Skocz do zawartości


Zawartość użytkownika lotka

Odnotowano 121 pozycji dodanych przez lotka (Rezultat wyszukiwania ograniczony do daty: 2017-01-13 )



Sort by                Order  

#13077 Czy jest coś złego w nazywaniu ŚJ "jehowitami"?

Napisano przez lotka on 2005-11-03, godz. 21:48 w Zwyczaje Świadków Jehowy

Sebol...czy trzeba być instytucją kościelną, żeby nie przekręcono nazwy? Niech sobie to będzoe Towarzystwo, partia, związek wyznaniowy czy cokolwiek innego powinno się posługiwać pełną nazwą ( pominę znów wypowiedź o akwizytorach sprowadzających tą religię do roli pracowników biura kolportażowego). To jedno, a po drugie, jeśli chodzo o rozwój Polski(przynajmniej staus naszego kraju) to chyba się nie zrozumieliśmy. Nie przeczę wszak, że zaliczamy się do krajów tzw. rozwijających się ale o to, że przynależność do świadków Jehowy nie ma z tym nic wspólnego. :) acha...Sebastian zapytaj katolika jak się czuje gdy się go zazywa np. ,,katolem"..tak w skrócie....(bo ja wiem...obraza majestatu)



#14683 Czy jest coś złego w nazywaniu ŚJ "jehowitami"?

Napisano przez lotka on 2005-11-28, godz. 14:41 w Zwyczaje Świadków Jehowy

:o Kurcze..jaracz, po raz pierwszy chyba się z Tobą zgodzę..choć to chyba ja wywołałam ten temat..? <_<



#15496 "W niewoli świadków Jehowy"

Napisano przez lotka on 2005-12-21, godz. 19:13 w Nowości z kraju i zagranicy

Ech Kloo...żebysz to rozumieli jedni i drudzy..... :( , uprzedzenia są czymś bardzo destruktywnym i nie pasują do społeczeństwa XXIw. Nie podoba mi się to u nikogo u nas też. :huh:



#15534 "W niewoli świadków Jehowy"

Napisano przez lotka on 2005-12-22, godz. 11:29 w Nowości z kraju i zagranicy

Brawo Kloo, też tak uważam, dlatego nie wykłócam się o rzeczy niepotrzebne, daleka jestem od szukania i wytykania błędów bo w zasadzie każdy widzi jak jest. Już to kiedyś pisałam, ale chodzi o to by mimo tego wszystkiego zachować wiarę, wiarę w wartość okupu Chrystusowego w miłosierdzie Boże i nie opierać jej na ludzkich autorytetach. Bezgranicznie ufać Biblii a z dystansem podchodzić do tego co mówią ludzie. Ileż to razy czytając biblię ,,wykłócałam" się z Bogiem dlaczego to dał takie czy inne prawo lub postąpił tak czy inaczej - może kiedyś się dowiem a może nie. Przecież nigdy nie dorównamy mu potęgą mądrości. Daję sobie prawo do błędu i daję je innym. Najłatwiej osądzić czyn ale na szczęście Bóg będzie brał także pod uwagę stan naszych serc. Jeśli ktoś wśród nas źle przewodzi....no cóż, ,,poniesie podwójną karę". I dotyczy to wszystkich przywódców religijnych. A każdy z nas powinien sam badać stan swego serca, głębokość swej wiary i szlachetność uczynków. Bo jeśli prowadzi podwojne życie to kogo w gruncie rzeczy chce oszukać..? Starszych...? To śmieszne.

pozdr. :)



#23082 ŚJ przypominają bardziej islam niż chrześcijaństwo

Napisano przez lotka on 2006-04-02, godz. 17:20 w Tematyka ogólna

Merytorycznie? Proszę bardzo:
p.1-nieprawda
p.2 bzdura
p.3-zwykłe uproszczenie sprawy
p.4-z palca to chyba wyssałeś
p.5-pomyliłeś miłosierdzie z pobłażaniem złu
p.6-lubisz tworzyć horrory?
p.7-buahahahahahaha
p.8-horroru ciąg dalszy
p.9-...że co? :blink:

A tak na poważnie to wiesz, naprawdę szkoda mi czasu na zajmowanie sie takimi ,,zarzutami", ręce opadają kiedy sie to czyta. Najlepiej załatwcie sobie chody u jakiej grupy antyterrorystycznej, wpadnijcie kiedyś na zebranie i granatem prosto w świadków..... :ph34r:



#23128 ŚJ przypominają bardziej islam niż chrześcijaństwo

Napisano przez lotka on 2006-04-02, godz. 20:30 w Tematyka ogólna

Przychodzi homoseksualista na komisję wojskową ale trochę dziwnie wygląda więc oficer przerowadzacy z nim tzw. wywiad pyta na wszelki wypadek o płeć, na co on odpowiada: (mrugając oczkami i lekko falsetując)
- no menszczyzna....ale nie fanatyk! :D

Kochani a może o taki rodzaj fanatyzmu wam chodzi? Bo wygląda na to, że obstawanie przy swych przekonaniach to fanatyzm.... może Sebastian to też fanatyk bo powiedział, że zachowa czystość do ślubu.... :blink: takich przykładów gdzie ktoś uzna swe postępowanie za słuszne a może wręcz godne pochwały a inni zrobią z tego pośmiewisko i wytkną mu fanatyzm można by przytoczyć wiele. Ludzie naprawdę dzis mylą pojęcie tolerancjii, miłości bliźniego z pobłażaniem niemoralności, przemocy itd. Wszystko zależy od środowiska i mentalności danej grupy spolecznej lub narodu. Najgorzej jednak jest mieć rozdwojenie jażni...to prawda....przerypane :ph34r:

pozdro :ph34r:



#15006 Seks przedmałżeński u świadków Jehowy - mężczyźni

Napisano przez lotka on 2005-12-10, godz. 10:58 w Seksualność

Och jacobbi..po co Ci chłopcze to podwójne życie...? A rób ty se w życiu co chcesz....Wyjeżdżaj w gory i doliny z laskami, pij litrami spiryt, może jeszcze sobie inne ,,atrakcje" wymyśl...tylko po co Ty jesteś świadkiem?(bo tak mniemam z twych wypowiedzi..chyba, że się mylę)... Może Ty już masz rozdwojenie jaźni...nawet napewno...No chyba, że masz zamiar być ,,wtyczką" i najusilniej do zła namawiać...hehe ;) , a potem raporty do forum pisać i upajać sie upadkami poszczegónych ludzi. :ph34r:



#23501 Koniec świata - 13 kwietnia 2036r.

Napisano przez lotka on 2006-04-05, godz. 16:27 w Ogólne

UMARŁ LEM ..NIE ŻYJE BURY !!!! :D

..a co może nie? :blink:

..i tak spotkamy sie na ,,Solaris" :P



#23593 Koniec świata - 13 kwietnia 2036r.

Napisano przez lotka on 2006-04-06, godz. 18:57 w Ogólne

No teraz to was dopiero zaskoczę..... :ph34r: ...popatrzcie....

Papież kiedy zmarł miał 85 lat: 8+5=13

godzina jego śmierci 21:37 : 2+1+3+7=13

data śmierci : 02.04.2005 : 0+2+0+4+2+0+0+5+=13

zmarł w 13 tygodniu roku

Jan Paweł drugi = 13 liter

No i co wy na to?? :blink: zbieg koliczności czy..... :ph34r:



#22596 Czy 'drugie owce' należą do Organizacji?

