Skocz do zawartości


Zawartość użytkownika kochajacy_prawde

Odnotowano 150 pozycji dodanych przez kochajacy_prawde (Rezultat wyszukiwania ograniczony do daty: 2017-01-15 )



Sort by                Order  

#95222 Były ŚJ mówi o Trójcy!!!

Napisano przez kochajacy_prawde on 2008-06-25, godz. 12:17 w Trójca

Mirku,

Bardzo Ci dziękuję, że jesteś wytrwały w tym, co robisz. Wersety i przykłady, które przytaczasz, są dla mnie bardzo cenne i pożytecznie.

Pozdrawiam,

Ps. Jeśli masz w jakiś sposób usystematyzowaną wiedzę o Trójcy w wersji elektronicznej, to byłbym zobowiązany, gdybyś je wysłał na adres:
[email protected]



#115321 JESTEM GEJEM I ŚWIADKIEM JEHOWY

Napisano przez kochajacy_prawde on 2009-03-20, godz. 14:03 w Dyskusje moderowane

Czy mozna być świadkiem Jehowy,bedąc gejem???Według mnie tak.Jehowa kocha wszystkich,nikogo nie zabilem,nie okradłem,zyję jak Jezus nakazał,tylko kocham inaczej ale ....też kocham.Uczucie jest jedno i płeć tu nie ma znaczenia.Czy jest więcej takich osób jak ja?????


Po pierwsze, jeśli chcesz poodobać się Bogu, to musisz mieć otwarte serce na to, co mówi Pismo, ponieważ Pismo to wypowiedzi Boga.

Po drugie, jeśli masz zamiar trwać przy swoim zdaniu, to nie czytaj tego, co następuje.

Stwierdziłem, że żyjesz tak, jak "Jezus nakazał". Jezus nakazał, by małżeństwem byli tylko mężczyzna i kobieta:

Mat. 19:4-5
4. A On, odpowiadając, rzekł: Czyż nie czytaliście, że Stwórca od początku stworzył mężczyznę i kobietę?
5. I rzekł: Dlatego opuści człowiek ojca i matkę i połączy się z żoną swoją, i będą ci dwoje jednym ciałem.
(BW)

Kiedy Jezus odchodził powiedział:
Jan. 16:13
13. Lecz gdy przyjdzie On, Duch Prawdy, wprowadzi was we wszelką prawdę, bo nie sam od siebie mówić będzie, lecz cokolwiek usłyszy, mówić będzie, i to, co ma przyjść, wam oznajmi.
(BW)

Tak więc nauczanie Jezusa nie skończyło się Jego odejściem z tej ziemi. Duch Święty miał dalej przekazywać prawdę o Chrystusie i Jego woli.

Apostoł Paweł napisał:
Rzym. 1:27
27. Podobnie też mężczyźni zaniechali przyrodzonego obcowania z kobietą, zapałali jedni ku drugim żądzą, mężczyźni z mężczyznami popełniając sromotę i ponosząc na sobie samych należną za ich zboczenie karę.
(BW)

Tak więc jasne jest, że Jezus nie chce, aby istniały związki pomiędzy osobami tej samej płci.

Jeżeli zgadzasz się z Bogiem i pragniesz pomocy, napisz do mnie. Zrobię wszystko, co w mojej mocy, by Ci pomóc.

Pozdrawiam



#119145 Wykształcenie, oficjalny pogląd SJ

Napisano przez kochajacy_prawde on 2009-05-21, godz. 10:09 w Nowinki doktrynalne Towarzystwa Strażnica

Wyższe wykształcenie - potencjalne zagrożenia:

- niemoralność
- materializm
- niezależne myślenie
- utrata wiary
- realizowanie celów świeckich zamiast celów duchowych

:)


Zaznaczam od razu, że nie jestem ŚJ. Jestem chrześcijaninem.

Muszę przyznać, że pomimo wyższego wykształcenia nie "dopadło" mnie nic z tych zagrożeń.

