Skocz do zawartości


Zawartość użytkownika Adelfos

Odnotowano 1000 pozycji dodanych przez Adelfos (Rezultat wyszukiwania ograniczony do daty: 2017-01-13 )



Sort by                Order  

#111180 Obrazki

Napisano przez Adelfos on 2009-01-12, godz. 20:25 w Tematyka ogólna

Tyle że laptop nie jest przedmiotem stanowiącym element kultu religijnego. Plakat z Enrique tak samo, chociaż osobiście nie podoba mi się aż takie podniecanie gwiazdorami. Ale po co całować krzyż? Dla mnie to tylko przedmiot. Co innego całowanie Biblii, dłoni chleba, laptopa, a co innego całowanie krzyża. Osobiście nie uważam że całowanie Biblii, dłoni, chleba i laptopa jest czymś niewłaściwym. Natomiast co do całowania krzyża i obrazów - nie pochwalam.

No co Ty "jehowy" jesteś?



#111179 Program na TVP1 8.01.2009r.

Napisano przez Adelfos on 2009-01-12, godz. 20:09 w Nowości z kraju i zagranicy

, co czyjeś opinie mają wspólnego z faktami?

I na dodatek są sprzed 10-ciu lat...



#111103 Różne klimaty w różnych zborach

Napisano przez Adelfos on 2009-01-12, godz. 00:21 w Zwyczaje Świadków Jehowy

Odnośnie klimatów w zborach ostatnio od jednego brata dowiedziałem się że w niektórych krajach afrykańskich jest ogólnie przyjęte że bracia podczas głoszenia trzymają się za ręce.

To informacja mocno przeinaczona. Z tego co pamiętam chodzi o jeden kraj. Możliwe, że w innych też jest to gdzieś lokalnie w zwyczaju. Nie w tym rzecz. Zwyczaj dotyczy oprowadzania na powitanie przez gospodarza za rękę przybyłego doń gościa. Nie ma nic wspólnego z byciem ŚJ, gdyż to zwyczaj plemienny dotyczący mężczyzn będących głowami domu.



#111061 Berea

Napisano przez Adelfos on 2009-01-11, godz. 20:28 w Strony polemizujące z Brooklynem

Zapisz się na Forum e-mailowe, to będziesz wiadomości na bieżąco otrzymywać. Szczegóły na: http://Berea.pol.pl/berea/forum.htm
Jedna z ostatnich informacji to:

Witam,

Chciałbym poinformować o opublikowaniu przez Chrześcijański Ośrodek Edukacyjny "Berea" nowej strony internetowej.
Jest dostępna pod adresem: http://straznica.net.pl/ - jak nazwa domeny sugeruje będzie dotyczyć zagadnień dot. świadków Jehowy.

Dotychczasowa strona http://berea.edu.pl/ będzie bardziej zorientowana na Szkołę Biblijną.

Pozdrawiam
Krzysztof Gołębiowski




#111055 JESTEM GEJEM I ŚWIADKIEM JEHOWY

Napisano przez Adelfos on 2009-01-11, godz. 20:12 w Dyskusje moderowane

Sprawa jest poważna. Powiedzmy że geje nie będą nikomu przeszkadzać i żyć cicho ze swoją innością. Ale przecież tak nie jest ! Chcą wychowywać dzieci, zasiadać w rządach, decydować co dla innych jest dobre a co złe. Na paradach też nie są pojedynczo, idą grupami aby pokazać że są liczni i że są realną siłą i należy się z nimi liczyć.

Podobnie zachowuje mniejszość wyznaniowa, której jesteś częścią. To tak w ramach zakończenia dyskusji.



#111015 JESTEM GEJEM I ŚWIADKIEM JEHOWY

Napisano przez Adelfos on 2009-01-11, godz. 16:32 w Dyskusje moderowane

Wykluczanie to ostateczność, najpierw się tłumaczy delikwentowi że to niegodne.

No przecież nie pisałem jak ta procedura ma przebiegać, bo to nie istotne dla tematu. Chodzi o to, że jest to u Was (jak sam piszesz) niegodne.



