Skocz do zawartości


Epoka's Content

There have been 244 items by Epoka (Search limited from 2017-02-13)


By content type

See this member's


Sort by                Order  

#4957 "Rozmowy w toku"-z udziałem ŚJ?

Napisano przez Epoka on 2005-03-31, godz. 22:29 in Nowości z kraju i zagranicy

:)



#5360 Centrum Kongresowe i Sale Krolestwa, czyli

Napisano przez Epoka on 2005-04-15, godz. 00:07 in Strony Świadków Jehowy

:)



#5506 poezja

Napisano przez Epoka on 2005-04-18, godz. 23:34 in Strony Świadków Jehowy

:)



#5658 Jak powinni zmienić się ŚJ?

Napisano przez Epoka on 2005-04-23, godz. 13:15 in Świadectwa, wymiana doświadczeń

Odsylam do lektury Liftona.



#5668 Jak powinni zmienić się ŚJ?

Napisano przez Epoka on 2005-04-23, godz. 19:56 in Świadectwa, wymiana doświadczeń

Mozna wpisac na google : totalitaryzm ideologiczny



#5670 Jak powinni zmienić się ŚJ?

Napisano przez Epoka on 2005-04-23, godz. 20:42 in Świadectwa, wymiana doświadczeń

Olo:

2 Głoszenie zrobić dobrowolne.


Bo teraz jest dobroNIEwolne !

Jesli nie ma takiego slowa w slowniku to trzeba je zdefiniowac i dodac.

SJ potrafia ukuwac slowka na swoje potrzeby a "swiatusy" mieliby tego nie robic ? :)



#5842 Przprosiny

Napisano przez Epoka on 2005-04-30, godz. 18:55 in Oceń forum

:)



#5921 Prawdziwe oblicze?

Napisano przez Epoka on 2005-05-03, godz. 21:40 in Tematyka ogólna

:)



#6616 Dokąd powinni odchodzić Świadkowie Jehowy?

Napisano przez Epoka on 2005-05-21, godz. 19:05 in Świadectwa, wymiana doświadczeń

:)



#6658 Wieczorne wyznanie

Napisano przez Epoka on 2005-05-22, godz. 18:16 in Świadectwa, wymiana doświadczeń

Olo napisal:

Muszę też uczciwie powiedzieć że o moich wątpliwościach rozmawiałem z braćmi staryszymi mego zboru i nadzorcą obwodu, a od 9 miesięcy nie chodzę na zebrania. Jednak nie wykluczono mnie z tego powodu. A kiedy spotykam braci są dla mnie jeszcze bardziej życzliwy. (...)


Znam też inne osoby które opuściły szeregi "Zboru" i też wiem że są bardzo dobrze traktowane przez obecnych świadków.


W takim razie nie postępuja zgodnie z oficjalnymi dyrektywami, jak powinno się traktować osoby, króre same się odlączyły.
Potwierdza to twierdzenie, że istnieje jeszcze miejsce na dowolność prywatnych osądów liderów w poszczególnych zborach. Sugeruja miedzy wierszami podczas przemówień, co inni powinni sobie mysleć. Swoim przykładem pokazują innym jak powinni się zachowywać. Reszta bez namysłu, nie majac kompletnie pojęcia co zaszło, lub jedynie wiedzą to, co sami liderzy chcieliby by wiedzieli - podąża za nimi. Osoby ze zboru intuicyjne wyczuwają sugestie rzucane do nich m.in. z podium, jak powinni takiego delikwenta traktować.

To, że robimy coś szczerze nie uczyni tego słusznym. SJ często mówią, jak to ludzie zostali oszukani przez religię fałszywą. Ba! Nazywają te religie, oszustwem, sposobem szatana na trzymanie ludzi w systemach, które Bóg niedługo zniszczy. Nawołują do ich opuszczenia. Twierdzą, że Bóg tych wartościowych stamtąd przez głoszenie wyciąga.
Zatem wiedzą SJ, ze "dobry człowiek", pobożny może tkwić w fałszu ufając, że to, co robi jest słuszne i podoba się Bogu.
Jego osobista miłość do Boga nie ma tu nic do rzeczy - tkwi w fałszu i już!
Tymczasem człowiek myśli sobie jakże to może być? Przecież tak się staram... :( Nie kradnę,
nie klamie.... staram sie byc dobrym ojcem, matka i tak dalej...
Miłość, szczerość, pokora nie czyni go jeszcze zasługującym na uznanie Boże. Ale dla niego właśnie to jest osobistym argumentem, ze nie tkwi w fałszu.

Sądzę, że wielu z nas na podobnej zasadzie związało swoje serca z Dobrym Pasterzem. Może właśnie dlatego tak trudno dopuścić do siebie myśl, że Organizacja może mieć inne cele od deklarowanych.

Może właśnie dlatego...

Po co mi towarzystwo "ślepców", którzy nic nie widząc dają się prowadzić bezkrytycznie innym. Kto to wie, co w przyszłości z nimi sie stanie.
Takie ślepe posłuszeństwo widziałam na poziomie zborów. Wyprowadzono zbór w zupelną nieprawdę.
Jest to odbiciem faktu, że Organizacji posłuszni ślepo są i aż boję się myśleć w jakich jeszcze okolicznościach będą wszyscy. Tak jak sa posluszni przywodcom w zborach.