Znalazłem coś fajnego. W Strażnicy z 2008-09-01, czyli całkiem świeżej, jest ramka:

Młodzież często spotyka się z pokusami i naciskami, by zrobić coś, co jest popularne. Rozważmy kilka przykładów.
* Koledzy naciskają cię, byś zapalił.
* Nauczyciel w dobrej wierze namawia cię, byś poszedł na studia.
* Zostajesz zaproszony na imprezę, gdzie będzie swobodny dostęp do alkoholu, a może nawet do narkotyków.
* Ktoś proponuje, byś zamieścił w Internecie swój profil.
* Kolega zaprasza cię na brutalny lub niemoralny film.
Co zrobisz, gdy znajdziesz się w podobnej sytuacji? Czy po prostu ulegniesz, czy też dokładnie zastanowisz się, jaki może być tego kres? Warto zadać sobie wtedy następujące pytania: "Czy człowiek może nagarnąć ognia w zanadrze i nie spalić swych szat? Albo czy człowiek może chodzić po węglach i nie przypiec swych stóp?" (Przysłów 6:27, 28)


Pragnę na początku zauważyć, że cytat z Księgi Przysłów został, jak zwykle w przypadku artykułów zamieszczanych na łamach "Strażnicy", wyjęty z kontekstu. W tym fragmencie chodzi o mężczyznę cudzołożącego z zamężną kobietą.

Zupełnie niemądre jest umieszczanie
* Nauczyciel w dobrej wierze namawia cię, byś poszedł na studia.
* Ktoś proponuje, byś zamieścił w Internecie swój profil.

pomiędzy
* Koledzy naciskają cię, byś zapalił.
* Zostajesz zaproszony na imprezę, gdzie będzie swobodny dostęp do alkoholu, a może nawet do narkotyków.
* Kolega zaprasza cię na brutalny lub niemoralny film.

Przy okazji zapytam:
Czy ŚJ poszedł by na imprezę bez dostępu do alkoholu i narkotyków ze swoimi znajomymi?
Czy ŚJ wogóle przyjąłby zaproszenie od kolegi na jakikolwiek film?

To oczywiście pytania retoryczne, ale jeśli ktoś chce - niechaj odpowie.



#99953 Kres religii fałszywej jest bliski!

Napisano przez kochajacy_prawde on 2008-08-27, godz. 11:52 w Nowinki doktrynalne Towarzystwa Strażnica

Często prowadzę polemikę ze ŚJ i badam z Biblią ich wierzenia i mam nadzieję, że kres tej wlaśnie falszywej religii jest bliski.



#104479 Przegląd najnowszych publikacji WTS

Napisano przez kochajacy_prawde on 2008-10-28, godz. 10:45 w Tematyka ogólna

My natomiast w raju duchowym cieszymy się pokojem i jednością (Izaj. 48:17, 18; 60:18; 65:25).

Czyżby ŚJ doszli do wniosku, że raj już istnieje i jest miejscem duchowym, czy ja jestem nie na bieżąco?



#116956 Przegląd najnowszych publikacji WTS

Napisano przez kochajacy_prawde on 2009-04-11, godz. 15:29 w Tematyka ogólna

zapytam z ciekawości: jak ta "primaaprilisowa" strażnica interpretuje rozmowę Jezusa z Nikodemem? I czy w ogóle ją wspomina? Przecież Pan Jezus wyraźnie powiedział Nikodemowi że MUSI narodzić sie ponownie, że to nie jest jakaś opcja albo jedna z wielu ścieżek do zbawienia, ale KONIECZNOŚĆ. Jeśli sie nie narodzi ponownie, nie będzie zbawiony, koniec, kropka.

Jak po tak kategorycznych słowach Pana Jezusa można wykombinować zbawienie bez ponownego narodzenia?



Widzisz, Sebastianie. To jest dla Świadków bardzo trudna kwestia do rozgryzienia. Ciekawe, czy ktoś z ŚJ podejmie się odpowiedzi na Twoje trafne pytanie.