Napisano przez lotka on 2006-03-30, godz. 10:07 w Nowinki doktrynalne Towarzystwa Strażnica

Czytając post Sebastiana mogłabym właściwie odnieść do siebie cały jego tekst wstawiając w miejsca gdzie mowa o KK słowa ,,religia ś.j" Tak własnie pojmuję przynależność do organizacjii Jehowy, Boga-ojca Jezusa( który owszem ma jeszcze wiele imion ale przecież nie można ich wszystkich wymienić w nazwie). Uważam też podobnie jak Ty Sebastian, że są wśród innych religii osoby, które możnaby zaliczyć do przenicy. No i chyba przyznasz, ze byłoby dziwne gdybym tkwiła w jakiejś religii nie będą jednocześnie przekonana, że to posiada ona ,,wszystkie środki zbawienia". :)
Piszesz, że ,,taki wolny strzelec" zrobiłby lepiej..itd. A dlaczego lepiej? Masz jakieś powody by tak sądzić, ja też dlatego cieszę się kiedy ktoś zostaje świadkiem i moim duchowym bratem bo znalazł prawdę.
Widzisz, cała rzecz w tym, że kiedy Ty to mówisz, czyli katolik to jest to odbierane jako coś normalnego (pomijam tu niewierzących) ale kiedy tak samo myśli świadek to już jest co innego... :huh: To wtedy mówi się nam, że się wywyższamy jak faryzeusz i którym wspomniała nocka. Myślę, że wszystko wynika z nastawienia zarówno katolików (i innowierców) do świadków i na odwrót.

pozdro 4 all..... :)



#22516 Czy 'drugie owce' należą do Organizacji?

Napisano przez lotka on 2006-03-29, godz. 15:00 w Nowinki doktrynalne Towarzystwa Strażnica

Sebastianie ja mam do Ciebie pytanie natury chyba formalnej...... :rolleyes:

Od jakiegoś czasu już zastanawia mnie twój opis (ten stały).
Piszesz, że uznajesz Jehowę za swego Boga: czy w takim razie (wg chociażby nomenklatury wyznawanej przez sebola ;) ) Ciebie też można nazwać ,,Jehowitą"? jak Ty sam sądzisz? :)

To jedno, a po drugie to czy fakt, że uznajesz religię katolicką za prawdziwą oznacza, że jest to ,,jedynie słuszna droga"? :)

pozdro 4 all :P



#14740 Wojna Swiatów - ostateczne starcie

Napisano przez lotka on 2005-11-29, godz. 20:47 w Świadectwa, wymiana doświadczeń

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: ..hahhahahahahaha

Przenieście to do działu humor...świetne! ....i jakie szlachetne....nie mogę... :ph34r:



#13216 dlaczego?

Napisano przez lotka on 2005-11-06, godz. 11:27 w Oceń forum

Oj jaracz....Ty to musisz mieć dużo żółci w sobie....nie dostałeś jakiejś kasy której się spodziewałeś czy co..? ;) Nikt nie lubi być poniżany i wyśmiewany więc nie wmawiaj mi tu takich kitów stary...Jestem jaknajbardziej za swobodą wyboru i wolną wypowiedzią i kultywowaniem takich wierzeń jakie sie komu podobają. Czytałam niedawno reportaż na temat zjazdu byłych księży, którzy odeszli bo założyli rodziny. Nie rozumieją na czym polega ich błąd. Oni dalej czują powołanie i chcieliby nauczać. Są do tego wyszkoleni i przykro im, że z tego powodu zostali wykluczeni z kościoła. Zwłaszcza, że celibat księży to wymysł czysto KK a nie biblijny. Nawet katechezy może nauczać ktoś świecki ale nie były ksiądz! Dyskryminacja?.. :blink: A tak osobiście to strasznie nie lubię się kłócić :rolleyes:



#13208 dlaczego?