#111013 JESTEM GEJEM I ŚWIADKIEM JEHOWY

Napisano przez Adelfos on 2009-01-11, godz. 16:22 w Dyskusje moderowane

Czy mozna być świadkiem Jehowy, bedąc gejem???

Odmienna orientacja seksualna jest jednym z podstawowych powodów, aby z tej społeczności wyznaniowej wykluczać "pedałów". Nawet pieszczoty oralne w tradycyjnym małżeństwie są według ich Ciała Kieowniczego naśladowaniem związków homoseksualnych.

Przecież to podobno nic złego ?

Nigdzie nie wyraziłem takiej opini.



#111011 JESTEM GEJEM I ŚWIADKIEM JEHOWY

Napisano przez Adelfos on 2009-01-11, godz. 16:15 w Dyskusje moderowane

Spytaj się geja Adelfosie

No ale w Waszym kręgu wyznaniowym nie mogą się ujawniać, a na parady równości się nie wybieram.



#111009 JESTEM GEJEM I ŚWIADKIEM JEHOWY

Napisano przez Adelfos on 2009-01-11, godz. 16:06 w Dyskusje moderowane

A nie geje spośród SJ biorą ?

Chodzi o demonstracje pasujące tematycznie w tym wątku, czyli o tzw. parady równości.



#111004 JESTEM GEJEM I ŚWIADKIEM JEHOWY

Napisano przez Adelfos on 2009-01-11, godz. 15:50 w Dyskusje moderowane

A spokojniejszych ludzi niż ŚJ to chyba nie znajdziesz...

Czy chodzi o to, że geje spośród ŚJ nie biorą udziału w demonstracjach?



#110998 Czy Jezus (na ziemi) sam myślał o sobie, że jest Bogiem

Napisano przez Adelfos on 2009-01-11, godz. 15:44 w Trójca

"Pokój zostawuję wam, pokój on mój daję wam; nie jako daje świat, ja wam daję; niechże się nie trwoży serce wasze, ani się lęka. Słyszeliście, żem ja wam powiedział: Odchodzę, i zaś przyjdę do was. Gdybyście mię miłowali, wżdybyście się radowali, żem rzekł: Idę do Ojca; bo

Ojciec mój większy jest niż ja".

Warto przeczytać cały rozdz. 14, skąd pochodzi ten fragment, bo w nim "Jezus (na ziemi)" dużo mówi o tym, "co sam myślał o sobie".

Zatem przyznajesz że jest to człowiek z krwi i kości?

"Dlatego [Chrystus] przychodząc na świat powiedział [do Boga]: Nie chciałeś ofiary ani daru, lecz utworzyłeś mi ciało." (Hebrajczyków 10:5 [Br])

, że dla dobra sprawy i zwyczajnej uczciwości tej dyskusji, powinniśmy się wszyscy ograniczyć do rzetelnych, wyczerpujących i przejrzystych wypowiedzii do tego cię właśnie teraz nawołuję.

Zarówno Bóg (Ociec) jak i Chrystus (Syn) wypowiadają się wzajemnie o sobie bardzo precyzyjnie. Tego drugiego omawiany temat dotyczy nawet osobiście. Nie widzę powodów, żeby nie dawać im dojść do głosu...



#110993 Czy Jezus (na ziemi) sam myślał o sobie, że jest Bogiem

Napisano przez Adelfos on 2009-01-11, godz. 15:00 w Trójca

"Ja i Ojciec jedno jesteśmy.

Porwali tedy znowu kamienie Żydowie, aby go ukamionowali. Odpowiedział im Jezus: Wiele dobrych uczynków ukazałem wam od Ojca mego, dla któregoż z tych uczynków kamionujecie mię? Odpowiedzieli mu Żydowie, mówiąc: Dla dobrego uczynku nie kamionujemy cię, ale dla bluźnierstwa, to jest, że ty będąc człowiekiem, czynisz się sam Bogiem."