#122888 Przegląd najnowszych publikacji WTS

Napisano przez kochajacy_prawde on 2009-07-22, godz. 08:14 w Tematyka ogólna

Kiedy Izraelici szemrali i burzyli się przeciw Mojżeszowi, Bóg potraktował to jako działania wymierzone przeciwko Niemu samemu (Liczb 14:26, 27). Od tamtej pory się nie zmienił. A zatem gdybyśmy występowali przeciw osobom, którym On powierzył pewną miarę władzy, przeciwstawialibyśmy się samemu Bogu!


Wielu ŚJ czyta "pewną" ale najwidoczniej myśli "pełną", bo nieźle sobie Ci nadzorcy poczynają!!!

A apostoł Paweł pisał:
2 Kor. 1:24
24. Nie jakobyśmy byli panami nad wiarą waszą, ale iż jesteśmy współpracownikami waszymi, abyście radość mieli; albowiem wiarą stoicie.
(BW)

Ooo, gdyby Ciało Kierownicze to kiedyś zrozumiało, to byłoby wspaniale!



#115314 Rozwód a Biblia

Napisano przez kochajacy_prawde on 2009-03-20, godz. 13:37 w Tematyka ogólna

A co zrobić jak żona lub mąż się nie myje? Albo co gorsza, nie chce się myć a na życzliwe rady reaguje krzykiem? Siedzieć całe życie z brudasem i łapać od niego brudne choroby? Zawsze zastanawiałem się jak pogodzić w takich lub podobnych przypadkach rozwód z Biblią.


To jest chyba żart, a jeśli nie to bez komentarza...

Czesiek ma rację w tym względzie: Biblia w ani jednym miejscu nie określa sposobu, w jaki powinno być zawarte małżeństwo. Niemniej jednak ślub powinien być aktem publicznym i powinien w związku z tym odbyć się w USC.

Jeśli ktoś się w tym względzie nie zgadza z powyższym zdaniem, to proszę powołać się na konkretne fragmenty Pisma.



#115316 Rozwód a Biblia

Napisano przez kochajacy_prawde on 2009-03-20, godz. 13:47 w Tematyka ogólna

Gdyby to był żart to bym wstawił uśmieszek. Niestety takie są realia, sam kiedyś tak miałem dlatego szukam odpowiedzi na moje pytanie.


Wstawić do wanny, nakierować na delikwenta prysznic, ustawić odpowiednią ciepłotę wody i UMYĆ ;) :P :blink:



#99894 Onanizm

Napisano przez kochajacy_prawde on 2008-08-26, godz. 13:50 w Seksualność

bo każdy wytryski z rączki, to zmarnowane nasienie ;-) … tak mówi Biblia ;-) a co z onanizmem uprawianym przez kobiety ? (o onanizmie kobiet, biblia nic nie wspomina ;-) !!! )


Będąc szczerym, to każdy seksuolog Ci powie, że jeśli mężczyzna nie uprawia seksu przez dłuższy czas, to będzie miał polucje, czyli mimowolny wytrysk nasienia. Chyba wtedy również jest marnowane, a to przecież nie jest od Cibie zależne.



#115744 słownik świadko-polski

Napisano przez kochajacy_prawde on 2009-03-24, godz. 09:38 w Zwyczaje Świadków Jehowy

chciałem zwrócić uwagę na taką ciekawostkę: większość ŚJ obraża się, oburza się albo co najmniej nie akceptuje nazywania sług pomocniczych i starszych zboru mianem "księży", ale te same osoby często nie mają żadnych oporów, aby żartobliwie nazywać starszych zboru "biskupami"...


I wcale się im nie dziwię.

Słowo "ksiądz" pochodzi od słowa "książę", bo tak był w dawnych czasach (a i w dzisiejszych nierzadko) duchowny katolicki.

Słowo "biskup" natomiast, to spolszczenie słowa episkopos, które oznacza "nadzorujący, doglądający".