Wystarczy pomyśleć, co ślepe posłuszeństwo przywódcom żydowskim z I wieku przyniosło ludziom, którzy ich nagonki na Jezusa posłuchali. ( Luk 23: 21-23 )

Co zaś stało sie z tymi, którzy nie byli wobec krzywdzicieli bezkrytyczni, lecz odważni i wnikliwi?
Zapewne wiecie...



#6697 ban na czacie

Napisano przez Epoka on 2005-05-24, godz. 22:29 in Do administratorów...

Dano mi bana na czacie za mowienie o mesjanizmie narodu polskiego w tworczosci Mickiewicza .

I jaki to moze miec zwiazek z Polakami i ideologia SJ.



#6723 Jest potrzebne.

Napisano przez Epoka on 2005-05-25, godz. 20:09 in Oceń forum

:)



#6738 Dokąd powinni odchodzić Świadkowie Jehowy?

Napisano przez Epoka on 2005-05-27, godz. 07:21 in Świadectwa, wymiana doświadczeń

Do Epoka
Piszesz ,że maja odchodzic do tożsamości ktorej ich pozbawiono ale czesto jest tak ,ze Ś.J zostaja ludzie z trudnym życiem z rodzin dysfunkcyjnych gdy okazuje się ,że to w co wirzyli to oszustwa po większości to maja taki mętlik w głowie  nie potrafia normalnie myslec bo niby jak jak ŚJ nie chca a wcześniej żyli zaszczuci w nałogach z bardzo chorymi umysłami musza na nowo uczyc sie żyć  i dlatego wielu nie chce odejść choć wie ,że tu sa kłamstwa to jest bardzo trudne na płaszczyżnie emocjonalnej być niezależnym a duchowo to dodatkowy problem.Kania


Zdaje sobie sprawe z powagi sytuacji. To nie jest takie proste.

Wielu bedac w Organizacji pewnie pokazywalo "swiatu" swe dobre strony. Zapisano to na konto SJ. Moze czuli wtedy, ze naleza do "elity swiata " i to im pomagalo. Moze czuli , ze sa potrzebni, moze czuli ze maja Ojca...
Cokolwiek by to nie bylo zwiazali sie tak sercem z Bogiem i Jezusem a Organizacja to wykorzystala.
Jesli nie robia tego co Organizacja chce to moga czuc, ze traca milosc, uznanie itd.
Kazdy czlowiek ma WARTOSC w oczach Boga. Czyz nie tego uczyl Jezus?
Chcialabym by takie osoby uswiadomily to sobie i staraly sie zyc nie dla Organizacji lecz dla Boga, okazujac innym zyczliwosc i milosc. By wrocily do wlasnej tozsamosci i czuly sie godne.
Wciaz maja przeciez wspanialego Ojca...



#6805 Jest potrzebne.

Napisano przez Epoka on 2005-05-28, godz. 18:09 in Oceń forum

- Winston, gdybyś był moim mężem to zatrułabym Twoją herbatę.
Lady Nancy Astor do Winstona Churchilla

- Nancy, gdybyś była moją żoną to bym ją wypił.
Odpowiedź Churchilla.
LOL



#6806 Kilka dowcipów

Napisano przez Epoka on 2005-05-28, godz. 18:12 in Humor

"I would like to say that the first time Adam had a chance he laid the blame on a woman."
—Nancy Astor
(British Politician)
"Chciałabym powiedzieć, że kiedy po raz pierwszy Adam miał okazję, zrzucił winę na kobietę."



#6811 smierc czolowego przedstawiciela WTS w Polsce

Napisano przez Epoka on 2005-05-28, godz. 19:36 in Obowiązki teokratyczne

Dosiu,
Czy moglabys przejsc do > Tematyka Ogolna > Jak powinni zmienić się ŚJ?



#7048 Dobre strony Świadków Jehowy.

Napisano przez Epoka on 2005-06-04, godz. 19:55 in Tematyka ogólna

Czytając Strażnicę ludzie niedoinformowani, odnoszą wrażenie, że SJ są najwspanialszą społecznością, wręcz elitą ludzką. (...)


A Strażnica zamiast pisać prawdę, mimo że tak twierdzi, w niejednym artykule obwieszcza tendencyjnie, że tylko SJ są uczciwi, że tylko SJ głoszą, że tylko SJ porządnie wychowują swoje dzieci, że nie nadużywają alkoholu, że zawsze mówią prawdę, itd... itp.

Prawda jest jednak inna. Depresje, ukrywany alkoholizm, nieuczciwe dorabianie się, oszukiwanie współbraci, obgadywanie, kliki w zborach, fałszywa pobożność, nierzadko obłuda. Samo życie. A uśmiechnięte twarze na ilustracjach w czasopismach to tylko „chwyt reklamowy” mający na celu zachęcić czytelnika do zapoznania się z treścią, oraz rozbudzić w nim myślenie podyktowane życzeniem. Wielu stwierdza, że to tylko maska nałożona przez Organizację.(..)

