Skocz do zawartości


Zawartość użytkownika Fly

Odnotowano 654 pozycji dodanych przez Fly (Rezultat wyszukiwania ograniczony do daty: 2012-11-12 )Sort by                Order  

#40801 Podprogowy przekaz w publikacjach Towarzystwa!

Napisano przez Fly on 2006-11-12, godz. 19:57 w Tematyka ogólna

ok ja naucze sie czytac ale ty naucz sie PATRZEĆ


Ależ poczytaj sobie wyżej ile JA zobaczyłem tajnych przekazów sublimacyjnych na rysunku, gdzie mirek i sp. zobaczyli tylko gębę potwora i litery JAH. Ciekawe czy masz równie ostry wzrok jak ja. I spójrz na mapę londyńskiego metra (link w poście [db]) - to dopiero jazda! Widać takie rzeczy, że eh! I to na trzeźwo!#40795 Podprogowy przekaz w publikacjach Towarzystwa!

Napisano przez Fly on 2006-11-12, godz. 19:47 w Tematyka ogólna

Ja wiem, że dla Fly i dla innych nie jest to do uwierzenia, ale niestety takie są fakty!
Jak najbardziej zgadzam się też z haelem, ten cantaurus tam jest i na pewno nie jest to znak Chrystusa.


1. Po pierwsze nic nie wiesz o moich poglądach, choć nie są one wielką tajemnicą. Jestem na forum 9 miesięcy. Trafiłeś jak kulą w płot drogi panie, podobnie jak to było przed chwilą w przypadku @jona!

2. Jakiś cantaurus (co to u licha takiego?!) tam jest, bo tak ci mówi twoja percepcja, wynikająca ze zwykłego chciejstwa. Nie widzi żadnego "cantaurusa" katolik, ateista, były ŚJ, i jeszcze parę osób wypowiadających się na tym forum. Nie mam zamiaru cię przekonywać, że tam nic nie ma, bo z innych wątków wiem, że jesteś niereformowalny.

I ogólna uwaga do paru osób: nauczcie się czytać ze zrozumieniem. Ta umiejętność bardzo się przydaje w życiu.#40790 Podprogowy przekaz w publikacjach Towarzystwa!

Napisano przez Fly on 2006-11-12, godz. 19:26 w Tematyka ogólna

acha dobra czyli dla ciebie religia prawdziwa moze byc zakłamana, omylna, zmieniajaca podstawy wiary i wogole kluczaca na wszelkie sposoby...
jesli tak, to wszystkie religie sa prawdziwe chyba dla ciebie. gratuluje


Gdzie ja pisałem w tym wątku o SWOIM poglądzie nt. prawdziwości religii? Słucham...
Jeden mi wmawia że go zaliczam do nienormalnych a inna że to ja uważam, iż "religia prawdziwa moze byc zakłamana, omylna, zmieniajaca podstawy wiary i wogole kluczaca na wszelkie sposoby".

Halo, czy jest na forum lekarz?

nie rozumiesz? prawdziwa to prawdziwa. jak ktos jest prawdziwy we wszystkim to we wszystkim nawet w najmniejszym chyba nie? i tak to sie ma według mnie do rysunków...i zbawienia


Rozumiem, rozumiem, dlaczego mam nie rozumieć? My wszystko verstehen... Dla mnie kryterium prawdziwości religii może być obdarzanie przez nią czcią Latającego Potwora Spagetti, a dla ciebie nieistnienie surykatek na zdjęciach w czasopiśmie wydawanym przez daną organizację. Jeden i drugi pogląd jest wg MNIE wart by go o przysłowiowy kant równie przysłowiowej d...y rozbić.#40788 Podprogowy przekaz w publikacjach Towarzystwa!