Moim zdaniem w tej sprawie ich postępowanie jest OK.

No właśnie czy Świadkowie w ogóle wierzą, że Chrystus przyjdzie w chwale? Czy to nie jest raczej tak, że czekają na dzień Jehowy a nie Jezusa? Zdaje się z resztą, że u nich paruzja już nastąpiła w 1914 roku. Qrczę, tak sobie teraz myślę: co się właściwie stało w 1914 roku? Bo już się trochę pogubiłem. Chodzi mi o to: jakie proroctwo biblijne "wypełniło" się w 1914?

Co do kwestii nowomowy, to drażnią mnie trochę tautologie w stylu: Jehowa Bóg albo Szatan Diabeł. Tak jakby Szatan to było imię a Diabeł nazwisko.


"Tautologii" JEHOWA BÓG, czy JAHWE BÓG używa samo Pismo Święte:
1 Moj. 2:4
4. Takie były dzieje nieba i ziemi podczas ich stworzenia. W dniu, kiedy Pan Bóg uczynił ziemię i niebo,
(BW)
W języku orginalnym mamy tutaj JEHOWA ELOHIM, czyli JEHOWA BÓG.

Obj. 20:2
2. I pochwycił smoka, węża starodawnego, którym jest diabeł i szatan, i związał go na tysiąc lat.
(BW)
Tutaj pomiędzy słowami jest spójnik, jednak występują one blisko siebie.



#115943 słownik świadko-polski

Napisano przez kochajacy_prawde on 2009-03-26, godz. 15:39 w Zwyczaje Świadków Jehowy

wystepuje Jehowa czy JHWH?


Będę przekorny i napiszę, że ani jedno ani drugie :lol:

Występują tam kolejno litery: jod he waw he.

pozdrawiam



#115310 Formalnie Swiadek.... ale tylko formalnie

Napisano przez kochajacy_prawde on 2009-03-20, godz. 11:59 w Świadectwa, wymiana doświadczeń


i vice versa

pozdrawiam


Niezbyt rozumiem, co w moim przypadku znaczy Twój zwrot "vice versa". Możesz mi to wytłumaczyć?



#115297 Formalnie Swiadek.... ale tylko formalnie

Napisano przez kochajacy_prawde on 2009-03-20, godz. 08:48 w Świadectwa, wymiana doświadczeń

Ja nie jedno przeżyłem i przeczytałem a pomimo to pozostałem.
Pozdrawiam


Bo bałeś się podjąć jednoznaczną decyzję. Wygodniej jest zgadzać się na wszystko niż stanąć w obronie prawdy. Nie namawiaj innych, by byli w dosyć "osobliwy" (że tak to ujmę) sposób "szczęśliwi" w strukturach organizacji.



#117097 Nagranie ze świadectwem Pauliny Moss (ex-ŚJ)

Napisano przez kochajacy_prawde on 2009-04-14, godz. 09:38 w Świadectwa, wymiana doświadczeń

