Skocz do zawartości


Zawartość użytkownika Fly

Odnotowano 654 pozycji dodanych przez Fly (Rezultat wyszukiwania ograniczony do daty: 2017-01-12 )



Sort by                Order  

#87662 Ilu Żydów opuściło Egipt?

Napisano przez Fly on 2008-04-04, godz. 12:53 w Chronologia biblijna i wydarzenia historyczne

Henryk: założenie posiadania 7 synów jest nierealistyczne. Oznaczałoby to, że biorąc pod uwagę bezpłodność, choroby, wypadki, śmiertelność niemowląt i położnic, każda kobieta musiałaby rodzić ŚREDNIO jakieś 18 dzieci... I tak pokolenie po pokoleniu, non stop przez 200 lat.
Cóż, nauka radziecka zna takie przypadki...



#87385 Śni mi się czasami taki sen...

Napisano przez Fly on 2008-04-02, godz. 09:37 w Świadectwa, wymiana doświadczeń

Brie, masz rację. Jest tak jak piszesz. Jak się odrzuci emocje i nienawiść, to taki właśnie obraz braci pozostaje.



#87089 Dlaczego ofiarę Jezusa nazywa się okupem?

Napisano przez Fly on 2008-03-31, godz. 07:33 w Tematyka ogólna

PA, to nie jest nauka Świadków tylko całego chrześcijaństwa (patrz posty Cześka).



#86507 Pomagać "od środka": jak daleko można się posunąć?

Napisano przez Fly on 2008-03-24, godz. 15:50 w Świadectwa, wymiana doświadczeń

Qwerty, z tego co piszesz wynika, że sobie zupełnie nie zdajesz sprawy co to znaczy być starszym. On będzie teraz przewodził zborowi w służbie, prowadził zbiórki, zachęcał nieczynnych do aktywności a zwykłych głosicieli do zostania pionierami, napominał i wykluczał nieprawomyślnych na komitetach sądowniczych, będzie nauczał kłamstw w wykładach i na studium książki, jednym słowem będzie szerzył kłamstwo w imię... walki z kłamstwem.

ON NIE MA INNEGO WYJŚCIA, MUSI SPRÓBOWAĆ.

Jak to nie ma wyjścia?! Wyjścia to nie ma alpinista spadający 300 metrów w dół. Ale człowiek, o którym piszemy ma alternatywę, która w dodatku nie stanowi żadnego specjalnego ryzyka czy poświęcenia. Co to za problem powiedzieć: "dziękuję, ale nie mogę zostać starszym?" Czy do tego potrzeba nadludzkiego bohaterstwa?



#86489 Pomagać "od środka": jak daleko można się posunąć?

Napisano przez Fly on 2008-03-24, godz. 11:00 w Świadectwa, wymiana doświadczeń

Do tego wszystkiego nie musiał zostawać starszym. To jest niezła schizofrenia, bo zakładając, że ów człowiek nie wierzy w doktryny Świadków, to żeby wyzwolić rodzinę z fałszu, będzie przewodził w propagowaniu tego fałszu.



#86483 Pomagać "od środka": jak daleko można się posunąć?

Napisano przez Fly on 2008-03-24, godz. 09:37 w Świadectwa, wymiana doświadczeń

Czyli taki starszy Konrad Wallenrod... nie wyobrażam sobie takiego życia i uważam, że ten człowiek popełnia błąd. Nie wyjdzie mu to na zdrowie.



#86434 Zaproszenia na Pamiątkę

Napisano przez Fly on 2008-03-23, godz. 14:35 w Obowiązki teokratyczne

Co do problematycznej ilości pomazańców, która wg Strażnicy "z roku na roki maleje", ale czego absolutnie nie widać w statystykach pamiątkowych, stało się to co musiało się stać. Nowe światło zaświeciło w tym roku! I w ten sposób za jednym zamachem zlikwidowano problem malejąco-rosnącej liczby członków ostatka oraz coraz młodszego wieku tychże.
Sorry, ale nie pamiętam numeru Strażnicy, która to światło przyniosła na świat. Gdzieś tu był odpowiedni wątek...