Napisano przez Fly on 2006-11-12, godz. 19:12 w Tematyka ogólna

jesli to jest religia prawdziwa to powinno to dla nich byc mozliwe. (...)
ale jeszcze raz powtarzam JESLI SJ SA RELIGIA PRAWDZIWA TAK JAK TWIERZDA TO TYCH OBRAZKÓW TAM POWINNO NIE BYC


Ale...
1. to ty tak twierdzisz. To jest twoje własne, osobiste, prywatne kryterium. W dodatku dość osobliwe. Ale masz prawo mieć swoje zdanie, tyle że chyba nikt go nie podziela. WTS nigdy nie twierdził nawet że jest nieomylny w kwestiach doktrynalnych, a mimo to uważa się za jedyną prawdziwą religię! A jak się ma waga kwestii doktrynalnych, dotyczących ludzkiego zbawienia do jakichś śmiesznych rysunków?! Nie wiem czy rozumiesz o co mi chodzi, mam nadzieję, że tak.
2. tych obrazków nie powinno być? Ależ ich nie ma! Widzi je mirek, haael i paru zwolenników spiskowej teorii dziejów.#41194 Podprogowy przekaz w publikacjach Towarzystwa!

Napisano przez Fly on 2006-11-15, godz. 20:33 w Tematyka ogólna

Gwiazka - jakie przerażenie? Przeraża cię starość? To takie niemodne, fakt. Niesmaczne... wulgarne... przerażające! Ale kiedyś też będziesz wyglądać jak Ewa.

And - poczytaj pierwsze rozdziały Objawienia. Będziesz mądrzejszy. I nie będzie cię śmieszył Jezus z białymi włosami.#41225 Podprogowy przekaz w publikacjach Towarzystwa!

Napisano przez Fly on 2006-11-16, godz. 09:28 w Tematyka ogólna

oczywiście zgadzam się, to ludzie będą poddani innym prawom i odzyskają młodość a dzieci czy ciągle będą niemowlakami.
starość też tak będziesz wyglądać, a jak zostaniesz śJ to nie.


And, chodzilo mi konkretnie o ten werset...
Obj. 1:14 A jego głowa i włosy były białe jak biała wełna, jak śnieg, a jego oczy jak ognisty płomień
Tak właśnie wyglądał Jezus z wizji Jana i tak też wygląda na ilustracjach w Strażnicy.


Gwiazdka - a może i masz rację, że ta Ewa jest jakoś ponadnormatywnie pomarszczona... mi też się nie podoba, ale wiesz ludzie po dziewięćsetce tak mogli wyglądać :P#117375 Podprogowy przekaz w publikacjach Towarzystwa!

Napisano przez Fly on 2009-04-18, godz. 04:30 w Tematyka ogólna

No właśnie. Pytanie tak proste, jak tylko można, o odpowiedzi nikt nie potrafi udzielić. Tylko po co się odzywać i kompromitować niewiedzą, skoro można było siedzieć cicho i udać że się pytania nie widziało?#85932 Podprogowy przekaz w publikacjach Towarzystwa!

Napisano przez Fly on 2008-03-12, godz. 19:22 w Tematyka ogólna

Powiększony obrazek ręki, który w dodatku został odwrócony do góry nogami.

... i tendencyjnie przycięty.
Swoją drogą ja się dopatrzyłem na tej ilustracji innego "przekazu". Dziwne, że nasz fachowiec go nie zauważył. Więc podpowiem - jest w chmurze i jest znacznie bardziej widoczny. I jest bardzo w 'odpowiednim stylu'.#74048 Podprogowy przekaz w publikacjach Towarzystwa!

Napisano przez Fly on 2007-08-16, godz. 17:22 w Tematyka ogólna

Dziękuję Maryhna że mnie wyręczyłaś.#40702 Podprogowy przekaz w publikacjach Towarzystwa!

Napisano przez Fly on 2006-11-12, godz. 08:12 w Tematyka ogólna

Antylopy, barany i inne rogate stworzenia na ilustracjach to, uwaga, przekaz podprogowy!
Aż strach wybrać się do zoo!
Mirek, a ja miałem cię za poważnego faceta...#40765 Podprogowy przekaz w publikacjach Towarzystwa!