Witam serdecznie To ja Paulina,to mojego świadectwa słuchaliście.
Chciałam cos tylko napisac dla małego wyjaśnienia. Nie weszłam w żaden matrix bo nie zapisałam sie do żadnego kościoła.
List do Rzymian 10;9 mówi; Bo jesli ustami swymi wyznasz,ze Jezus jest Panem a w sercu uwierzysz,ze Bóg wzbudził Go z martwych to bedziesz zbawiony" Tak właśnie zrobiłam,zwróciłam sie do Niego w modlitwie w zaciszu,w moim domu a nie w żadnym kościele,powierzyłam Mu swoje życie a On zaczął mnie zmieniać. Wiem,ze to trudne do zrozumienia dla byłych Swiadków bo to zbyt proste,ale tak jest. Ewangelia jest prosta,ale zarazem piękna. Bóg dał za nas swego jednorodzonego Syna aby ci,którzy uwierzą mogli być zbawieni. Uczeszczam w tym momencie do kościoła Zielonoświątkowego,ponieważ w S-cy jest to jeden z kościołow chrześcijańskich w którym wielbi sie Boga poprzez uwielbianie Jezusa Chrystusa i nie ma tam bałwochwalstwa. Wierze jednak,ze każdy bez względu na denominacje,który oddał swoje życie Jezusowi i uznał Go za swojego Pana jest moim bratem w Chrystusie.
Moją głową jest Jezus Chrystus a nie jak w organizacji niewolnik wierny i rozumny,bo on ustala reguły. Pastor w kościele Zielonoświątkowym,choc jest moim bratem nie jest moją głową ale cały czas Chrystus .
Wiem dlaczego byli S.J mają uprzedzenie do K.Z i moze do innych kosciołow chrzescijanskich,tez takie miałam. W organizacji powiedziano nam,ze tam gdzie dzieją sie cuda lub ludzie mówią językami to są demony. Tak nam wbili do głowy.
Swiadkowie nie uznają działania Ducha Swietego,który własnie działa tam gdzie ludzie kochają Boga,bez względu na denominacje.
Jeszcze raz chciałam podkreslic dla zainteresowanych,ze Jezus Chrystus jest moim Panem a Kościół Jego to wszyscy,którzy Jemu sie oddali bez względu na to czy jest to ktoś od Zielonych czy od Babtystów czy od Katolików a nawet od Swiadków,bo nawet tam sa nawrócone osoby,które są prowadzone przez Ducha Swietego a Ten ich powoli z tamtąd wyprowadza,ponieważ jest to zwiedzenie.


Paulino, miło słuchać Twojego świadectwa, jednak chcę Ci mocno podkreślić, abyć była nieustannie czujna, ponieważ wśród chrześcijan również szerzy się sekciarskiej myślenie i obyś nie stała się recydywistką, jeśli chodzi o przynależność do grupy o charakterze totalnym. Wiem o czym mówię, bo tego doświadczyłem. Słychać w Twoich wypowiedziach wiele powtarzających się zbitek słownych, które są czymś w rodzaju "słów kluczy". Kogoś, kto to czyta może to śmieszyć, ale jest to pewne znamię zatracania samodzielnego myślenia i rzetelnej krytyki otaczającego świata.

Tak więc, Paulino, trzymaj się mocno Chrystusa...



#102790 Czy człowiek jest tylko ciałem?

Napisano przez kochajacy_prawde on 2008-10-06, godz. 09:50 w Dusza nieśmiertelna

Dziękuje Ci, Mirek, za Twój wkład w to forum.

Korzystam z Twojej pracy i jest to dla mnie błogosławieństwem.



#142647 Co to znaczy, że Jezus jest "Synem Bożym"?

Napisano przez kochajacy_prawde on 2011-08-14, godz. 09:17 w Trójca

To już tak jest,że egzegeci muszą "walczyc" o argumenty i ten spór już trwa 2 wieki i czasem jest,że nie którzy wygrywają - jal np.Sobór nicejski I ,ale można powiedziec,że nie kiedy następuje pyrrusowe zwycięstwo - bilans strat i kosztów ... w20 i 21 wieku. :pokolenie wywrotowców,odsczepięńców i innej maści religiantów.


Dlaczego dyskusję musisz nazywać "walką". Dyskusja może odbywać się w całkowitym pokoju.

Faktem jest jednak, że często dyskusje między chrześcijanami zamieniają się w wojnę totalną. Na szczęścia nie wszyscy przejawiają taką postawę.

Na temat Trójcy nie tylko można, ale wręcz trzeba dyskutować, ponieważ właściwe zrozumienie natury Boga ma gigantyczny wpływ na życie chrześcijańskie.