#86331 Przypuszczalna budowa raju.

Napisano przez Fly on 2008-03-21, godz. 13:44 w Wizja Raju

Coralgol, przeczytałem właśnie pomysł z hodowlą "niemowlaków". I muszę to napisać: jesteś chorym człowiekiem.



#86326 Długie włosy i długa broda

Napisano przez Fly on 2008-03-21, godz. 12:44 w Zwyczaje Świadków Jehowy

Ręcę opadają. Najbardziej rozbiła mnie ta długa spódnica. Długa, ale z rozcięciem, więc się nie nadaje.



#86186 Były ŚJ mówi o Trójcy!!!

Napisano przez Fly on 2008-03-17, godz. 20:39 w Trójca

Tak, a więc dowiedzieliśmy się już, że z wydarzenia zesłania Ducha Świętego można dowiedzieć się o jego Boskości.

Nie , niczego się nie dowiedzieliśmy. Poznaliśmy tylko twój pogląd. Poza tym takie tanie chwyty możesz sobie podarować. To nie kampania wyborcza.



#85932 Podprogowy przekaz w publikacjach Towarzystwa!

Napisano przez Fly on 2008-03-12, godz. 19:22 w Tematyka ogólna

Powiększony obrazek ręki, który w dodatku został odwrócony do góry nogami.

... i tendencyjnie przycięty.
Swoją drogą ja się dopatrzyłem na tej ilustracji innego "przekazu". Dziwne, że nasz fachowiec go nie zauważył. Więc podpowiem - jest w chmurze i jest znacznie bardziej widoczny. I jest bardzo w 'odpowiednim stylu'.



#85805 Zaproszenia na Pamiątkę

Napisano przez Fly on 2008-03-09, godz. 15:00 w Obowiązki teokratyczne

Uważam, że czynienie z Wieczerzy Pańskiej elementu ewangelizacyjnego jest kompletnym nieporozumieniem i wypacza to jej eucharystyczny charakter.


Zgodzę się wyjątkowo z Aldefonsem.
Pamiątka u ŚJ nie przypomina święta, to raczej coroczny wykład reklamujący organizację. Żadnych wzniosłych przeżyć duchowych, zupełnie nie tak to powinno wyglądać.



#85317 Data zburzenia Jerozolimy

Napisano przez Fly on 2008-02-28, godz. 15:47 w Chronologia biblijna i wydarzenia historyczne

Pamiętam, że C.O.Jonsson w swojej książce wyjasniał skąd się bierze różnica i osobiście opowiadał się za datą 587 pne. Jakby to kogoś interesowało, to mogę wkleić ten fragment.



#85136 OMG - KSIĄDZ WITOLD GŁUSZEK o Świadkach Jehowy.

Napisano przez Fly on 2008-02-25, godz. 14:04 w Nowości z kraju i zagranicy

Iszbin powiedz mi co Ci osobiscie dalo zacytowanie tego rzekomego artykulu, sam bedac SJ i udzielajac sie na tym forum, kogo chcesz osmieszyc , co chcesz pokazac, wytlumacz mi w jakim celu byly SJ cytuje takie "utwory" , wytlumacz mi prosze swoja "pozycje" i cel tego wszystkiego!!!

A co jest "rzekomy artykuł"?
P.S. Wiem, czepiam się. Tak naprawdę to chciałbym zapytać skąd u @lizy tak wielkie oburzenie, które wyczuwam przez te 3 wykrzykniki?



#84444 litościwy samarytanin w świetle nauk świadków

Napisano przez Fly on 2008-02-13, godz. 19:02 w Tematyka ogólna

Dlatego zechciej rozpatrywać ten przykład w kontekście tematu dyskusji. Było tu do pokazania przede wszystkim to, że TS przyjęło pieniądze od osoby usuniętej ze zboru. To daje podstawę, by sądzić, że szeregowemu głosicielowi wolno postąpić podobnie.