Napisano przez lotka on 2005-11-06, godz. 10:53 w Oceń forum

Swiadek muszę tu przychylić się do słów Terebinta, że nadstawiłeś drugi policzek......bez sensu taka sonda. Jak chcesz wiedzieć dlaczego jest jak jest to poczytaj sobie wszystko o czym pisze się na tym forum a będziesz wiedział. Natomiast z innymi słowami Terebinta sie nie zgodzę, że wszyscy widzimy naokoło tylko oprawców i prześladowcow. Pokażcie mi podobną stronkę, link, forum gdzie codziennie na tapecie nie byliby ukazywani w najróżniejszym świetle przedstawiciele innych religii? Czyje to jeszcze wierzenia rozkłada sie tak na czynniki pierwsze, wyszukuje ,,smaczki", i w każdej dziedzinie życia doszukuje się nonsensów, kłamstw itp. Już sama nazwa stronki ,,S.j pod lupą " o czymś świadczy...Tak swoją drogą to powiedziano na tytułowej stronie, że nie jest ona prowadzona przez bylych świadków co nie jest prawdą bo np. moderatorami na forum są byli ś.j. I to właśnie oni, byli ś.j są ( niestety Terebint) najbardziej szyderczy. A co do prowadzenia merytorycznych dyskusjii to czasem to też nie ma sensu bo rzadko są one traktowane poważnie. Czasem to wygląda wręcz na jakis lincz typu..,,no powiedz coś jeszcze to się pośmiejemy.." To po co sie wypowiadać skoro to staje się jedynie pożyką dla ,,sępów" ;) sorki. Naprawdę jest tu niewiele osób które potrafią odrzucić uprzedzenia i ocenić jakąś wypowiedź obiektywnie :( ..i chwała im za to.... :)



#12626 Chcę napisać książkę o PNŚ

Napisano przez lotka on 2005-10-23, godz. 06:30 w Książki na temat ŚJ

Nimrill, to raczej Ty przeczytaj uważnie co napisałam. Wiem, że zmiany następowały przez kolejne dziesięciolecia i znam je ale nie wiązały się one z wydaniem PNŚ.W różnych krajach w różnym czasie pojawiał się ten przekład i nie wiązało się to nigdy z tzw. ,,nowym światłem".



#12610 Chcę napisać książkę o PNŚ

Napisano przez lotka on 2005-10-22, godz. 12:40 w Książki na temat ŚJ

Odkąd istnieje kompletna biblia doczekaliśmy się już wielu przekładów tej najpoczytniejszej chyba książki na świecie. Różne były też zespoły ludzi tłumaczących treść starożytnych pism, ludzi różnych wyznań a także nie związanych z żadną religią. Zawsze też są jakieś opinie na temat kolejnego tłumaczenia, mniej lub bardziej pochlebne (nieraz tez sam zespół poprawia własne błędy jak chociażby w przypadku BT gdzie doczekaliśmy się trzech jej przekładów). Wydanie PNŚ przez świadków Jehowy nie wiązało się ze zmianami w sferze doktrynalnej tej religii. Przed wydaniem PNŚ świadkowie posługiwali sie równie swobodnie i bez uprzedzeń np. katolicką BT nauczając tych samych doktryn co dziś. Nie twierdzę, że ich wydanie wolne jest od błędów, bo ŻADNE tłumaczenie nie jest doskonałe. Najważniejsze jest aby biblię czytać wogóle a świadkom trzeba sprawiedliwie oddać to, że przetłumaczyli biblię na najwiękaszą ilość języków na wiecie! Widzą w niej nie tylko księgę historyczną czy spis praw religijnych ale także przewodnik w życiu codziennym. :)



#12646 Chcę napisać książkę o PNŚ

Napisano przez lotka on 2005-10-23, godz. 12:28 w Książki na temat ŚJ

Mirku, zajrzałam do przykładu, który podałeś. Nie wiem dlaczego dodano te słówka, nie jestem znawcą tematu choć jak sam widzisz nie zmieniają one sensu wypowiedzi a jedynie ją podkreślają. A twój komentarz, że ,,słówka" te ,,słyszy się na zebraniu" to już przesada i wyłącznie twoja interpretacja intencjii tłumaczy. Czy jest coś w PNŚ z czym np. katolik czy inny wyznawca nie może się zgodzić lub zaprzecza to jego doktrynom?(a pytam bo nie wiem :huh: ). Powtarzam jeszcze tylko co na początku napisałam..jest mi osobiście wszystko jedno jakim przekładem się posługuję, mam kilka i chyba tak jest najlepiej...można porównywać. :)



#14800 BROOKLYN Sp. B.O.