Napisano przez Fly on 2006-11-12, godz. 15:58 w Tematyka ogólna

O cholera, ja już widzę na zdjęciu z potworem 3 tajemnicze punkty fioletowego światła (light - co oznacza ten kolor we wiadomej symbolice?) oraz głowę mumii owiniętą bandażem.
I widzę to wszystko wyraźniej niż centaura czy wszystkie kozły razem wzięte.#40660 Podprogowy przekaz w publikacjach Towarzystwa!

Napisano przez Fly on 2006-11-11, godz. 21:35 w Tematyka ogólna

A to diabelski ogień, że tak się fotografowi ułożył...
Najlepszy jest ogonek koziołka :)
A teraz śmiertelnie poważne pytanie do Mirka i spółki:
- jaki WTS ma cel w dawaniu na okładkę płomienia ognia układającego się w kształt kozła?
- na czym polega "manipulacja umysłem ludzkim przez literaturę ŚJ"
- czym grozi oglądanie takich obrazków? Po ilu sekundach/minutach wpatrywania się w ogień stanę się satanistą?#86186 Były ŚJ mówi o Trójcy!!!

Napisano przez Fly on 2008-03-17, godz. 20:39 w Trójca

Tak, a więc dowiedzieliśmy się już, że z wydarzenia zesłania Ducha Świętego można dowiedzieć się o jego Boskości.

Nie , niczego się nie dowiedzieliśmy. Poznaliśmy tylko twój pogląd. Poza tym takie tanie chwyty możesz sobie podarować. To nie kampania wyborcza.#23344 Black Red White - sukces ŚJ

Napisano przez Fly on 2006-04-04, godz. 08:34 w Nowości z kraju i zagranicy

Wyciagasz sprawe sprzed poltora roku. Juz ktos wtedy napisal co sadzic o takiej postawie. Dajmy spokoj.#22480 Black Red White - sukces ŚJ

Napisano przez Fly on 2006-03-29, godz. 11:17 w Nowości z kraju i zagranicy

Romero, ty oczien choroszo skazal! :D#19243 Sale Królestwa i Zgromadzeń w Polsce i na świecie

Napisano przez Fly on 2006-02-21, godz. 11:23 w Zwyczaje Świadków Jehowy

Bracie Jaracz, trudno nie podejrzewac cie o zla wole, kiedy wypisujesz takie rzeczy! Akurat projekty i wykonanie sal Krolestwa/Zgromadzen jest ostatnia rzecza o ktora bym sie czepial u Swiadkow. Te Sale sa po prostu funkcjonalne. Ja nie zycze sobie, zeby za moje datki budowac bylejak.
Ale "przepych"?!!! Mad - 100% zgody z tym co piszesz troche wyzej.
Coraz wiecej Sal Kr. powstaje wg kilku prostych i tanich projektow, w dodatku czestokroc buduje sie je teraz w kompleksach po kilka zeby bylo taniej. Jak sie czepiac to z sensem, please! A moze ty po prostu dawno nie byles na zadnej sali?#19254 Sale Królestwa i Zgromadzeń w Polsce i na świecie

Napisano przez Fly on 2006-02-21, godz. 13:01 w Zwyczaje Świadków Jehowy

Mad, ja bylem w Londynie tydzien i znalazlem Swiadkow drugiego dnia - w autobusie kobieta czytala 'Awake'. A sale znalazlem nieprzypadkiem, bo sie do niej wybralem ze znajomymi. Nie mialabys ochoty zobaczyc jak wygladaja zebrania na Wyspach? Jak na moj gust, to jest sporo wiecej luzu. I "angielskiego" humoru tez. Polecam.

Jaracz, bracie, przyznaj, ze o architekturze i cenach nieruchomosci nie masz wiekszego pojecia...#25030 Sale Królestwa i Zgromadzeń w Polsce i na świecie

Napisano przez Fly on 2006-04-19, godz. 11:16 w Zwyczaje Świadków Jehowy

tylko zapominasz drogi "chrześcijaninie", ze was jest raptem 3.500.000 na świecie...