Tak, tak, w pełni się z Tobą zgadzam.



#84440 litościwy samarytanin w świetle nauk świadków

Napisano przez Fly on 2008-02-13, godz. 18:10 w Tematyka ogólna

Na tym forum skrytykuje się wszystko, co zrobi WTS. Gdyby pieniedzy od wykluczonych nie przyjmowali, też dorobiono by do tego teorię wychodząc z założenia że WTS robi wszystko źle.
Zwróć JB, uwagę, że tutaj nawet nie chodziło o "odstępcę", ale osobę wykluczoną, która jak można domniemywać, CHCIAŁA należeć do organizacji, czuła się z nią związana i być może starała się o przyłączenie.
Oczywiście, nie popieram sposobu traktowania wykluczonych przez ŚJ, ale dla pełnego obrazu warto zauważyć, że:
- starsi zboru mogą a nawet powinni rozmawiać z wykluczonymi, zachęcać ich do powrotu i regularnie odwiedzać
- śmierć chyba wiele zmienia, bo na pogrzeb wykluczonego każdy ŚJ może iść, a nawet zbór może mu ten pogrzeb zorganizować, jeżeli taka była wola zmarłego.
Więc, powtarzam, skoro wolą zmarłego było przekazać pieniądze WTS-owi, to WOLĘ ZMARŁEGO należy uszanować. Dlaczego nie przekazał pieniędzy na inne, szlachetne cele - nie wiemy. Widocznie miał swoje powody. Może nie lubił Martina Davisa? A może Martin Davis jest nałogowym pijakiem? A może wyśmiewał się z religii Donalda Kennetta albo w jakiś sposób skrzywdził go za życia? A może przypomniał sobie o istnieniu Donalda, dopiero jak tamten zmarł? Możliwości jest mnóstwo.



#84426 litościwy samarytanin w świetle nauk świadków

Napisano przez Fly on 2008-02-13, godz. 15:21 w Tematyka ogólna

Dlaczego WTS miałby oddawać pieniądze, które dostał ZGODNIE Z WOLĄ zmarłego? Widać ten pan miał swoje powody (możę starał się o przyłączenie), a poza tym mógł rozporządzić swoim majątkiem tak jak chciał. Może byłoby mu przykro, gdyby WTS tych pieniędzy nie wziął?



#84329 Czy Świadkowie Jehowy to nadludzie?

Napisano przez Fly on 2008-02-12, godz. 15:08 w Tematyka ogólna

Ja byłem w 4 zborach i powiem, że wychodzi mi pół na pół. Fly, to się naprawdę zdarza - znam jeden przypadek wykluczenia chama znęcającego się nad żoną dopiero po 4 tak ciężkim pobiciu, że za mordę wziął go prokurator (szpital powyzej 7 dni), a żona wniosła pozew o rozwód. Mimo że braciszkowie klarowali jej, że zgodnie z biblią to można tylko w przypadku cudzołóstwa to w końcu go wykluczyli za nadużywanie alkoholu (sic!).
Aktualnie w moim zborze z pomocy psychologa korzysta starszy z żoną (terapia małżeńska).

Dawno nie czytałem Strażnic, ale dobrze pamietam takie, które jasno klarowały, że Świadkowie mogą korzystać z pomocy psychologa, a znęcanie się nad rodziną jest powodem wystarczajacym aby żona odeszła od męża.