‘Kto już raz zajrzał za kulisy, ten nigdy więcej nie da się zwieść blaskiem fasady.’[/b][/color]


Na zbor sklada sie spolecznosc z tego samego miasta, okolicy, podobnego srodowiska. Tymczasem widac w zborach podzialy na tle kto zamozniejszy, kto dluzej "w prawdzie", kto ma rodzine " w prawdzie" itd.
Na wielkich zgromadzeniach prezentuje sie brak podzialow.
Co tu mogloby sie zdarzyc, o co sie spierac..
Zbiorowa euforia..



#7352 Absurdy doktryny ŚJ

Napisano przez Epoka on 2005-06-18, godz. 18:35 in Tematyka ogólna

Faraon w wykladni to raz Szatan innym razem Jehowa.



#7353 ŚJ a ROK 1984

Napisano przez Epoka on 2005-06-18, godz. 19:04 in Tematyka ogólna

"Ruchoma prawda"- to co bylo kiedys prawda juz dzisiaj nia nie jest i wymaga sie od czlonkow organizacji uznania "nowej prawdy", z nastawieniem jakby zawsze tak bylo. :)



#7447 Kto będzie zbawiony?

Napisano przez Epoka on 2005-06-22, godz. 14:35 in Tematyka ogólna

Matuzalem

Jestem ŚJ i też bym odpowiedział - że tak, oczywiście. Sam Jezus powiedział, że nie chodzi o bycie po jednej, albo po drugiej stronie, ale bycie po stronie prawdy...

Gdzie Jezus tak powiedzial?

Kiedy SJ przekazywali mi swoja doktryne, na pytanie:
" Czy wierza, ze tylko oni zostana zbawieni? "odpowiedzieli mi slowami
Mateusza 12:30:
" Kto nie jest po mojej stronie, ten jest przeciwko mnie, a kto nie zbiera ze mna, ten rozprasza."
Czasem mowiono o milosci, czasem straszono, ze ludzie skalani naukami "babilonskich" religii, nie majacy nic wspolnego z "czystym wielbieniem" w wersji SJ - nie znajda uznania. W kazdym razie wpojono mi, ze trzeba byc w Organizacji SJ by byc zbawionym.
Tak to pamietam.
Kiedy sama glosilam, w zaleznosci od sytuacji zaostrzalam stanowisko lub liberalizowalam.

Pamietam tez jaka siano opinie o " niewierzacych" mezach kobiet - siostr , ktorzy tylko (latami ) przychodzili na zebrania i nie przyjmowali symbolu. Mozna to wyrazic slowami: Kochamy ich, ze tu przychodza, ale jak by przyszedl Armagedon, co bedzie z nimi?? Chciano by wszyscy mysleli, ze pogina! Bo nie sa w Organizacji.



#7449 Kto będzie zbawiony?

Napisano przez Epoka on 2005-06-22, godz. 14:43 in Tematyka ogólna

SJ nie interpretuja tego fragmentu tak jak Ty.. :)



#7800 Pogrzeb świadka Jehowy

Napisano przez Epoka on 2005-06-30, godz. 23:25 in Zwyczaje Świadków Jehowy

Temat dotyczy bardziej SJ pochodzenia latynoskiego stad nic dziwnego ze nie zwracano na to uwagi w zborach. Raczej nikt tego zwyczaju w Polsce nie praktykowal. Nie bylo wiec powodow o tym mowic.
Link do artykulu Joanny Czapskiej:

http://brooklyn.org.pl/aztekowiejc.htm



#8024 Tajna organizacja

Napisano przez Epoka on 2005-07-06, godz. 05:24 in Humor

Za granicą tego rodzaju akcje nie są niczym wyjątkowym.


Link:

http://www.haszard.c...ckets/index.htm

Tylko nie do smiechu niestety. Bardzo przepraszam. Prosze o przeniesienie do
Swiadkowie Jehowy i Prawo.



#8532 Co z urodzinami?

Napisano przez Epoka on 2005-07-14, godz. 23:19 in Zwyczaje Świadków Jehowy

Oczywiscie, ze jest to "wykraczanie poza to co napisane". Procz tego powoduje cos jeszcze.
Osoba pozostajaca w zborze moze po prostu w przyplywie zwyklej radosci pokazac, ze cieszy sie z urodzin byc moze kogos znajomego.
Kiedy ktos z SJ to zobaczy - wszystko staje sie jasne. Wyszla z formy! To zas oznacza, ze inaczej juz mysli.

Przywodcom zas chodzi o utrzymanie czlonkow organizacji w ryzach narzuconego myslenia.
Widac jak na dloni: odstepstwo.



#8536 Co z urodzinami?

Napisano przez Epoka on 2005-07-14, godz. 23:30 in Zwyczaje Świadków Jehowy

Staralam sie w moim poscie odslonic tez jeden z mechanizmow kontroli organizacji nad poszczegolnymi czlonkami zborow.