Cos ty sie tak uwzial na te 3,5 mln... Aktywnych glosicieli jest 6,5 mln a liczac z dziecmi, nie-glosicielami i zainteresowanymi, to byloby pewnie ponad 10 mln.#21949 Studium I.

Napisano przez Fly on 2006-03-23, godz. 07:38 w Nowinki doktrynalne Towarzystwa Strażnica

Ehomo, możesz wyjaśnić wszystkim niekumatym (w tym i mnie) co wynika z faktu, że Nabonid panował 17 lat? Jak rozumiem przeczy to tezie, że Jerozolima została zburzona w 607 pne, tak?
Kloo, do czego zmierzasz właściwie? Jaka jest twoja teza?
Azariasz - owszem "niewolnik" uważa że w Gal. 1:19 jest mowa o przyrodnim bracie Jezusa. Swoją drogą dlaczego miałoby być inaczej?#21953 Studium I.

Napisano przez Fly on 2006-03-23, godz. 08:48 w Nowinki doktrynalne Towarzystwa Strażnica

Chodzi mi o zapedy nasze ze Maria napewno miala wiecej dzieci po Jezusie.Nigdzie z tekstu biblii tego nie wyczytamy.Opracowania zydowskie swiadcza wprost czemus przeciwnemu.A komu jak komu ale im glownie zalezaloby na zdyskredytowaniu Marii :angry:

Kloo, wyczytamy, wyczytamy. Aż nadto wynika to z ewangelii. Może się mylę, ale mam wrażenie że od pewnego czasu szukasz dziury w całym i obwiniasz WTS o całe zło tego świata (powiązania z masonerią, spirytystami itd). Sorry, takie moje wrażenie.#22466 Studium I.

Napisano przez Fly on 2006-03-29, godz. 08:26 w Nowinki doktrynalne Towarzystwa Strażnica

Dzisiaj przeżywałem ciężkie chwile na zebraniu książki, kiedy słuchałem jak interpretuje się prorocze okresy z księgi Daniela. Ech...
Po pierwsze nie ma zadnego biblijnego uzasadnienia dla takiej a nie innej interpretacji okresow wymienionych w ramce (1355 dni, 1290 dni, 3 i pol czasu itp.) a po drugie takie wyjasnienia sa, jak dla mnie, zenujace po prostu. Prorok Bozy zapisal 2 i pol tysiaca lat temu proroctwa badane przez miliony badaczy w ciagu calych stuleci, a dziwnym trafem spełniły się one wszystkie w ciągu paru lat po I wojnie światowej za życia Rutherforda, dotyczac w kazdym wypadku jego osoby i organizacji, ktorej przewodzil. Spelnienie to bylo zawsze tak spektakularne, ze nikt go nie zauwazyl :D oprocz samego Rutherforda. Ciekawe dlaczego Daniel napisal akurat o 1290 i 1355 dni a nie o "jakichs 3 i pol roku"? Dlaczego 1355 a nie 1348 albo 1370?!
Zacytuje jeszcze Liberala: "Ciekawa sprawa, że Rutherford zorientował się o tym dopiero w roku 1922 (sic!) [o znaczeniu wydarzen z lat 1918-1919] (por. Strażnicę nr19 z 1987, s.12, ak.18), próbując nadać swojemu uwięzieniu jakiegoś niezwykłego, proroczego znaczenia. Wystarczy poczytać jego dzieła z tamtego okresu, by przekonać się z jaką obsesją wszystko, co go spotykało w życiu, starał się dopasować do proroctw biblijnych. Pokusa do występowania w imieniu osobistego „niewolnika” Jezusa Chrystusa jest tak silna, że Ciało Kierownicze do dnia dzisiejszego na siłę próbuje dopasować pewne wydarzenia z historii WTS do symbolicznych okresów odnotowanych w Biblii. "#29830 JESTEM GEJEM I ŚWIADKIEM JEHOWY

Napisano przez Fly on 2006-05-29, godz. 10:34 w Dyskusje moderowane

ale tu nie ma potępienia ! znajdz Fly werset, który by potępił homoseksualizm kobiecy i zaliczył do grzechu !