Napisano przez lotka on 2005-12-03, godz. 19:16 w Strony polemizujące z Brooklynem

Hmmm...może ktoś mi wytłumaczy czym się różni wrogość ,,pozytywna" od tej ,,negatywnej"? :( (Bogdan proszę o rozszerzenie myśli bo jest nader filozoficzna).
Lantis, ja nie widzę różnicy...ŻADNEJ....między tym jak się traktuje świadków indywidualnie a tym co się czuje do WTS-u. Mam wrażenie, że dzieje się to wg. zasady; jesteś świadkiem- na stos! No Ty przynajmniej zdefiniowałeś wrogów; są to ,,ci co się przejechali na baśniach made in Brooklin....." . Czyli rozumiem, że są to ex Sj. A przeciętni ludzie ,,za drzwiami" rzeczywiście są o wiele mniej kąśliwi czy wrogo nastawieni niż choćby poznani na tej stronce mi ludzie (co w zasadzie potwierdza twoją teorię). Są raczej obojętni. A co do tego abym pokazała Ci coś co nas ośmiesza czy obraża; naprawdę tego nie dostrzegasz? Nie widzisz tych wszystkich epitetów pod adresem nas samych lub naszych wydawnictw? Mam cytować? Naprawde uważam to za zbędne....poczytaj trochę postow pod tym kątem a zobaczysz.
I jeszcze co do przedstawicielstwa CK na ziemi jako Boga. Czyż nie jest podobnie w religii np. katolickiej gdzie glówne dezyzje powstają na soborach, są prośby o różnego rodzaju dyspensy, i to co postanowi ,,stolica apostolska" czyli Watykan to tak jest. Czyż papież nie jest uważany za przedstawiciela Boga na ziemi? Jeszcze nie tak dawno nosił tiarę na głowie oznaczającą władzę w niebie, na ziemi i pod ziemią. No i oczywiście ta przypisana mu nieomylność. My nie uważamy CK za nieomylne.
Zastanowiłeś się Lantis czy ta metoda jest naprawdę skuteczna? Już gdzieś powiedziałam..,,pokażcie mi religię bez wad". Tyle się słyszy o księżach pedofilach, o przekrętach Radia Maryja i fanatycznych jej słuchaczach, o młodych mężczyznach którzy chcąc poświęcić się Bogu wstąpili do zakonu a tam doznali szoku widząc co się dzieje ,,po kątach", o ludziach którzy się zawiedli na swoich księżach bo nie chcieli im udzielić jakiejs posługi kościelnej za darmo a ich nie było na to stać. A ilu ludzi razi bogactwo kleru (spójrz na Watykan!) To dopiero jest spółka ,,bez odpowiedzialności".... :) O co? I jakoś ludzie chodzą dalej do kościółka, przeciętny katolik ma żenująco niską wiedzę na tematy biblijne a tym wszystkim co podtrzymuje jego ,,wiarę" jest poprostu TRADYCJA.
(Sory, że się czepiłam katolików ale ich jest w naszym kraju poprostu najwięcej więc z racjii kulturowych są mi najbardziej znani)
Pozdrowionka! :D



#14807 BROOKLYN Sp. B.O.