#110955 Czy Jezus (na ziemi) sam myślał o sobie, że jest Bogiem

Napisano przez Adelfos on 2009-01-11, godz. 02:35 w Trójca

A ja myślałem, że ty zającem nie jesteś(?).
, to wytłumacz proszę jak ten równorzędny Ojcu Jezus mógł nie kłamiąc powiedzieć również ?Ojciec mój większy jest niż ja?.

No a kto nie potrafi bez przeskakiwania dokończyć analizy jednej wypowiedzi?
"A ja żywot wieczny daję im i nie zginą na wieki, ani ich żaden wydrze z ręki mojej. Ojciec mój, który mi je dał, większy jest nad wszystkie, a żaden nie może ich wydrzeć z ręki Ojca mego. Ja i Ojciec jedno jesteśmy'."

Tylko pamiętaj o tym kim jest ontologicznie człowiek,

To pojęcie filozoficzne, a podobno prawdą jest biblijny Jezus. Wyraz pochodzi z greki i być może jest gdzieś tekscie nowotestamentowym. Póki go nie zlokalizuję nie jest mi niezbędny do czytania polskich tłumaczeń Ewangelii.

W takim razie muszę ci zadać pytanie: kto, jaki ontologicznie byt narodził się w Betlejem?

"Tenci będzie wielki, a będzie zwan syn Najwyższego i da mu Pan Bóg stolicę Dawida ojca jego. (33) Będzie też królował nad domem Jakubowym na wieki, a królestwu jego nie będzie końca. Zatym Marja rzekła do Anioła: I jakoż to ma być, gdyż ja męża nie mam uznać? Ale Anioł odpowiedziawszy rzekł jej: Duch święty przyjdzie w cię, a moc Nawyższego zaćmi cię, a dlategoż też to co się z ciebie narodzi święte. Będzie nazwano Syn Boży." (Łukasz 1:32-35)

Jeśli zatem nazwał Jezusa człowiekiem,

"A głos z nieba mówił: 'To jest mój Syn ukochany, upodobałem Go sobie'." (Mateusz 3:17)



#110954 Zach 12:10

Napisano przez Adelfos on 2009-01-11, godz. 01:27 w Jezus Chrystus

A na głowie miał koronę cierniową?

W scenach z filmu "Jezus" (wg Łukasza) nie ma, co wyłapane zostało przez jakiegoś krytyka filmowego. Odpowiedź realizatorów była taka, że w tekscie tej Ewangelii nie ma o tym wzmianki, więc tak nakręcili. Jest ona natomiast w ekranizacji "Życia Jezusa wg św. Mateusza" (Matthew) podobnie jak w "Opowieści o Zbawicielu" (Gospel of John).

a więc po polsku

Jezus Nazareński ... Żydowski

Nie ma tam wyrazu Król?

Mt 27:37 Bw ?I umieścili nad jego głową napis z podaniem jego winy: Ten jest Jezus, król żydowski.?

"Piłat kazał też sporządzić napis i umieścić go nad krzyżem; napis brzmiał: Jezus Nazareński, król żydowski." (Jan 19:19)



#110948 Czy Jezus (na ziemi) sam myślał o sobie, że jest Bogiem

Napisano przez Adelfos on 2009-01-10, godz. 23:48 w Trójca

A dla udowodnienia proszę abyś zacytował 1J 5:20 w interlinearnym przekładzie.

Jest może już oddzielny wątek na temat tego wersetu? Właśnie sprawdziłem jego treść na: http://heraldmag.org...glott_index.htm

Jezus nazwany jest tu człowiekiem niebieskim nie dlatego, że znajdował się aktualnie w niebie, lecz dlatego, że jego pochodzenie nie było ziemskie, narodził się z wysokości, z nieba.

No przecież o to mi właśnie chodziło, że w przeciwieństwie do Adama nie jest stworzony; nie jest tylko człowiekiem.

Raz Jezus mówi o swojej ręce: ?wydrze z ręki mojej.?
Drugim zaś razem o ręce swojego ojca: ?wydrzeć z ręki Ojca mego?

