To jest wyraz miłości w wydaniu WTS. - Brrrrr, to koszmarne.

Nie, to nie jest koszmarne. To najwyżej zabawne i świadczy o poczuciu humoru i wyobraźni autora. Ale ŚJ tak nie rozmawiają. Nikt normalny nie zrozumiałby słów ze Strażnicy w taki sposób jak zaprezentowany wyżej.



#70662 Kongresy to świetny interes!

Napisano przez Fly on 2007-07-21, godz. 17:10 w Nowości z kraju i zagranicy

No właśnie: przed czym się konspirują? Przecież tam jest tylko Biblia i kilka artykulików wychwalających ten przekład...


Ale kto się konspiruje? Biblia w przekładzie NŚ jest jak widzisz i wbrew temu co pisałeś, dostępna w sieci, i to pod jakim adresem!



#70661 "Ministerstwo wydało zakaz publicznego nawracania"

Napisano przez Fly on 2007-07-21, godz. 17:08 w Nowości z kraju i zagranicy

i bardzo dobrze ! jeszcze jeden kraj zrozumiał, że chrześcijaństwo to zło i zamieszanie ! brawo Kambodża !


Sebol, czy ja dobrze rozumiem, że popierasz prześladowanie mniejszości?! :unsure:



#70576 Kongresy to świetny interes!

Napisano przez Fly on 2007-07-20, godz. 19:45 w Nowości z kraju i zagranicy

pamiętacie z dawnych lat argumenty którymi odradzano korzystanie z internetowych wersji Biblii?

Nie.
Chociaż... zaraz, zaraz, była zachęta żeby przygotowując się do zebrania odszukiwać wersety w Biblii papierowej a nie drukować gotowców z wersetami podanymi w artykule do studium. Ani tym bardziej nie rozpowszechniać takich gotowców przed zebtraniem wśród braci.
Ale nie chodziło o INTERNET ale ogolnie o wszelkie wersje elektroniczne, w tym Biblię zawartą w WT Library. Ot, jakiś tradycjonalista i miłośnik papieru wymyślił że tak będzie lepiej. A może miał rację?


A w swietle bicia piany przez Adelfosa - co ma oznaczać to co znajdziemy pod tym adresem?

http://www.biblia.org.pl/



#70015 Na marginesie o krwi

Napisano przez Fly on 2007-07-17, godz. 19:03 w Kwestia krwi

Jest jeszcze jedna rzecz, która powoduje, że zakaz transfuzji i spozywania krwi jest w wykonaniu ŚJ niepowazny. Otóz nie przeszkadza im zupełnie fakt, że aktualnie nie ma na świecie technologii, która by całkowicie usunęła krew z mięsa przed dalszą obróbką. nawet rytualny ubój praktykowany przez Żydów pozostawia całkiem spore ilości krwi w mięsie. Jakos jednak nie słyszałem, żeby SJ byli wegetarianami. Skoro godza się na spozywanie niewielkich ilości krwi, to znaczy, że zakaz spozywania krwi traktują pro forma i służy im raczej jako manifestacja własnej odrębnosci, natomiast wcale go nie przestrzegaja, bo jest to niewykonalne po prostu. Chyba, że jest się konsekwentnym wegetarianinem, jak Adolf Hitler np. Tak więc jedzenie miesa jest kolejnym dowodem na to, że czyny ŚJ zaprzeczają ich słowom.


A tu masz dużo racji moim skromnym zdaniem. Też się nad tym zastanawiałem będąc aktywnym Świadkiem.



#69949 Przekład Nowego Świata

Napisano przez Fly on 2007-07-17, godz. 12:51 w Przekład Nowego Świata

Fred Franz na pewno znal greke. Co do reszty tlumaczy - nie wiem jak bylo. Niech sie wypowie ktos kompetentny. Czekamy na Arka W :)



#69910 Na marginesie o krwi

Napisano przez Fly on 2007-07-17, godz. 08:17 w Kwestia krwi

' date='2007-07-17 09:16' post='69893']
Na pewno znasz znaczenie tego słowa?


Tak. Ja wogóle wykształciuch jestem. Nie chcę już wyjaśniać co miałem na myśli, bo to nie ten temat.

KJT - tak, uważam, że czasem jest bardzo trudno być obiektywnym, zwłaszcza gdy mamy emocjonalny stosunek do sprawy. Ale teoretycznie jest to możliwe. Ja wiem, że też nie zawsze jestem obiektywny, chociaż cały czas się staram.