Napisano przez lotka on 2005-12-04, godz. 03:35 w Strony polemizujące z Brooklynem

Ewo, twoja wypowiedź to poprostu najlepszy przykład nadinterpretacjii. Ja nie twierdzę, że zachowywanie jakichkolwiek tradycjii to coś złego. Źle natomiast jest, gdy jest to jedyna lub główna przyczyna pozostawania w jakiejś religii. Ludzie nie wyobrażają sobie zimy bez świąt ale mało kto zastanawia się nad ich pochodzeniem. Nie sposób poprostu nie wysłać dziecka do komuni. Tyle tylko, że z niej się pamięta ilość gości, często wypitego alkocholu, prezenty, piękną sukienkę....itd. Owszem..to może i miłe ale co tak naprawdę wie wtedy dziecko, co z tego rozumie? Kto zadecydował za nie, że ma w tym wieku przystąpić do komuni choć- nie ukrywajmy tego- czeka tylko i myśli czy dostanie komórkę, rower czy komputer. Indoktrynacja? Nie...oczywiście, to tylko tradycja. A jajka, zajączek itd w koszyczku wielkanocnym? Skąd to? Kto to wie i kto by sobie zaprzątał tym głowę....ważne, że ładnie wygląda. Można sobie oczywiście kultywować te tradycje, proszę bardzo. Tylko po co wiązać je z wiarą chrześcijańską lub wręcz nakazywać obchodzenie czegoś takiego. Czy mogłabym być np. Katoliczką nie obchodząc powiedzmy wielkanocy bo uważam, ze jest to święto pogańskie ,,przerobione" na chrześcijańskie i jeszcze głośno i tym mówić ? A skąd! :o Nie spotkałam jeszcze katolika któryby OFICJALNIE mówił, że go święta Boż. Nar. wkurzają. Po cichu owszem, słyszałam, że ma kłopot z kupnem przymusowych prezentów(zwłaszcza finansowy), że rzadko dostanie taki który go zadowala, że przyjedzie znów ta ciotka której nie znosi i będzie musiał się z nią witać i dzielić opłatkiem a najchętniej by ją utopił. Mama, będzie go zmuszała do jedzenia a nie sposób odmówić i wogóle to chyba wyjedzie bo jeszcze jedne takie święta a zwariuje..... B) . Przed rodziną będzie udawał, ze wprost nie może się doczekać świąt, żeby nie zrobić przykrości mamie i żeby się poprostu...nie wyłamać. :P
A co do dzieł sztuki czy kultury narodowej to zupełnie inna sprawa. Co Ty myślisz, że świadkowie nie mają poczucia piękna lub nie znają się na zabytkach czy innej sztuce? Kto chciałby to niszczyć? Tak, wiem, zaraz mi przytoczysz jak to jakis świadek zniszczył zabytkowy obraz tylko dlatego, że była tam np. ,,matka boska". Owszem, zdarzało się ale czyż kiedyś nie spalono wielu ,,cennych" ksiąg tylko dlatego, że należały do wróżbitów i spirytystow? I to jak spektakularnie, na środku miasta pod okiem apostołów! Generalnie nie jesteśmy wandalami i jak najbardziej cenimy dobrą sztukę i dorobek mądrych ludzi w tym poetów, kompozytorów, malarzy itp. A z tą ,,sztuką" w salach zgromadzen to przesadzilas.


Ps. cos mi sie stalo y klawiatura w tej chwili, nie mam polskich ynakow to nie bede dalej pisac. Tobie Lantis odpowiem pozniej w linku, ktorz mi podales. :(



#14992 BROOKLYN Sp. B.O.