#84327 Studium Strażnicy

Napisano przez Fly on 2008-02-12, godz. 14:59 w Tematyka ogólna

Jeżeli Świadków uwięziono paręnaście tysięcy, w różnych krajach i różnych obozach, tych samych zresztą jak pozostałe prześladowane grupy, to to jest próba dość liczna żeby opracować dla niej sensowne statystyki. Nie widzę tu żadnego problemu.
I bardzo się mylisz co do podejscia Hitlera do ŚJ. Zresztą jako Świadek, sam musiałeś czytać jaka była reakcja fuhrera na list Rutherforda czy inne rezolucje.
Nie znam danych na temat przeżywalności SJ w obozach, ale wcale bym się nie zdziwił gdyby była znacząco wyższa niż w innych grupach więźniów. Jeżeli wierzyć historiom opisywanym w Strażnicy i Przebudźcie się, to styl jaki przyjęli uwięzieni Świadkowie, a więc współpraca i wzajemna pomoc zamiast typowej dla pozostałych więźniów rywalizacji, znacząco mogła zwiększać ich szanse na przeżycie. Weźmy takie "marsze śmierci". Pamiętam z jakiejś Strażnicy że podczas któregoś z nich przeżyło całe 100% Świadków i sporo mniej niż połowa pozostałych więźniów - właśnie dlatego że silniejsi Świadkowie pomagali słabszym.



#84323 Czy Świadkowie Jehowy to nadludzie?

Napisano przez Fly on 2008-02-12, godz. 14:31 w Tematyka ogólna

Obracałaś się w dziwnych kręgach i czytałaś jakieś inne Strażnice niż ja.



#84322 Studium Strażnicy

Napisano przez Fly on 2008-02-12, godz. 14:26 w Tematyka ogólna

PA, ja myślę, że jemu chodziło o relację ilości tych którzy przeżyli do całkowitej liczby osób uwiezionych w obozach . I całkiem możliwe że ten stosunek w populacji ŚJ był dużo wyższy niż w innych.



#83909 Pieśni Królestwa

Napisano przez Fly on 2008-02-06, godz. 21:33 w Obowiązki teokratyczne

W śpiewniku są pieśni ładne i nijakie. Zresztą wszystko zależy od wykonania.



#83818 Ciało duchowe

Napisano przez Fly on 2008-02-05, godz. 09:46 w Dusza nieśmiertelna

Zapytam tutaj, bo innego podobnego tematu nie widzę. Zastanawialiście się kiedyś, jak to było z aniołami w czasach nefilimów? Jak to jest, że istota niematerialna odczuwa pociąg do ludzkich kobiet? Zupełnie mi to nie pasuje. Przecież to całkiem inna kategoria istnienia, coś jak z człowiekiem i zwierzęciem. Jak to jest, że kobiety, choćby i najpiękniejsze, mogły skłonić aniołów do zejścia na ziemię i przybrania ludzkich ciał?

Jest tu gdzieś stosowny wątek na ten temat. Na pewno znajdziesz. A fachowcem jest w tej materii Padre Antonio. ;)



#83766 TVP3 Lublin: Spór o krzyż

Napisano przez Fly on 2008-02-04, godz. 11:45 w Nowości z kraju i zagranicy

Myślę, że każdy normalny człowiek nie będący katolikiem a więc agnostyk, muzułmanin czy Świadek Jehowy zrobiłby tak samo. Chcecie krzyż stojący na moim polu - to go sobie weźcie i postawcie w innym miejscu. W czym problem? I na czym polega u licha zbeszczeszczenie w tym przypadku? Czy ten rolnik nasikał na krzyż? A może osprayował go wulgarnymi napisami? Nie, on go tylko wykopał i położył niedaleko. Paranoja!
P.S. Widzę, że w tej samej minucie palo został natchniony tą samą myślą co ja :)



#83745 Książka "Kryzys sumienia" Raymonda Franza

Napisano przez Fly on 2008-02-04, godz. 07:38 w Raymond Franz "Kryzys Sumienia"

Coralgol, załamałeś mnie swoją znajomością nauk Świadków Jehowy w kwestii chronologii. Myślisz, że Franz jest iditotą? Podpowiem ci. Nie jest.
Wg WTS najazd na Judę w 11 roku Jojakima nastąpił w 617 pne. A zburzenie Jerozolimy, detronizacja Sedekiasza i opustoszenie kraju właśnie w 607 pne. Tako rzecze WTS. Ale w obu przypadkach myli się o ok. 20 lat. Niestety dla nich, ten okres jest bardzo dobrze udokumentowany w źródłach historycznych. Szczegóły znajdziesz w książce "Kwestia czasów pogan".