#121603 Dzieci-głosiciele

Napisano przez kochajacy_prawde on 2009-06-29, godz. 22:05 w Obowiązki teokratyczne

W nawiązaniu do tematu krótki film ze zboru na Filipinach. Trzyletni brat czyta Pismo podczas TSSK (pod koniec filmu ten sam chłopiec, ale już czteroletni): link


Dosłownie przed chwilą obejrzałem ten film. Szkoda mi tego dziecka...

To jest zwyczajny cyrk, gdzie z dziecka robi się pośmiewisko, a ono jest zupełnie nieświadome, co się dzieje.

Jeśli to będzie trwać, z tego chłopczyka wyrośnie najbardziej nadęty i zatwardziały ŚJ jakiego ziemia wydała. Oczywiście mu tego nie życzę.



#121761 Dzieci-głosiciele

Napisano przez kochajacy_prawde on 2009-07-02, godz. 06:43 w Obowiązki teokratyczne

Kiedyś pamiętam jak mnie jedna siostra ze zboru "pocieszała", że rodzina która mnie "prześladuje" umrze w armagedonie, a ja się mało nie poryczałem z goryczy...


Ten i inne przykłady pokazują "miłość", dzięki której można poznać religię "prawdziwą".



#123820 Dzieci-głosiciele

Napisano przez kochajacy_prawde on 2009-08-10, godz. 05:21 w Obowiązki teokratyczne

Mama-ŚJ prowadzi blog w imieniu trzyletnich córek i tak oto pisze o ich radości w związku z pomocą w głoszeniu i uczestnictwie w kongresie:





źródło


To przeczytajcie sobie życzenia z Księgi Gości na tym blogu:
http://smyki.pl/dome...x.php?op=ksiega

Życzenia dotyczą urodzin i świąt. Ciekawe, czy mama przeczyta córkom te życzenia, czy przefiltruje je przez swoje Strażnicowe filtry, które wyłapią wszystko co związane z "pogańskimi" świętami i "pogańskimi" urodzinami?



#112546 Świadkowie Jehowy,o jakiej tematyce filmy są zalecane?

Napisano przez kochajacy_prawde on 2009-01-28, godz. 14:56 w Zwyczaje Świadków Jehowy

Cytat z publikacji:
Jeżeli nienawidzimy bezprawia, będziemy starannie się wystrzegać wszelkich praktyk skalanych nieczystością płciową oraz niemoralnych rozrywek. Będziemy więc unikać wątpliwych moralnie książek, czasopism i gazet. Ponadto, jeśli nienawidzimy bezprawia, nie będziemy oglądać żadnych zdrożnych widowisk, czy to w telewizji, w kinie, czy na scenie. Gdy stwierdzimy, że jakiś program jest niemoralny, powinniśmy poczuć się zobowiązani do niezwłocznego wyłączenia telewizora lub mieć odwagę opuścić teatr. Podobnie nienawidzenie bezprawia skłoni nas do wystrzegania się wszelkich utworów muzycznych, które słowami lub rytmem rozbudzają namiętność. Nie będziemy łaknąć wiedzy o sprawach niemoralnych, lecz ‛będziemy w złem jak niemowlęta, natomiast w myśleniu będziemy dojrzali’
Koniec cytatu.
Ktoś powie: ci co tak robią - przesadzają. Być może. Znam jednak takie osoby które tak właśnie starają się żyć. Nie pytałem się czy coś tracą.
Ale jedno jest pewne. Na pewno mają czystsze sumienie niż tacy którzy połykają wszystko jak leci.



Co byś w takim razie powiedział o Jezusie z Nazaretu, który, jak napisano, jadał i pijał z celnikami i grzesznikami?



#108766 Stare i nowe światła: gwałt jako cudzołóstwo

Napisano przez kochajacy_prawde on 2008-12-22, godz. 10:35 w Nowinki doktrynalne Towarzystwa Strażnica

Amen bracie, AMEN !. Takie wnioski, mogą wysunąć tylko naprawdę chore i biedne umysły!. Niech Dobry Pan obdarzy ich Swym Miłosierdziem, by do reszty nie zwariowały.


AMEN, panowie.