Napisano przez lotka on 2005-12-09, godz. 21:36 w Strony polemizujące z Brooklynem

Kochani moi ,,forumowicze" :)

Nie zaglądałam kilka dni, nie miałam czasu poprostu. Widzę, że niemal wszystkie posty po mojej wypowiedzi są skierowane do mnie. Chętnie bym wam wszystkim odpowiedziała po kolei ale poprostu nie jestem w stanie. Każdy z waszych postow zawiera dodatkowe myśli wymagające wyjaśnienia i rozwinięcia tematu a czasem zahaczenia o zupełnie inny. Nie mam na to zwyczajnie czasu. Czasem widzę, że czyjaś odpowiedź wynika ze zwykłego nieporozumienia, czasem brakuje im naprawde trzeźwego obiektywizmu a czasem muszę przyznać- są w porządku, coś wnoszą, wyjaśniają i nie są podszyte ironią czy wzykłym szyderstwem i te cenię najbardziej. :) . No niestety ale ,,siły" na tym forum - ze zrozumiałych względów - nie są równo rozłożone. Czasem czuję się jak zaszczuty pies(a powinnam chyba jak zaszczuty kot..? ;) ), nie jestem partnerem do rozmów a jedynie pożywką do tworzenia ironicznych, ośmieszających postow często nie mających związku z omawianą sprawą ...przykro. :huh:

Na koniec życzę wszystkim ,,miłej zabawy" :ph34r: , życie jest upierdliwe...ale czasem i tak piękne.....a dla każdego szczęście jest czymś innym! :D



#14776 BROOKLYN Sp. B.O.

Napisano przez lotka on 2005-12-01, godz. 14:38 w Strony polemizujące z Brooklynem

Iszbin powiedział (i to podobno rzekł ktoś ,,kumaty"): ,,nie ilością przyjaciół ale wrogów mierzy się wielkość człowieka".....
No to mamy odpowiedź dlaczego Swiadkowie mają tylu wrogów... :)

Ps. życzę wszystkim obiektywizmu bo z nakręcania spirali nienawiści nic dobrego nie wyniknie. Jeśli te strony miałyby w czymkolwiek pomóc świadkom to metoda na ośmieszanie lub obrażanie uczuć religijnych przynosi jedynie odwrotne skutki.
Pozdro. :P



#22896 Grzechy główne SJ?

Napisano przez lotka on 2006-04-01, godz. 18:42 w Tematyka ogólna

Sebastian nie masz racjii jeśli chodzi o to, ze rodzice nie mogą informować o takim fakcie władz państowych i NIE STRASZY SIĘ ICH RODZICÓW żadnym armagedonem...to już naprawdę przesadziłeś! Każdy przewidujący rodzic i liczący sie z tym co może spotkać jego dziecko w dzisiejszych czasach uczy dziecko rozróżniać co należy do normalnych zachowań dorosłych a co nie. I nie pozwoliłby na robieniu dziecku krzywdy (ja napewno!) nawet jeśli nieprzyzwoicie zachowałby się wspówyznawca. świadkowie nie mają żadnego interesu ,,przechowywać" takiego pedofila. A pozatym to chyba można leczyć? :blink:



#22915 Studium II.

Napisano przez lotka on 2006-04-01, godz. 20:24 w Nowinki doktrynalne Towarzystwa Strażnica

Kloo ja też przeczytałam :) ale nie wiem o co Ci chodzi.... :( . Jako mój starszy brat wytłumacz mi proszę...... :blink:



#22998 Studium II.

Napisano przez lotka on 2006-04-02, godz. 11:27 w Nowinki doktrynalne Towarzystwa Strażnica

Kloo, ja tak w kwestii formalnej (być może gdzieś już to napisałeś):
czy w takim razie uznajesz owego Ducha za odrębną osobę duchową i czy jest ona częścią trójcy? ( w pojęciu katolickim)

(stanowisko śj w kwestii trójcy jest znane więc nie będę przedstawiać )



#23009 Studium II.

Napisano przez lotka on 2006-04-02, godz. 12:20 w Nowinki doktrynalne Towarzystwa Strażnica

Kloo unikasz prostej odpowiedzi...ok ale nie staraj się prowadzić ze mną studium biblijnego na forum...... :D , nie uważasz, że to trochę zabawne..?