Tak, zdanie po zdaniu, a po chwili stwierdza: "Ja i Ojciec jedno jesteśmy".



#110932 Czy Jezus (na ziemi) sam myślał o sobie, że jest Bogiem

Napisano przez Adelfos on 2009-01-10, godz. 20:38 w Trójca

(20) Powiedziawszy to, pokazał im ręce i bok. A uczniowie uradowali się bardzo ujrzawszy Pana.
J 20:21 Br "Wtedy rzekł do nich Jezus po raz drugi: Pokój wam! Jak Ojciec posłał Mnie, tak i Ja was posyłam."

(48) Wy zaś macie świadczyć o tym wszystkim.
Lk 24:49 Br "A ja zsyłam na was obietnicę mojego Ojca. Pozostańcie w mieście aż do czasu przyodziania się w moc z góry."

Wszytko w ręce Syna zostało powierzone.

i co to ma oznaczac

Raz jest w formie czynnej, że Jezus zmartwychwstał, a innym w formie biernej, że ktoś na nim tego dokonał.



#110901 Świeta a Świadkowie

Napisano przez Adelfos on 2009-01-10, godz. 16:32 w Boże Narodzenie & Sylwester

Jak wytłumaczyć ludziom powiązanym ze świadkami (nie ochrzczonymi, stojącymi z boku, ale jednak sympatyzującymi), że odrzucanie świąt jako swiąt rodzinnych to głupota?

"Mardocheusz opisał dokładnie to wszystko, co się stało, i przesłał swoje pismo do wszystkich Żydów mieszkających w prowincjach króla Aswerusa, zarówno w tych bliskich, jak i odległych, nakazując im obchodzić co roku jako uroczyste święto dzień czternasty i piętnasty miesiąca Adar. Są to bowiem dni, w które Żydzi znów zaznali spokoju od swoich wrogów. Jest to miesiąc, w którym smutek przemienił się w radość, a żałoba - w wesele i szczęście. Te dni świąteczne mieli obchodzić jedząc i pijąc; mieli dawać sobie nawzajem różne upominki i obdzielać jałmużną ubogich." (Estery 9:20-22)



#110897 Czy Jezus (na ziemi) sam myślał o sobie, że jest Bogiem

Napisano przez Adelfos on 2009-01-10, godz. 16:04 w Trójca

czyli mamy miejszego i wiekszego Boga

http://watchtower.or...s...st&p=110656

co o tym sadzicie

Biblia to nie łąka, a ja nie jestem zającem. Jeśli chcesz zrozumieć jakąkolwiek wypowiedź, to czytaj ją w całości. Zwróć też uwagę, czy zostało to powiedziane przez Chrystusa przed zmartwychwstaniem, badź wniebowstąpieniem, czy też po nim. Warto również rozważyć, w jakich okolicznościach jest coś mówione. A skoro już tak wyszukujesz, to zauważ, że raz jest powiedziane, iż Jezus zmartwychwstał, a innym razem, że został wskrzeszony.



#110894 Czy Jezus (na ziemi) sam myślał o sobie, że jest Bogiem

Napisano przez Adelfos on 2009-01-10, godz. 15:38 w Trójca

Czy chodzi ci o rękę z Joh 10:28, czy też tę z Joh 10:29?

To nie są dwa oddzielne fragmenty, lecz jedna wypowiedź o ręce, gdzie mowa o jednej czyności tj. wydarciu z niej owiec.

, żę Względem Jezusa stosuje się pewne zwroty,

Jednak teraz omawiany jest zwrot "człowiek z nieba".

Nie możemy przegapić,

"Mój Pan i mój Bóg!" (Jan 20:28b)



#110891 Czy Jezus (na ziemi) sam myślał o sobie, że jest Bogiem

Napisano przez Adelfos on 2009-01-10, godz. 15:27 w Trójca

Jeśli Biblia nazywa Jezusa człowiekiem tzn że wszystkie Jego cechy są cechami natury ludzkiej.