Oni tak pewnie mówią, bo są facetami. Brakuje mi słów na takie bzdury. Doprawdy żenujące jest, by takie poglądy popierać Słowem Bożym. Jahwe powiedział:
"Miłosierdzia chce a nie ofiary".

Oni jednak chcą ofiary, a nie miłosierdzia.



#117079 Donosicielstwo

Napisano przez kochajacy_prawde on 2009-04-13, godz. 21:07 w Zwyczaje Świadków Jehowy

Poważnie, trzeba mieć zgodę "odpowiednich władz" na przenocowanie własnego rodzeństwa? Pomimo 13-stu lat spędzonych u ŚJ jestem ciut zdziwiony...

A propo faryzejskich zasad, do końca życia nie zapomnę tych spojrzeń z piorunami w oczach... Gdy pewne głosicielki po zebraniu zaczęły komentować czyjeś życie osobiste, ja nagle wypaliłem: "Nie wiem czy wiecie drogie siostry że ja od kilku miesiecy mieszkam z kobietą która nie jest moją żoną, I co wy na to?..." Kilka osób zszokowanych, bo byłem wówczas stawianym za wzór pionierem stałym. Jedna głosicielka stwierdziła nawet że "to się kwalifikuje pod wykluczenie" i po chwili nie mogła dojść do siebie, gdy wywołałem salwę śmiechu wyjaśnieniem, że mówiąc o "kobiecie która nie jest moją żoną" miałem na myśli moją wówczas 85-letnią babcię (mamę mego ojca) :P


Naprawdę dobre :P :P :P



#95272 Czy świadków Jehowy trzeba "ratować"?

Napisano przez kochajacy_prawde on 2008-06-26, godz. 08:38 w Tematyka ogólna

Sebastian, zupełnie się z Tobą zgadzam, zreszta napisalem o tym w swoim wczesniejszym poscie.



#95225 Czy świadków Jehowy trzeba "ratować"?

Napisano przez kochajacy_prawde on 2008-06-25, godz. 12:30 w Tematyka ogólna

Witam,

Nie wiem, czy byłaś kiedyś w sekcie - ja byłem. Jeśli nie byłaś, to proszę nie wypowiadaj się tak ostro na te tematy, ponieważ być może nie zdajesz sobie sprawy z tego, co piszesz, i dodatkowa możesz sprawić komuś przykrość. Jeżeli masz swoje poglądy, to dobrze - każdy powinien je mieć.

ŚJ trzeba ratować, bo znam autentyczne przypadki, gdzie rozbijane są rodziny i szkalowane jest dobre imię ludzi, którzy stamtąd odchodzą. Znam byłego ŚJ, któremu wyznawca Strażnicy napluł na buty z powodu swojej pogardy. Przykłady można mnożyć.

Uważam, że żadna organizacja nie jest w stanie zaoferować zbawienia. Wiem jednak, że Jezus Chrystus to nie jakaś mżonka, ale autentyczna osoba. Wierząc w to, że umarł za Twoje grzechy i nawracając się całym sercem, by Jemu służyć, masz życie wieczne.

"Albowiem tak Bóg pokochał świat, że posłał swojego jednorodzonego Syna, aby każdy, kto w Niego wierzy, nie zginął, ale miał życie wieczne"

Ja w to wierzę i chcę zachęcać do tego innych. Nie jestem rycerzem krucjat i nikogo nie przymuszę, ale zachęcam wszystkich, rówinież i siebie.

Nie chciałabyś, żeby ktoś cię traktował z pogardą, więc nie pisz o mnie rzeczy w stylu, że ja czarno-biało widzę rzeczywistość i temu podobne "prawdy" o mnie. Mi to sprawia przykrość, bo tak naprawdę mnie nie znasz i z jednego postu napewno nie uda ci się mnie poznać. Twoich przekonań ja nie nazywam bełkotem, bo choć cię nie znam, to jednak szanuję to, co myślisz.

Serdecznie pozdrawiam.