Jak to nie ma?!
No to masz szerszy kontekst...
21 chociaż bowiem znali Boga, nie wychwalali go jako Boga ani mu nie dziękowali, lecz stali się pustogłowi w swych rozumowaniach, a ich bezrozumne serce ogarnęła ciemność. 22 Mimo zapewniania, iż są mądrzy, stali się głupi 23 i zamienili chwałę niezniszczalnego Boga na coś podobnego do wizerunku zniszczalnego człowieka, a także ptaków oraz stworzeń czworonożnych i pełzających.
24 Dlatego też Bóg, stosownie do pragnień ich serc, wydał ich na pastwę nieczystości, żeby między sobą hańbili swe ciała, 25 właśnie tych, którzy prawdę Bożą zamienili na kłamstwo oraz wielbili stworzenie i dla niego pełnili świętą służbę zamiast dla Tego, który stworzył i który jest błogosławiony na wieki. Amen. 26 Dlatego też Bóg wydał ich haniebnym żądzom seksualnym, bo zarówno ich kobiety zamieniły pożycie zgodne z naturą na przeciwne naturze, 27 jak i mężczyźni podobnie porzucili zgodne z naturą pożycie z kobietą i gwałtownie zapłonęli w swej pożądliwości jedni ku drugim, mężczyźni z mężczyznami czyniąc to, co sprośne, i na samych sobie otrzymując pełną odpłatę należną za ich błąd.
28 A ponieważ nie podobało im się zważać na Boga według dokładnego poznania, Bóg wydał ich w stan umysłu niegodny upodobania, aby czynili to, co niestosowne, 29 napełnieni wszelką nieprawością, niegodziwością, zachłannością, złem, pełni zawiści, morderstwa, waśni, podstępu, złośliwości, rozsiewający pogłoski, 30 obmówcy, nienawidzący Boga, zuchwali, wyniośli, zarozumiali, wynajdujący to, co szkodliwe, nieposłuszni rodzicom, 31 nie mający zrozumienia, łamiący ugody, wyzuci z naturalnego uczucia, niemiłosierni. 32 Chociaż zupełnie dobrze znają prawe postanowienie Boże, iż trwający w czymś takim zasługują na śmierć, oni nie tylko dalej to czynią, lecz także zgadzają się z tymi, którzy w tym trwają.#29823 JESTEM GEJEM I ŚWIADKIEM JEHOWY

Napisano przez Fly on 2006-05-29, godz. 10:13 w Dyskusje moderowane

ide o zakład, że nie ma !

Rzymian 1:26,27...

Dlatego też Bóg wydał ich haniebnym żądzom seksualnym, bo zarówno ich kobiety zamieniły pożycie zgodne z naturą na przeciwne naturze, 27 jak i mężczyźni podobnie porzucili zgodne z naturą pożycie z kobietą i gwałtownie zapłonęli w swej pożądliwości jedni ku drugim, mężczyźni z mężczyznami czyniąc to, co sprośne, i na samych sobie otrzymując pełną odpłatę należną za ich błąd.#109711 Raymond Franz "Kryzys Sumienia"

Napisano przez Fly on 2009-01-02, godz. 08:40 w Raymond Franz "Kryzys Sumienia"

Mario,
A ilu papieży zrezygnowało z władzy? A ilu sekretarzy partii komunistycznych? Jak się jest u szczytu władzy, to trochę wciąga.
A poza tym Franz nie do końca odszedł sam. Raczej go wyrzucono. I nie był jedynym. Było jeszcze przynajmniej dwóch, których "poproszono o rezygnację" ze względu na ciążące na nich oskarżenia.
Ciekawie, że recenzujesz książkę i oceniasz autora przed przeczytaniem...#109745 Raymond Franz "Kryzys Sumienia"

Napisano przez Fly on 2009-01-02, godz. 14:50 w Raymond Franz "Kryzys Sumienia"

Iszbin, zaintrygowałeś mnie. Możesz rozwinąć wątek "o innych, którzy z CK odeszli"? Bo ja takich nie znam, którzy dobrowolnie odeszli.