Paweł apostoł nazywa Jezusa "człowiekiem z nieba". O kolejnych jest, że dopiero będą tacy sami, a więc jeszcze nie są jednakowi. Adam i Jezus przedstawieni są jako postacie antagonistyczne.



#110889 Świętowanie przez nieświętowanie

Napisano przez Adelfos on 2009-01-10, godz. 15:23 w Boże Narodzenie & Sylwester

No!



#110888 Łk 23:43 "Dziś ze Mną będziesz w raju."

Napisano przez Adelfos on 2009-01-10, godz. 15:19 w Dusza nieśmiertelna

moze warto powertowac troche biblije jak ta postac na twoim profilu i sie zastanowic jakie konsekwencje pociaga za soba oddanie tego wersetu powiadam ci dzis bedziesz...

Do tego samego zachęca Mirek w proponowanym temacie.
http://watchtower.or...?showtopic=1103



#110887 A co z gloszeniem i "spotkaniami"

Napisano przez Adelfos on 2009-01-10, godz. 15:14 w Świadectwa, wymiana doświadczeń

http://watchtower.or...s...st&p=110256



#110852 Świętowanie przez nieświętowanie

Napisano przez Adelfos on 2009-01-10, godz. 03:18 w Boże Narodzenie & Sylwester

odpowiedziałem na PW

Dlaczego nie publicznie na forum? Świadkowie to o wszystkim wszędzie trąbią w milionowych egzemplarzach jak tylko coś podejrzą w jakimś kościółku. No bądźże prawdziwym chrześcijaninem i ujawnij...



#110851 Czy Jezus (na ziemi) sam myślał o sobie, że jest Bogiem

Napisano przez Adelfos on 2009-01-10, godz. 02:50 w Trójca

,ile o różnicy w naturze człowieka stworzonego i tego zrodzonego,

Proszę o rozwinięcie powyższej myśli.

Podziękowawszy za wymijające odpowiedzi (m.in. w postaci Mat 1:20) wracam do tematycznego wersetu w jego kontekscie.

"Tedy go obstąpili Żydowie i rzekli mu: 'Dokądże dusze nasze na rzeczy trzymasz? Jeźliżeś ty jest Chrystus, powiedz nam jawnie'. Odpowiedział im Jezus: 'Powiedziałem wam, a nie wierzycie; sprawy, które ja czynię w imieniu Ojca mego, te o mnie świadczą. Ale wy nie wierzycie; bo nie jesteście z owiec moich, jakom wam powiedział. Owce moje głosu mego słuchają, a ja je znam i idą za mną; A ja żywot wieczny daję im i nie zginą na wieki, ani ich żaden wydrze z ręki mojej. Ojciec mój, który mi je dał, większy jest nad wszystkie, a żaden nie może ich wydrzeć z ręki Ojca mego. Ja i Ojciec jedno jesteśmy'. Porwali tedy znowu kamienie Żydowie, aby go ukamionowali. Odpowiedział im Jezus: 'Wiele dobrych uczynków ukazałem wam od Ojca mego, dla któregoż z tych uczynków kamionujecie mię?' Odpowiedzieli mu Żydowie, mówiąc: 'Dla dobrego uczynku nie kamionujemy cię, ale dla bluźnierstwa, to jest, że ty będąc człowiekiem, czynisz się sam Bogiem'. Odpowiedział im Jezus: 'Izali nie jest napisano w zakonie waszym: Jam rzekł: Bogowie jesteście? Jeźliżeć one nazwał bogami, do których się stało słowo Boże, a nie może być Pismo skażone; A mnie, którego Ojciec poświęcił i posłał na świat, wy mówicie: Bluźnisz, żem rzekł: Jestem Synem Bożym? Jeźliż nie czynię spraw Ojca mego, nie wierzcież mi. A jeźliż czynię, chociażbyście mnie nie wierzyli, wierzcież uczynkom, abyście poznali i wierzyli, żeć Ojciec jest we mnie, a ja w nim'. Tedy zasię szukali, jakoby go pojmać; ale uszedł z rąk ich."

O czyją "rękę" zatem chodzi?